Savjet u vezi koristenja punjaca za NiMH baterije

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
luka78
Posts: 2
Joined: 01-08-2017, 12:18

Savjet u vezi koristenja punjaca za NiMH baterije

Post by luka78 »

Pozdrav…

Imam jedno pitanje u vezi punjaca za baterije. Nekada davno sam kupio nekakav TRONIC KH 970 NiMh/NiCd punjac (link: https://www.manualslib.com/manual/64752 ... h-970.html) sa 8 AA NiMh 2000mAh baterija i dobro su posluzile, bas su odradile posao. Sada sam kupio nove NiMH baterije, vidim da ih preporucuju, IKEA LADDA od 2450mAh (link: http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/70303876/).
Punjac ima sledece specifikacije:
Input: 12V = 820mA
Output: 2.4V = 1500mA/400mA
6.0V = 60-150 mA

Punjac ima mogucnost za punjenje AA i AAA baterija. Dalje pise:
2 cell – Ultra Fast Charging
4 cell – Fast Charging
Battery pack Charging (u nekakvu kutijicu se stave baterije pa se stave u punjac na posebno mjesto).

Imam dva pitanja:
1. Da li je potrebno kupljene baterije prvo napuniti prije prvog koristenja posto su "precharged"
2. Da li je najbolje punjenje vrsiti preko ovog Battery pack charging, to je jako sporo punjenje i po nekoliko sati traje u odnosu na standradno punjenje cetiri baterije koje traje oko 2 sata.

Hvala puno jos jednom
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Savjet u vezi koristenja punjaca za NiMH baterije

Post by pedja089 »

1. Ne treba puniti pre upotrebe
2. Nemam pojma.
Ako imas stari punjac, i bio si zadovoljan sa njim, samo nastavi njega da koristis kao i do sada.
luka78
Posts: 2
Joined: 01-08-2017, 12:18

Re: Savjet u vezi koristenja punjaca za NiMH baterije

Post by luka78 »

pedja089 wrote:1. Ne treba puniti pre upotrebe
2. Nemam pojma.
Ako imas stari punjac, i bio si zadovoljan sa njim, samo nastavi njega da koristis kao i do sada.
Hvala na odg

Zadovoljan sam sa ovim punjacem, samo reko da li je ista bolje ako se baterije pune na taj nekakav sporiji nacin...
Post Reply