Zašto video zauzima više na DVD Disc-u nego na računaru?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Zašto video zauzima više na DVD Disc-u nego na računaru?

Post by Dzenny_assembly »

Ne znam je li tema na pravom mjestu pošto nisam uspio pronači rubriku Softveri pa se unaprijed izvinjavam administratorima. Ako sam pogriješio premjestite je na pravo mjesto.

Radi se o filmu koji je na Blu-ray discu i zauzima nekih 6,5GB koji trebam snimiti na standardni DVD 4,7GB jer nemam Blu-ray snimać. Naravno, film sam prvo prebacio na Desktop pomoću DVD Rippera i konvertovao sam snimke, smanjivši im rezoluciju tako da su sada svi u MP4 formatu i skupa zauzimaju 3,6GB. Nakon toga sam napravio uvodni "Meni" pomoću DVD Creator-a, da to na nešto liči (jer je to za stariju osobu koja će Disc samo umetnuti u DVD i pritisnuti Play) i probao da snimim. Međutim ne može, javi mi da nema dovoljno prostora na mom DVD Discu. Pogledah malo bolje kad tek vidjeh da to sve skupa zauzima skoro 7GB!. Sad ne znam jesam li lud ili se autor programa DVD - Creator pokušao našaliti s nama. Međutim gledao sam po YouTube-u program je u redu i mnogi ga koriste. Pa ponovo otvorim DVD Creator i unesem jedan video od 800MB kad tamo označava da će na Disc-u zauzimati 2.9GB!. Ima li neko logično objašnjenje, zašto jedan snimak na DVD Disc-u zauzima mnogo više prostora u DVD formatu nego na računaru?
mrblack
Posts: 20
Joined: 08-05-2015, 23:00

Re: Zašto video zauzima više na DVD Disc-u nego na računaru?

Post by mrblack »

Kupi dvd-dl 8.5 GB i miran si.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: Zašto video zauzima više na DVD Disc-u nego na računaru?

Post by Dzenny_assembly »

Jesi li ih koristio? Može li se na njih snimati standardnim DVD RW snimačem kojeg inače koristim za snimanje klasičnih DVD-a 4,7GB?
Post Reply