Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
kostra
Posts: 3
Joined: 17-01-2015, 11:26

Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by kostra »

Imam problem oko zakljucavanja vozacevih vrata na Ford Mondeo 2002 2.0TDCi.
Kada stavim kljuc u bravu i okrenem desno(zakljucvanje) zaklkjucaju se sva vrata,
a kada okrenem levo(otkljucavanje) onda nista ne reaguje sva vrata ostaju zakljucana.
Na daljinskom kada stisnem otkljucavanje otkljucaju se sva osim vozacevih,a tako isto zakljucavanje,
sva se zakljucaju osim vozacevih posto su stalno zakljucana.Prije mi isto tako nije htelo otkljucavanje na daljinski ali je radilo na kljuc,a sada uopste ne reaguje.Sad su vozaceva vrata blokirana pa ako moze pomoc.
Hvala :D
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1436
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by Emigrant »

predpostavljam da imaš slomljen kabel u prelazu vrata - karoserija. to ti je ona rebrasta guma .... ako nije to , onda proveri žice oko same brave .... mada ja mislim da je ono prvo ...
kostra
Posts: 3
Joined: 17-01-2015, 11:26

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by kostra »

Problem je sada otvoriti vrata posto su zakljucana.
http://i.imgur.com/ssyVZSR.jpg
Kada se vuce gornja rucica ova donja se vrati u normalan polozaj,ali ovde ostaje u istom polozaju(zakljucanom).Kada bih mogao otvoriti vrata,mozda bi i vidio gdje je problem.
Hvala. ;)
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1436
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by Emigrant »

znaš li kako se skida tapacirung ? ( pazi , nece to biti samo tako , možda ce morati i sedište napolje )
kostra
Posts: 3
Joined: 17-01-2015, 11:26

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by kostra »

Pokusavao sam,nemogu doci do 2 sarafa nesto cu improvizovati da skinem.Znaci ako otvorim vjerovatno je do ovih kablova gore navedenih.
Hvala. :-)
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1436
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by Emigrant »

kablovi , ili , u manje bolnom slučaju poluga ... a mogao bi još biti i mikroprekidač u bravi . bez obzira na sve , tapacirung mora dole ....
mbranko
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 30-11-2009, 15:47

Re: Problem oko zakljucavanja?Ford Mondeo

Post by mbranko »

Po svemu što si napisao kvar je najvjerojatnije mehanički (jer da su kablovi ili mikroprekidač u kvaru onda bi mogao otvoriti na ključ) i to istrošeni neki od dijelova koji aktiviraju otvaranje. identičan problem sam rješavao prije desetak dana na nećakovoj Cordobi i njemu je isto tako prvo prestao otvarati na daljinskom a zatim i na ključ. problem je bio u jednoj matici u obliku pikse (Valjka) koje bila istrošena da nije dovoljno pritisnula zub koji otključava, otpustio sam je i zaokrenuo za 180* i sad radi i daljinsko i preko ključa.
Post Reply