Python

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Marija
Posts: 19
Joined: 17-03-2011, 18:38

Python

Post by Marija »

Koristim Ubuntu i ocu malo da se ove godine potrudim da naucim nesto vise programirati... Okusacu se u Pajtonu... Da li neko vec koristi Pajton? Imate li link da sikem neki dobar prirucnik? Do sada sam se samo zajebavala sa BASIC-om jerbo smo to u skoli ucili... i tako ako neko moze dati link bilo bi mi drago a ako ne nema veze snaci cu se ja... ^_____^
NISAM JA!
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Python

Post by WhiteHead »

Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
buco-1
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 24-10-2010, 21:22

Re: Python

Post by buco-1 »

Čudno da u ubuntu nema python? to bi bio script language, ak se dobro sječam. Sad u modi u svijetu linuxa. Zamjenio javu. Pošto je ubuntu inačica debiana za svekoliko pučanstvo! :P
Ak je tako skini debian, instaliraj ga i uživaj u pravom linuxu.

Pozdrav
Today's scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality.
- Nikola Tesla
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Re: Python

Post by volter »

Kod mene se ovo zadesilo na racunaru pa pogledaj http://rapidshare(dot)com/files/456807135/Python.pdf
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Python

Post by Dariolo »

Pokušaj i sa ovom skripticom

http://www.mediafire.com/?tmp9cstmcmpfdce
User avatar
Marija
Posts: 19
Joined: 17-03-2011, 18:38

Re: Python

Post by Marija »

Hmmm ima ubuntu pajton al bi ja htjela malo da radim i treba mi neki kvalitetan prirucnik... Meni su iskreno najbolji Mint i Debian imam ovu zadnju verziju na drugom racunaru gdje je mjesavina Minta i Debiana al nmg raditi na njemu ne da mi tata jerbo je to njegov racunar... A ne da mu se instalirati na moj :cry: dok ja ne znam sama... xD toliko o mom poznavanju infrmatike... Hvala vam... ^___^
NISAM JA!
Facerail
Posts: 6
Joined: 01-07-2019, 09:07

Re: Python

Post by Facerail »

Pozdrav, kakav je python za programere početnike?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Python

Post by trax »

Poprilicno je intuitivan i ima jednostavnu sintaksu. Samo naprijed :!:

Ja licno preferiram C jezik kada su u pitanju pocetnici, ali nista te ne sprijecava da naucis Python i da radis sve i svasta u njemu ukljucujuci machine learning, a da nemas pojma o C jeziku :D
Post Reply