Popravka osciloskopa

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
MileMalbasa
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 65
Joined: 13-11-2010, 11:44

Popravka osciloskopa

Post by MileMalbasa »

Pozdrav elektroničari,
imam problem sa osciloskopom.Imam osciloskop koji je dosta star,možda čak i antikvitet iz 1952 godine,i fino je radio ali vrijemenom je pregorela katodna cijev.Međutim takvu katodnu cijev nema šanse da igde nađem,to je Philips DG7-32 (pronašao sam čak i njen datasheet),pa imam pitanje za vas,da li je moguće ugraditi neku drugu sličnu katodnu cijev,i ako može da li bi to ikako funkcioniralo.Žao mi je da ga bacim jer je ipak radio tolike godine i dosta je očuvan,a za kupnju nekog novog nisam trenutno "podoban"

Unaprijed zahvalan
User avatar
damir1
Napredujem
Napredujem
Posts: 141
Joined: 27-04-2006, 20:47
Location: hrvatska

Re: Popravka osciloskopa

Post by damir1 »

Pa nisam siguran da te cijevi baš nema neznam odakle si ja baš slučajno imam jednu viška.
Amir_H
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 23-02-2010, 08:12
Location: Zenica, BiH

Re: Popravka osciloskopa

Post by Amir_H »

Pokušaj preko interneta pronaći prodaje li neko takvu cijev ili možda neko prodaje polovan isti takav osciloskop u kome je cijev još uvijek ispravna.

Pokušaj nabaviti preko firme ELES-Tron Zagreb tel +385 1 3490 339 - adresa Tihomila Vidošića 5 10090 Zagreb. Ova firma ELES-Tron je specijalizovana za održavanje mjerila uključivo i starih osciloskopa.
User avatar
MileMalbasa
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 65
Joined: 13-11-2010, 11:44

Re: Popravka osciloskopa

Post by MileMalbasa »

Hvala ljudi na pomoci nasao sam neku slicnu malo sam prevezao ulaze i radi ko doksa :)
Post Reply