Pomoc IR Prekidac

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
adnan_m
Posts: 12
Joined: 25-12-2011, 09:56

Pomoc IR Prekidac

Post by adnan_m »

Hocu da pravim IR prekidac,hitno mi treba a nemam gdje da kupim gotov,pa sam odlucio da napravim sam ,al se nerazumijem u elektroniku,pa ako mi bi neko mogo samo napisat koji mi djelovi trebaju da nebi kupio pogresno .evo sema po kojoj hocu da pravim http://www.ivica-novakovic.from.hr/IrOn-Off.htm
User avatar
Laki5
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 68
Joined: 17-09-2009, 17:10
Location: Srbija, Sabac

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by Laki5 »

Ti znaš da će ti za ovo biti potreban neki programator kojim ćeš spustiti program u PIC-a? Inače oznake svih ostalih elemenata su ti napisane tamo na šemi, tako da prepiši to na jedan papir i to kupi, jedino kod led diode ne piše ništa zato što možeš da uzmeš bilo koju...
User avatar
adnan_m
Posts: 12
Joined: 25-12-2011, 09:56

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by adnan_m »

ok hvala ti ,znaci samo da prepisem sto pise na onoj ploci ,a nacu nekog ko ce mi programirat PIC.pozz
User avatar
Laki5
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 68
Joined: 17-09-2009, 17:10
Location: Srbija, Sabac

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by Laki5 »

Da,mislim da ti je najlakše sa šeme da prepišeš, stim što ako ne možeš da nađeš baš onaj TSOP senzor možeš da uzmeš zamenu za njega(piše ti na sajtu dole u tekstu), i relej bi trebalo sam da odabereš u zavisnosti šta pališ i gasiš.

Pozdrav
User avatar
adnan_m
Posts: 12
Joined: 25-12-2011, 09:56

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by adnan_m »

pa treba mi relej koji bi kad stisnem dugme na daljinskom spojio dvije zice to je blokada na skuteru,znaci kad se spoje te dvije zice skuter nemoze da upali
User avatar
Laki5
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 68
Joined: 17-09-2009, 17:10
Location: Srbija, Sabac

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by Laki5 »

Bitno ti je da radni napon releja i max struja kroz njega budu odgovarajući. Tebi treba relej 12Vdc(radni napon elektromagneta), Vac je radni napon kontakata i većina običnih releja koje ćeš naći imaju ovaj napon ili 120 ili 250V(u principu svejedno ti je), a kolika će ti biti max struja kroz relej kad zatvori kolo to nisam siguran,kontam da bi ti relej sa 3A bio dovoljan al u svakom slučaju ako je mala razlika u ceni i dimenzijama releja možeš i jači da uzmeš.

Pozdrav
User avatar
adnan_m
Posts: 12
Joined: 25-12-2011, 09:56

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by adnan_m »

a dali mogu stavit IR senzor iz jednog DVD Playera,ima na njim oznaka VS0038
User avatar
Laki5
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 68
Joined: 17-09-2009, 17:10
Location: Srbija, Sabac

Re: Pomoc IR Prekidac

Post by Laki5 »

Autor na sajtu nije naveo te tipove senzora ali ako ima tri izvoda mozda mozes da probas pa ako ne radi trazi drugi....
Post Reply