Digitalna vaga

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
froid
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-03-2007, 20:26
Location: Niš

Digitalna vaga

Post by froid »

E, da se pohvalim, i ja se malo igro.
Napravio nešto preko 100 ovakvih, u kućnoj radinosti.
Sve prodato.
Ne zezam se, zaista je kućna radinost, tu, dole u podrumu

Image

Image

Image

Termalne printere ne pravim, kupujem gotove i preprodajem
Image
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Mnogo dobar podrum :!: :D
tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

a zato su nama trgovci sve gluplji :D nista ama bas nista neracunaju glavom
-tvoj proizvod je prva liga dobro si odradio nema sta :wink:
froid
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-03-2007, 20:26
Location: Niš

Post by froid »

Vala bi ste se iznenadili kada vidite da u tom podrumu nema CNC mašina i druge sofisticirane opreme nego uglavnom ručnog alata. Mnogo je važnije da znaš šta drugi mogu da urade.
Elem, da malo razgolitimo nevestu:

Komandna ploča je od plexiglasa, dimljenog za LED displeje ili providnog za LCD modul . Otvori su rađeni na laserskoj mašini, date im Corel-file i oni vam sve to lepo izrežu za oko 0,5€ po komadu
Image

Preko te ploče ide folija. To je plastična samolepiva folija koju štampaju ovi što rade billboard reklame, po vašem Corel-file, thrue collour. Preko toga ide plastifisiranje (što vam takođe oni rade) pa folija bude čvršća. To izađe oko 2€ po komadu.
Image

Tastatura: mikro-tasteri lemljeni na štampanu ploču. Pošto je sve rađeno na PC, nema problema oko uklapanja otvora, ploče i folije
Image

Štampan ploča. Svaki cent više dat za dobru ploču višestruko se vraća pri montaži. Napuniš, uključiš, uradiš setup i zatvaraš
Image

Kutija. Tu vam nema pomoći. To prodaje uređaj i tu nema štednje. Ovi limari deru kožu ali šta je - tu je. Uvek postoji varijanta da kod nekog ko pravi oluke izrežete & savijete neku kutiju kada se radi o jednom komadu ili prototipu
Image

Nožice će vam napraviti svaki gumar, po vašem nacrtu, za oko 0,5€ po komadu, za veće serije i jeftinije
Image

a merni pretvarač, naravno, braća kinezi, jeftino ali ne manje kvalitetno (naučili posao)
Image

E, onda samo još sedneš, zagreješ stolicu, napišeš program v1.00, dorađuješ zbog "muzičkih želja" kupaca do v1.99 i tako u nedogled.

Priznajem, realno, nije neka lepota, ima lepših ali je prihvatljivo. Od prvog svog uređaja kojeg sam pravio i smeštao u nekakvu kutiju, pazio sam da liči na nešto a ne da posmatrač razmišlja da li je pravljeno rukama, nogama ili nečim između. Verujem da je ovde bilo korisnih saveta.
Ovo nije reklama za uređaj jer sam prestao sa proizvodnjom. Rado ću dati savet bilo kome ko se upušta u sličnu problematiku.
User avatar
defs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 14-04-2007, 16:21

Post by defs »

froid svaka ti čast....
izvrsno si sve obradio
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

svaka cast. ko da je iz fabrike
froid
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-03-2007, 20:26
Location: Niš

Post by froid »

A ja se onda dalje igrao pa na ulaz ploče umesto pretvarača sa poslednje slike vezao senzor za pritisak pa dobio digitalni manometar od 0 do 15 Bara sa pouzdanom preciznošću od 5mBara. Samo, ovi senzori su malo preskupi još uvek (ako su kvalitetni)...
User avatar
ninja
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 444
Joined: 25-09-2006, 22:37
Location: Osijek,Hrvatska

Post by ninja »

svaka cast super izgleda :D

ako nije tajna kolko te kostala jedna vaga?
froid
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-03-2007, 20:26
Location: Niš

Post by froid »

Kalkulacija je nezgodna stvar. Svu nabavku sam vršio na bazi 50 kompleta. Tu dobiješ mnogo bolje cene ali se i istapiraš finansijski. Nije neka tajna, materijalni troškovi izađu negde oko 160-170. Ako imaš u vidu da kinezi prodaju vagu po 45 a ja sam samo praznu metalnu kutiju plaćao 55, onda ti je jasno da se tu od hardvera nisam hleba najeo. Zato im napraviš dobar program, rad u mrežnom okruženju, programsku podršku za veće sisteme, bar-kodove ovakve i onakve, promenljivu formu nalepnice i još masu drugih usluga i to ide. Tako smo je prodavali bez štampača po 550 što je opet bilo najjeftinije u toj klasi.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Svaka cast, profesionalno odradjeno!
User avatar
Nedim_
Napredujem
Napredujem
Posts: 175
Joined: 16-05-2007, 12:24
Location: BiH / Mostar
Contact:

Post by Nedim_ »

nemam rijeci perfektno 8)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Sta reci nego svaka cast MAJSTORE :D
User avatar
Resistor_01
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 267
Joined: 24-06-2012, 21:53

Re: Digitalna vaga

Post by Resistor_01 »

Svaka cast odlican projekat !
Post Reply