PROGRAMATORI SERIAL NA USB PORT

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
PJERO
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 22-01-2011, 08:33

PROGRAMATORI SERIAL NA USB PORT

Post by PJERO »

Najprije pozdrav svima, dugo me nije bilo na forumu.
Može li itko pomoći tj dati prave odgovore. Svi noviji laptopi nemaju serial port već USB 2.0 i 3.0. Allpic programator preko adaptera ne radi dobro Može li se išta preurediti, prepraviti, prespojiti, da opet radi kako treba. Stari komp. sa XP mi crkava polako (restartira se sam nakon pola do 3/4 sata-izgleda da je do matične- pa radim s njim na brzinu prije nego se ugasi) Sad sam kupio laptop sa win 8,1. Ima samo ulaze USB 2.0 i 3.0.
Pozdrav Pjero
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: PROGRAMATORI SERIAL NA USB PORT

Post by jazz »

USB je car za prijenos velike količine podataka u komadu. Kod USB mikrokontrolera je moguće otići do 1 MByte/s.

Nažalost, kod isprekidanog prijenosa par bajtova, USB je spor, prespor. Evo ti slika toggle DTR/CTS testa jednog USB/Uart adaptera...

Image

USB programatori (gdje postoji i master chip kao dio programatora, a ne samo USB / Uart adapter) nebi trebali imati problem, jer bi se firmware trebao prijeneti brzo preko USB-a, a onda bi master chip to clock-ao target uređaju (brže od Uart-a).
Post Reply