Bluetooth communication speed

Imate neki problem koji treba riješiti? Ponudite određeni iznos novca i postavite svoj problem. Ko prvi riješi - osvaja nagradu.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

_heX
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 29-10-2009, 20:09
Location: Republika Zagorje

Re: Bluetooth communication speed

Post by _heX »

na kraju krajeva s druge strane (na pc-u) nalzi se isto BT modul, pa ta nota moze vrijediti i za njega.
trut
Posts: 3
Joined: 10-01-2012, 22:36

Re: Bluetooth communication speed

Post by trut »

...dan

-Ma neke ženske su me napale , pa ne mogu promptno reagirati :)
-Port se može lako isključiti kao uzrok, jednostavno se na port
spoji samo AVR koji će istovremeno "odgovoriti" ... bez BT-a
_heX
Napredujem
Napredujem
Posts: 136
Joined: 29-10-2009, 20:09
Location: Republika Zagorje

Re: Bluetooth communication speed

Post by _heX »

@trut
Koji sad port :?:
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Bluetooth communication speed

Post by InTheStillOfTheNight »

Eh... kombinacije, kombinacije... Možda je to i nemoguće napraviti s obzirom na okolnosti:
http://www.inovatic.hr/default.aspx?id=136

Nije to sad problem jer sam napravio engine na PC-u koji kroz neke intervale radi pull sa interface-a, a neke komande sa PC-a nemaju response. Tako da i ova komunikacija zadovoljava svrhu, ali mi ovo ide na živce, jer će mi možda i sutra trebati ista stvar i opet će me bosti u oči 30mS ping. Koji je nekad <1mS, a ponekad >50 mS.
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Bluetooth communication speed

Post by InTheStillOfTheNight »

Možda je mali problem što mogu raditi debug samo na interfaceu, što znači da osciloskopom mogu poslikati samo ono što primam i što vraćam. No moj UART ima buffer 16 bytes i čitav program koji odrađuje uart i njegov buffer je u ISR-u. Glavni loop samo povuče iz in buffera i to upuca u out koji odmah preuzima ISR...

Odgovor AVR-a je doslovno odmah i tu nema kašnjenja, tako da i ovo što slikam imam samo dio kada primim i kada pošaljem... No to što sam ja nešto poslao to ne znači da je PC primio, pa ne znam ni kada je počeo primati, a ni kada je točno primio jer bi morao analizirati USB, a to bi morao raditi na Hardware-u kako bi si mogao dići triger za osciloskop. Uz vraga nemam ni hardware analizator USB-a, a analiziranjem USB protokola na PC-u nikako ne mogu podići hardware FLAG za osciloskop...

Eventualno bi se moglo zakvačiti negdje na UART bluetooth-a PC-a ako postoji, i ako šalje primljene pakete. Za to bi trebalo raskopati neki USB bluetooth pronaći dokumentaciju, čekati da se planete poklope i da ima UART na kojemu odašilje primljene pakete... Što je naravno isto jedna od mogućih opcija...

S druge strane osciloskopom bi se mogao zaštekati i na D+ D- USB-a, ali onda dolazi nauka oko analize USB paketa pošto se USB protokol radi na 48 Mhz, šalje SOF svake 1mS, te dio protokola od selektiranja end pointa... U tome bi tešto osciloskopom pronašao svoj paket... ne kažem da je nemoguće jer nisam probao...
InTheStillOfTheNight
Post Reply