USBasp i ATTINY 13A

Rasprava o AVR mikrokontrolerima, AVR projekti i drugo vezano za AVR...

Moderators: pedja089, stojke369, trax, InTheStillOfTheNight

Post Reply
kiki11
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 04-01-2007, 23:02

USBasp i ATTINY 13A

Post by kiki11 »

Ovako isprogramirao sam jednom attiny 13a(pali/gasi se led dioda svake sekunde) USBasp programatorom. Pokušao sam zatim opet programirati isti uC(minutu kasnije) sa promjenjenim vremenom paljenja LED diode, ali neide javlja mi sljedeću pogrešku "Chip enable program error". uC i dalje normalno "vrti" prvotno upisani program. Sve je ispravno spojeno!

Programator je USBASP V2.0 Lcsoft Studio naručen sa ebaya.
http://sportske-igre.bloger.hr/" onclick="window.open(this.href);return false; Besplatne online igre!
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by niho »

Prevedi poruku i vidjet ces da si ga zakljucao!! greska sa fuse bit.
kiki11
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 04-01-2007, 23:02

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by kiki11 »

niho wrote:Prevedi poruku i vidjet ces da si ga zakljucao!! greska sa fuse bit.
Ovako nije mi jasno kako sam ga zakljucao kad su LB2 i LB1 oba u jedinici. Evo rasporeda fuse bitova prije programiranja. Pokušavam samo izbrisati chip, ali neide.Probao sam sa svim frekvencijama programiranja(32k do 1M). Oprostite što sam dosadan!
Image
http://sportske-igre.bloger.hr/" onclick="window.open(this.href);return false; Besplatne online igre!
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by niho »

Ako je programiran sa elementima ovako kako je na slici trebalo bi biti OK. Pogledaj i datasheet strana 17 i 18. a nadam se da ce se javiti i neko ko se bolje kuzi u ovu problematiku.
Cosa
Napredujem
Napredujem
Posts: 177
Joined: 09-08-2009, 10:55
Location: Hrvatska

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by Cosa »

Iz slike sa fuse bitovima je vidljivo da ti je onemogućen reset (RSTDISBL=0), a samim time je onemogućeno programiranje chipa putem ISP konektora.
Da bi ponovno omogućio programiranje preko ISP trebaš promijeniti RSTDISBL fuse pomoću high voltage programatora, avr doctora i sl. alata.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by niho »

E da kiki11 , kosa je u pravu 0 je zakljucano, malo sam zbrljao logiku, pogledaj na ovoj ili slicnim stranicama koje imaju tzv fusecalc. Programiraj novi cip a taj vidi ko ima visokonaponski paralelni programator da ti ga "vrati u zivot". Inace je to, moze se reci, losa strana Atmele, pogresan fuse, ili cak pogresna vrsta cipa ako se unese u konfiguraciju moze izazvati njegovo zakljucavanje, npr. attiny13 umjesto attiny15 i sl.
kiki11
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 04-01-2007, 23:02

Re: USBasp i ATTINY 13A

Post by kiki11 »

Cosa i niho hvala na odgovorima. Sad i sam vidim da sam zeznuo, a uz to programirao sam ga i na prevelikoj brzini(frekvenciji), pa je i tu greška. Naručit ću novi chip sa ebaya pa ću isprobat.
http://sportske-igre.bloger.hr/" onclick="window.open(this.href);return false; Besplatne online igre!
Post Reply