Auto radio i zvucnici

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
duje0
Posts: 3
Joined: 29-01-2012, 19:52

Auto radio i zvucnici

Post by duje0 »

Naime mislim kupiti novo autoradio jer mi je staro necita cdove vise niti ih izbacuje xD.
Uglavnom radio mora biti kenwood jer na njega mogu prispojiti isto kenwoodov adapter da mi ostanu komande na volanu i display od auta tvornicki. E sada me zanima uglavnom gleda sam i najskuplja i najjfetnija radija svi su izlaza 4*50W. I ja mislim prominiti i zvucnike jer su neki takorec tihi vec na 24Volumena pojacanosti pocinju suskati a nekada i ne ovisno o kvaliteti snimke. Uglavnom prvo cu kupiti radio i taj adapter pa mi se mozda zvucnici budu popravili po glasnoci i naravno kontakte cu malo ocistiti i sa kontakt sprejom jer su oni obicno krivi za susnjake pri vecim glasnocama. Al uglavnom da dodem na moje pitanje. Koje da zvucnike gledam uzet mislim snaga. Tvornicke sirine cu uzimat a to je 13cm a nasa sa za 230kn pioneer zvucnike 25W RMS i 130Wpeak i neka liva marka 35W rms i 70 peak power 190kn? E i moje je pitanje koji je od ovih zvucnika jaci. znam da je bitno rms gledat a ne peak power al uglavnom ce uvik bit na maksimumu dok ne šuška kao smetnje i kako to moze radio iskoristit ako su sva 4*50W ???. Evo srry na ovako dugackoj kobasici al da se ne zeznem pri odabiru zvucnika :)
User avatar
Rocker
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 29-11-2011, 21:18

Re: Auto radio i zvucnici

Post by Rocker »

Kupi ti 4 od 35 W i dobro, btw to nema veze sa RF sekcijom ?
duje0
Posts: 3
Joined: 29-01-2012, 19:52

Re: Auto radio i zvucnici

Post by duje0 »

Srry al nisam znao gdje da stavim :oops:
Al su jaci ovi od 35W?
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Auto radio i zvucnici

Post by nano »

ja vise vjerujem kad Pioneer stavi (ako je pravi Pioneer) 25W nego neka lijeva marka 35W
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
duje0
Posts: 3
Joined: 29-01-2012, 19:52

Re: Auto radio i zvucnici

Post by duje0 »

OK fala. Je pravi pioneer je i skuplji su nesto al mislim da cu biti vise nego zadovoljan. Vidio sam jucer kako sviraju 20W kenwodowi za 120kn osta sam paf a zvucnkie nemos vidit nekih 10cm su
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Auto radio i zvucnici

Post by niho »

Zaboga @nano, otkad je Kenwood lijeva marka :ohno: :azdaja:
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Auto radio i zvucnici

Post by nano »

nisam ni rekao da je Kenwood lijeva marka...nego je covjek pitao za zvucnike Pioneer 25W ili neka lijeva marka 35W
prati malo nastavu @Niho....eto ja tebe necu po glavi :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Auto radio i zvucnici

Post by niho »

Ma nee ono je bila virtuelna prijetnja, kao lav od papira, kao OHR i slicno! Ne tucem ni svoje djake a kamoli kolege :D
Post Reply