RDS coder

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
cookie
Napredujem
Napredujem
Posts: 112
Joined: 12-01-2012, 08:18

RDS coder

Post by cookie »

pozdrav ekipo...
naime trebao bih neka iskustva oko izrade rds codera...ak neko ima neku dokumentaciju ali kompletnu ili je to napravio volio bih ćuti mišljenja...ne mora biti nešto ekstra samo da pokazuje broj telefona i naziv postaje...ja sam pitao kolegu o tome koji je expert...pa mi veli da sve to kaj je na netu ni jedan nema hex program jer ljudi to sami konstruiraju pa nedaju...ili se možda vara...ne znam,zato bi volio da vi koji nekaj više o tome znate da se javite....
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: RDS coder

Post by Kukinjos »

Evo nešto sam pronašao, ako te zadovoljava:
http://www.3-mtr.info/shareware/ERDS/
U direktoriju poviše ima svašta nešto vezano za FM :wink:
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
cookie
Napredujem
Napredujem
Posts: 112
Joined: 12-01-2012, 08:18

Re: RDS coder

Post by cookie »

thanks...
budem malo proučil al ne vjerujem da budem našao dijelove...u svakom slučaju hvala...itko drugi sa prijedlozima?
User avatar
hari poter
Napredujem
Napredujem
Posts: 196
Joined: 09-10-2008, 01:46
Location: Beograd
Contact:

Re: RDS coder

Post by hari poter »

Gde mislis traziti delove? Na tavanu?
Svi delovi su lako dobavljivi u bolje snabdevenim trgovinama.
Jednostavnije od ovoga neces naci.
Eventualno mozes potraziti softver za pc, koji ce ti generisati mpx signal sa nosiocem na 19KHz i u taj signal utisnuti RDS.
Ako i nadjes takav softver, za generisanje zeljenog signala ce ti trebati malo ozbiljnija zvucna karta od ac97 vulgaris, i cenim da ce te ona kostati koliko i delovi za uredjaj par postova iznad.
cookie
Napredujem
Napredujem
Posts: 112
Joined: 12-01-2012, 08:18

Re: RDS coder

Post by cookie »

pazi sad...da barem ima na tavanu...nego prvo onaj kristal od 4.33 i neszo mhz u lijepoj nasoj ni pod razno...ostalo nije frka osim ona dva integrirca mozda...kod nas u hrvatskoj dok skupis sve dijelove bacis projekt u zaborav...da nije bilo feke da mi posalje kristal 3.2mhz vjerojatno nikad ne bih napravio fm transmitter...znaci neki egzoticni dijelovi bez ebaya ne idu a to je meni smrt naruciti...ak nadem kristal bacam se na posao...mada sam razmisljao da narucim od www.pira.cz onaj gotov mini rds za 20-tak eura...
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: RDS coder

Post by Feko »

Ako ti nije mrsko čekati, lako se naruči quartz od 4.332MHz ?
Post Reply