Audio kazeta s prikljuckom

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Audio kazeta s prikljuckom

Post by vasso123 »

Znate mozda di ima za nabavit ona kazeta iz koje viri kabal na koji se moze prikljuciti mp3 ili cd player?Ili kako se to moze napravit jer koliko sam vidio nije komplicirano?
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

pa neznam jeli se moze napraviti da valja
bolje uzeti original 9KM mislim da je
u kaseti ima glava bas kao u kasetofona,znaci glava kasete ide na glavu od kasetofona i svira tako.
:D
User avatar
cikavaso
Posts: 7
Joined: 13-04-2007, 21:03
Location: CG,Bar

Re: Audio kazeta s prikljuckom

Post by cikavaso »

vasso123 wrote:Znate mozda di ima za nabavit ona kazeta iz koje viri kabal na koji se moze prikljuciti mp3 ili cd player?Ili kako se to moze napravit jer koliko sam vidio nije komplicirano?
Evo kako da je napravis.
Potrabna ti je jedna kaseta,glava od kasetofona i kabal sa stereo bananom (najbolje od slusalica).
Rastavi kasetu i izvadi iz nje kompletan mehanizam.
Na glavu od kasetofona zalemi stereo kabal,i zatim je ugradi u kasetu tako da prilikom ubacivanja u kasetofon tacno legne na glavu kasetofona.
Pozeljno je da glava koju ugradjujes u kasetu nije bas kruto vezana za kasetu tako da bi mogla da amortizuje udare kada se prisloni na glavu u kasetofonu,a u tu svrhu ce odlicno posluziti tanka metalna podloga koja je vec bila u kaseti a sluzila je da pritisne traku uz glavu kasetofona.
Ostaje ti jos samo da nadjes pogodno mjesto za kabal koji izlazi iz kasete,tako da ti ne smeta kad ubacujes kasetu u kasetofon.
Eto,sad i ti imas cd u autu ! :D
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Ja sam to pravio davno.. i glava u kaseti ne mora bash da dodiruje glavu u kasetofonu.. i opet ce raditi samo malo slabiji kvalitet ce biti. Po meni mislim da se vise isplati otvoriti radio kasetofon i napraviti mu "line in" isto kako bi na kaseti zalemili zice, tako i u kasetofonu, sad dal bi trebalo mozda smanjivati nekako, zbog prejakog signala... ne znam.. al mislim da vredi pokusati i da bi se dobio bolji kvalitet zvuka itd....
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

kod mene je kasetofon u autu los
originalni je fordov ,znaci nije standardna velicina da se moze mijenjati nego onaj veliki,pa i da hocu da stavim novi nemogu jer je leziste vece duplo.

kaseta zavija,ne bas da zavija ,ali ko da vibrira zvuk,i los je zvuk posto je to kaseta.
e sad ako spojim mp3 na tu kasetu sa zicom opet ce biti los ton jer je to magnetna tehnika.
imal kakvo bolej rjesenje.
gdje naci audio ulaz na radio kasetofonu,i da li je kvalitet bolji nego kaseta.
User avatar
cikavaso
Posts: 7
Joined: 13-04-2007, 21:03
Location: CG,Bar

Post by cikavaso »

virtualx wrote:kod mene je kasetofon u autu los
originalni je fordov ,znaci nije standardna velicina da se moze mijenjati nego onaj veliki,pa i da hocu da stavim novi nemogu jer je leziste vece duplo.

kaseta zavija,ne bas da zavija ,ali ko da vibrira zvuk,i los je zvuk posto je to kaseta.
e sad ako spojim mp3 na tu kasetu sa zicom opet ce biti los ton jer je to magnetna tehnika.
imal kakvo bolej rjesenje.
gdje naci audio ulaz na radio kasetofonu,i da li je kvalitet bolji nego kaseta.
Tvoj problem nije bas jednostavan.Nisi naveo model kasetofona,pretpostavljam da je fordov fabricki.
Postoji mogucnost (ako je u pitanju noviji model) da tvoj kasetofon
podrzava cd changer koji bi onda bio najbolje resenje.
Ipak,ako nije tako onda ces morati malo vise da se potrudis.
Prije vadjenja kasetofona iz auta,provjeri da li ima ugradjen kod,i ako ima da li ti znas koji je,jer su fordovi poznati po toj osobini.
Rastavi kas i na ploci pokusaj da nadjes pretpojacalo signala kasete,tako sto ces pratiti signalne vodove sa glave (za ovu potrebu ce ti najbolje pomoci neki signal traser-injektor),jer ako bi line in napravio direktno na ulazu za glavu dobio bi samo beskoristan distorzirani zvuk.Kad nadjes kolo pretpojacala pazi da ne lemis line in na signal-liniju koja ide posle regulacije jacine signala,nego na liniju prije potenciometra da bi potenciometar na kasu ostao u funkciji.
Ostaje ti jos da pronadjes mikroprekidac koji daje informaciju kasetofonu da je kaseta ubacena i tako gasi radio.Kako ces rijesiti njegovo paljenje-gasenje ostavljam tebi da smislis...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

cikavaso wrote: ako bi line in napravio direktno na ulazu za glavu dobio bi samo beskoristan distorzirani zvuk.
Ja sam na starom kasetofonu, ne znam ciji je, zalemio ulaz direktno preko glave i pustao sa mobilnog telefona sa dosta dobrim kvalitetom!
Samo izlaz iz fona ne smije biti prejak!
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

cikavaso wrote:
virtualx wrote:kod mene je kasetofon u autu los
originalni je fordov ,znaci nije standardna velicina da se moze mijenjati nego onaj veliki,pa i da hocu da stavim novi nemogu jer je leziste vece duplo.

kaseta zavija,ne bas da zavija ,ali ko da vibrira zvuk,i los je zvuk posto je to kaseta.
e sad ako spojim mp3 na tu kasetu sa zicom opet ce biti los ton jer je to magnetna tehnika.
imal kakvo bolej rjesenje.
gdje naci audio ulaz na radio kasetofonu,i da li je kvalitet bolji nego kaseta.
Tvoj problem nije bas jednostavan.Nisi naveo model kasetofona,pretpostavljam da je fordov fabricki.
Postoji mogucnost (ako je u pitanju noviji model) da tvoj kasetofon
podrzava cd changer koji bi onda bio najbolje resenje.
Ipak,ako nije tako onda ces morati malo vise da se potrudis.
Prije vadjenja kasetofona iz auta,provjeri da li ima ugradjen kod,i ako ima da li ti znas koji je,jer su fordovi poznati po toj osobini.
Rastavi kas i na ploci pokusaj da nadjes pretpojacalo signala kasete,tako sto ces pratiti signalne vodove sa glave (za ovu potrebu ce ti najbolje pomoci neki signal traser-injektor),jer ako bi line in napravio direktno na ulazu za glavu dobio bi samo beskoristan distorzirani zvuk.Kad nadjes kolo pretpojacala pazi da ne lemis line in na signal-liniju koja ide posle regulacije jacine signala,nego na liniju prije potenciometra da bi potenciometar na kasu ostao u funkciji.
Ostaje ti jos da pronadjes mikroprekidac koji daje informaciju kasetofonu da je kaseta ubacena i tako gasi radio.Kako ces rijesiti njegovo paljenje-gasenje ostavljam tebi da smislis...
da kasetofon je originalni fordov.
podrzava cd changer,imam papire od kasetofona ,ali na talijanskom.
ima i kod.
kako se krecu cijene tog cd changera i gdje se on stavlja,jeli moze mp3 cd na njega?
User avatar
cikavaso
Posts: 7
Joined: 13-04-2007, 21:03
Location: CG,Bar

Post by cikavaso »

Ne znam tacno koliko kosta i da li tvoj model kasa podrzava mp3 changer
ali predlazem ti da probas na nekom auto-otpadu,normalno fordovom,jer se tu cesto nadje orginalne audio tehnike po veoma povoljnim cijenama
(makar je tako kod nas u CG)
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Post by vasso123 »

Nasao sam glavu,ali na koje zice da zelemim stereo jack?Na glavi ima 5 zica:crna,crvena,plava,bijelo-crvena i narandjasto-crvena i na koje tri da zalemim?
vasso123
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 30-01-2007, 14:42

Post by vasso123 »

Nitko nezna?
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Probavaj dok ne nadjes dobre dve zice, ja bih prvo probao crvena-crna i plava-crna!

U mom kasetofonu izlaze samo 2 zice iz glave!
Post Reply