Lampaško predpojacalo

Završeni projekti naših članova foruma ali bez ključnog dijela dokumentacije (showroom).

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
Flash
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-01-2006, 10:35
Location: Hrvatska, ZGB

Lampaško predpojacalo

Post by Flash »

Neznam kaj bi tu trebal napisat.
Sve je napravljeno u dva dana od stare cijevi iz TV-a i nekih elemenata doma. Shema je napravljena prema nekom predlošku i DATASHEETu cijevi.

http://img530.imageshack.us/my.php?imag ... ca2jb1.jpg

Kaj vas interesira, bit ću voljan odgovoriti!
Đoni je za mene MRTAV ČOVJEK!!! R.I.H.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Mogao si malo urednije odraditi, ali bitno je da funkcionise! Da mi je cuti kako zvuci to predpojacalo sa nekim (cijevnim) pojacalom!
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

MladaNada wrote:Mogao si malo urednije odraditi, ali bitno je da funkcionise! Da mi je cuti kako zvuci to predpojacalo sa nekim (cijevnim) pojacalom!
Dasta,kada si nasa cijevi i adekvatnu shemu bolje bi bilo da si napravio PCB i sve to lipo sklopia :wink:
I jesi zadovoljan s zvukom?
Sta si koristija kao izlazno pojacalo?
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
Flash
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-01-2006, 10:35
Location: Hrvatska, ZGB

Post by Flash »

Lampe i PCB nejdu skupa, ovo je dobro, sve je to u kutiji i ima bolestan zvuk! Izlazni supanj je gitarski tranzistorac RMS-a 30W i čuje se prejebeno. Baš sam ga sad u studiu ispuho, i nema grešeke. Radilo je 2h bez pauze skoro i nema nikakvih promjena u zvuku i sl.
Đoni je za mene MRTAV ČOVJEK!!! R.I.H.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Idu lampe i PCB skupa. Jos davnih dana (dok jos nije bilo interneta ni elektronike.ba) sam vidio jedno jako lijepo i uredno sagradjeno pojacalo sa cijevima na PCB-u, a transformatori su bili ispod u oklopljenim limenim kucistima. Grijanje cijevi je bilo izvedeno filtriranim i dvostruko stabiliziranim naponom kako bi se sto je vise moguce smanjio sum. Jedino mi je zao sto nisam cuo kako je zvucalo.
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Smjesko wrote:Idu lampe i PCB skupa. Jos davnih dana (dok jos nije bilo interneta ni elektronike.ba) sam vidio jedno jako lijepo i uredno sagradjeno pojacalo sa cijevima na PCB-u, a transformatori su bili ispod u oklopljenim limenim kucistima. Grijanje cijevi je bilo izvedeno filtriranim i dvostruko stabiliziranim naponom kako bi se sto je vise moguce smanjio sum. Jedino mi je zao sto nisam cuo kako je zvucalo.
Reka sam ti :P
Ja sam vidia na nekoj stranici di prodaju izlazno pojacalo od 30W lampasko bez napajanja...Bilo je nsto masno :roll: Al je bija PCB :wink:
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
Flash
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-01-2006, 10:35
Location: Hrvatska, ZGB

Post by Flash »

Nisam ja reko da je to nemoguće, ali nijedno git. pojačalo osim novih Valvestate Marshalla nema i lampe i PCB, nego se rade turret boardovi. Viši harmonici nevole PCB i točka. Kaj se mene tič možete vi zalemit lampe i na krpicu špeka, ali ja nebum uostalom imate gro knjiga na netu o dizajnu lampaša raznih, pa pročitajte.
Đoni je za mene MRTAV ČOVJEK!!! R.I.H.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

To vole li visi harmonici PCB ili ne, ovisi iskljucivo o dizajnu ploce (rasporedu i medjusobnoj udaljenosti vodova). U svakom slucaju i krpa speka je bolja i ljepsa nego nesto sklepano zbrda-zdola.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Da podignes shemu predpojacala?
User avatar
Flash
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 17-01-2006, 10:35
Location: Hrvatska, ZGB

Post by Flash »

Smjesko ti ocito ne kužiš da ja ne patim na savršenstvo izgleda nego na savršenstvo onoga kaj tražim od sklopa, normalno da ću sklop koji ide na PCB tak i napravit. Zato ne brini moje brige, ništa ne probija na kućište i sve se dobro čuje. Aj, budem stavil shemu sutra, u radioni mi je.
Đoni je za mene MRTAV ČOVJEK!!! R.I.H.
tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

dobro je to ti je verovatno prvo.. moze se malo preuredit ja sam vidjao bez pcb i sa.. ali dok je vreme stavi elektrolite od 105 stepeni.. jer se to greje i duze ce trajat :lol: i sto je moguce vise skrati zice da ih jedva mozes zalemit :wink:
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Slavko MK »

Postvani!
Kakav je ovaj sajt: "Gotovi projekti sa dokumentacijom"??!!! :ohno:
Prikaze se samo neka slika, a gde je sema, pa popis materijala-komponenata itd, td,..
Tako treba da bude kompletan-gotov projekat sa dokumentacijom!! :!:
A ne ovako,... kako si dobro uradio, kako je dobra slika,.. koliko hoces blefiranja!? :shock:
Hvala,..
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: Lampaško predpojacalo

Post by 78L05 »

Slavko MK wrote:Postvani!
Kakav je ovaj sajt: "Gotovi projekti sa dokumentacijom"??!!! :ohno:
Prikaze se samo neka slika, a gde je sema, pa popis materijala-komponenata itd, td,..
Tako treba da bude kompletan-gotov projekat sa dokumentacijom!! :!:
A ne ovako,... kako si dobro uradio, kako je dobra slika,.. koliko hoces blefiranja!? :shock:
Hvala,..
Pošto kažeš itd,itd...predpostavljam da po tebi svaki gotovi projekt SA DOKUMENTACIJOM treba sadržavati:

1.shemu
2.nacrt vodova
3.montažnu shemu
4.raspored rupica
5.popis dijelova
6.cijenu dijelova
7.nekoliko slika u radu i tijekom izrade

A sada pitanje...

Zašto bi netko morao sve to tražiti, kreirati, postavljati, pripremati kako bi netko samo to uzeo i iskopirao, i bez pol' muke došao do "svog" gotovog projekta, za razliku od onoga koji je to prvi postavio?

U opisu podforuma lijepo stoji:
Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.
Shema je i više nego dovoljna (u velikoj većini slučajeva) za PONOVNU REALIZACIJU ISTOG.
Većina projekata koja se nalazi u podforumu 'Gotovi projekti sa dokumentacijom' nisu intelektualno vlasništvo nekog člana ovog foruma, već su samo primjer PONOVNE PRAKTIČNE IZRADE' nekog projekta sa, primjerice, interneta.

U podforumu 'Gotovi projekti bez dokumentacije' ćeš često ili gotovo uvijek naići na projekte koji opravdano nemaju nikakvu dokumentaciju, jer autor tog projekta (koji je član ovog foruma) nije dužan postavljati to ovdje bez naknade i slično, što opet ovisi od čovjeka do čovjeka. Ima onih koji će svoje patente, znanja i iskustva podijeliti s drugima (ima i takvih na forumu) bez ikakve koristi za sebe.
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Slavko MK »

Shema je i više nego dovoljna (u velikoj većini slučajeva) za PONOVNU REALIZACIJU ISTOG.

Slazem se, neka se da samo sema i bice sve OK!!? :)
Zato momak (Flash), neka prikaze shemu ovog projekta?! :shock:
Pozzz
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Feko »

Flash wrote: ...Shema je napravljena prema nekom predlošku i DATASHEETu cijevi....
Valjda datasheet nije problem naci :roll: :wink:
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by MORGAN »

A da je znat koja je to cijev :idea: :roll:
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Slavko MK »

Daj u nekoliko reci opisi kakav je zvuk, posto vidim da si nesto "stisnut" sa informacijama oko "Enigme" pretpojacavaca!!!?? :ohno:
Pozzz
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Slavko MK »

MORGAN wrote:A da je znat koja je to cijev :idea: :roll:
Ovde izgleda su potrebne madjionicarske trikove ili da nastupi Poaro za da se otkrije koju cev koristi??!
Abe,..hoce cova da je enigmatican,..zato taj njegov preamplifier sam nazvao "Enigma"!? :azdaja:
Pozzz
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Feko »

@Slavko MK, pa posalji onda PM @Flash-u, pa ce ti mozda i odgovoriti...ako se uopce i sjeca o cemu se radi :roll:
Vidis da je tema stara 3 godine..a vi se sada raspisali :lol:
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Lampaško predpojacalo

Post by Slavko MK »

Interesna je tema pa zato malo pucamo!!! :ohno:
Hajde u zdravlje!

P.S.
Zato dajte neku shemu pa da se jako :shock: raspucamo,...!!!?
Ljudi vole kvalitetne "Hobby", a i audifilske projekte!!!? :idea:
Preporuka: Nemojte dozvoliti voz ili kako hocete vlak, da tek tako prodje!!!? :idea:
Pozzz.
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
Post Reply