Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by Slavko MK »

Zdravo!
Pitanje: Kako da presnimim muziku od CD-a preko komjutera (PC) u MP3 formatu na USB-stik (koja je procedura)? :azdaja:
Posto USB-stik mi treba za susanje muzike u kolima preko FM-mdulatora sa MP3-plejera ?
Unapred veliko hvala !
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
torlamen
Posts: 7
Joined: 18-06-2011, 20:59

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by torlamen »

u Window Media Player, Rip Soung/music...
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by Slavko MK »

torlamen wrote:u Window Media Player, Rip Soung/music...
Imam na kompu (PC) Window Media Player 9, e sada interesuje me kako ide procedura?!
Stavim CD u kompjuter i kako dalje da CD presnimim na USB-stik u MP3 formatu pomocu Widows Media Player-a?
Dajte sve to objasnite u nekolko koraka,...posto meni nekako slabo ide sve ovo?! :azdaja:
Unapred veliko hvala
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by alexa_pg »

Nema tu neke velike filozofije.
Ja na svom racunaru imam WMP11 pa cu probati da ti objasnim na njemu. Predpostavljam da je mala razlika izmedju 9 i 11

Kad pokrenes WMP prvo sta treba uraditi je da podesis player. Znaci, Tools ->Options
tools.JPG
tools.JPG (17.17 KiB) Viewed 4002 times
U novo otvorenom prozoru pronadjes jezicak RIP Music. Ovdje zadajes lokaciju gdje ces da smjesta RIP-ovanu muziku, zatim format RIP-a podesis na mp3 a takodje mozes podesiti i Audio kvalitet. To je sve oko podesavanja.
Options.JPG
Options.JPG (22.2 KiB) Viewed 4002 times
Kad ubacis audio CD u CD drive, izaberes RIP i vidjeces spisak pjesama za ripovanje. Kliknes Start Rip (u donjem desnom uglu) i sacekas da program zavrsi svoje.
WMP.JPG
WMP.JPG (16.57 KiB) Viewed 4002 times
That's all.
Alexa
torlamen
Posts: 7
Joined: 18-06-2011, 20:59

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by torlamen »

ima i ovdje upustvo u slikama..
http://us.raidentunes.com/manual-window ... d-rip.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by Slavko MK »

Alexa, veliko hvala!
Zavrsio sam pos'o!!
Ziveli :)
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
User avatar
Slavko MK
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 29-07-2009, 13:33
Location: Bosanski novi
Contact:

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by Slavko MK »

Alexa,
E sada javio se drugi problem,...nekako sam uspeo da izbrisem WMP 9 i psle sa interneta snimio WMP10 (neka ruska verzija na ruski). Sada nikako nemogu da je izbrisem posto nema aninstal ?! Kako da izbrisem ovu rusku verziju (ili kako da je prebacim u englesku verziju).
Kako se skida sa interneta WMP11 kakva je procedura, posto ja nikako nemogu da skinem ovu verziju! :azdaja:
Alexa,...unapred veliko hvala na pomoci ! :wink: :)
Teska je ova elektronika,..ali sa vama postaje sve laksa!!
Kosovic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 17-09-2009, 19:41
Location: Vrbas, Srbija

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by Kosovic »

Možeš tako kao što je Alexa napisao, a možeš i preko Nero-a, tj. Nero Express-a (pretpostavljam da preko njega režeš diskove). Za uninstall ideš u Control Panel, pa nađeš Add/Remove (ako je XP), ili ako je Win7 onda imaš pod Programs/Unistall program. Nađeš to što želiš da brišeš i uradiš.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by alexa_pg »

Da ja ne bih sad prepisivao i prevodio sa engleskog, sve o tome kako da izvrsis uninstall WMP imas objasnjeno na ovom linku http://support.microsoft.com/kb/934372" onclick="window.open(this.href);return false;

Nadam se da znas po malo engleski :)
Alexa
User avatar
m11d0
Posts: 18
Joined: 10-08-2011, 14:52
Location: Sarajevo

Re: Kako da presnimim muziku sa CD u MP3 format?

Post by m11d0 »

Slavko MK wrote:Alexa,
E sada javio se drugi problem,...nekako sam uspeo da izbrisem WMP 9 i psle sa interneta snimio WMP10 (neka ruska verzija na ruski). Sada nikako nemogu da je izbrisem posto nema aninstal ?! Kako da izbrisem ovu rusku verziju (ili kako da je prebacim u englesku verziju).
Kako se skida sa interneta WMP11 kakva je procedura, posto ja nikako nemogu da skinem ovu verziju! :azdaja:
Alexa,...unapred veliko hvala na pomoci ! :wink: :)
WMP 11 ne mozes samo skinuti sa interneta i instalirati, vec moras kupiti original da bi ga mogao instalirat. Nisam upoznat sa pravilima ovog foruma ali mislim da ti ne bih smio davati linkove jer su warezi, tj moze se on c*ack-ovati a link cracka ti nesmijem ovdje davati ;) potrudi se malo po youtub-u ;)
Post Reply