LG 70LB650

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
core138
Posts: 21
Joined: 23-01-2014, 10:59

LG 70LB650

Post by core138 »

Pozdrav,
Imam problem s navedenih tv-om naime nekad radi 1h nekad 2h nekad 3h nema pravila i onda se ugasi osvjetljenje a ton se cuje dalje kad posvijetlim baterijom vidim sliku. Osvjetljenje sam ispitao i sve radi. Mjerio sam napon s maticne na plocu od napajanja i tu je sve kako treba nista se nepromijeni dok osvjetljenje radi i kad prestane. Jedino na izlazu s ploce napajanja gdje se spajaju 2 konektora od osvjetljenje u radu ima napona a kad se ugasi nema nikakvog napona. Lampica na samoj ploci od napajanja nakon nekog vremena pocme blicat 4x. Ono sto sam primjetio kad nestane napajanje osvjetljenja da 2 Optocouplera koji se nalaze izmedu primara i sekundara nikakve znakove nedaju. Oznaka ploce napajanja je Eay63072301. Moze li pomoc gdje da gledam jos uzrok
core138
Posts: 21
Joined: 23-01-2014, 10:59

Re: LG 70LB650

Post by core138 »

Ono sto sam primjetio nakon boljeg testiranja je to da nakon sto se pozadinsko osvjetljenje ugasi pola ploce napajanja na strani gdje su konektori od ledica nema nikakvog napona u sebi. Pretpostavljam da je doslo do pregrijanja i da zastita ugasi zato osvjetljenje. No ispitujuci posebno napon led osvjetljenja ima razlike oko 0.5V sto znaci negdje je nizi negdje visi. Dali mi sve te probleme uzrokuje pozadinsko osvjetljenje i zastita proradi. Prilazem sliku na donjoj polovici nestane napon
Attachments
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (25.94 KiB) Viewed 815 times
Post Reply