Construction of Word Clock v1

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

Post Reply
logr
Posts: 12
Joined: 23-02-2017, 13:14

Re: Construction of Word Clock v1

Post by logr »

Pozdrav svima.
Eto sat je uredno radio nekoliko mjeseci. Sada mi zadaje muke. Nakon nekog vremena četvrti matrix je prestao radit. Nekad radi samo minutu a nekad i do 24 sata a zatim prestaje raditi dok drugi matrixi i dalje normalno rade.Zamjenio sam poziciju 1 i 4 i uvjek četvrti (bez obzira koji je na toj poziciji )prestaje raditi . Zamjenio sam i kabele Sve matrixe postavio na sve moguče pozicije. Fleshao sam Atmegu i čak je zamjenio bezuspješno. Dali itko zna šta bih mogao sljedeče naparaviti.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Construction of Word Clock v1

Post by trax »

Ako zadnji panel ne radi, a mijenjao si panele, vjerovatno je do kablova ili nemas dovoljno struje za napajanje. Sa cime napajas sat? Probaj sa zadnjeg panela zice od napajanja (plus i minus) spojiti dodatnim zicama na plus i minus, tako da se "krug" zatvori... ako me razumijes.
logr
Posts: 12
Joined: 23-02-2017, 13:14

Re: Construction of Word Clock v1

Post by logr »

Ok. Probat ću to i to.
Napajanje je preko ispravljača 5V 1A ali na matrix-u i na main PCBu napon oko 4.3V . Probao sam i sa drugim ispravljačem od 2A i ista stvar.
Hvala
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Construction of Word Clock v1

Post by trax »

Opadne ti napon na diodi D1 na samom ulazu. Ako neces nikad slucajno spojiti napajanje obratno, kratko-spoji tu diodu i imaces tacno 5V na elektronici i vjerovatno ce ti problem biti rijesen!
Znaci izbaci diodu i eto ti 5V na MAX-ovima.
logr
Posts: 12
Joined: 23-02-2017, 13:14

Re: Construction of Word Clock v1

Post by logr »

Hvala Trax.
Maknuo sam diodu D1, promjenio dva kabela od matrixa i spojio + i - zadnjeg matrixa na mainboard max_aux konektor.
Za sada radi. :D
Post Reply