SMD lemilica

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
marsovac
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 24-02-2008, 00:21
Location: Osijek, Hrvatska

Re: SMD lemilica

Post by marsovac »

Koji dio toga je nelogičan?
Bakreni vrh služi za samo lemljenje jer ima dobru toplinsku vodljivost i jer prihvaća lem-žicu na sebe
Keramika oko bakrene žice služi kao električni izolator da ne napravim kratki spoj na grijaću žicu, a keramika, za izolator, ima dosta dobru toplinsku vodljivost da prenese toplinu sa grijača na žicu u sredini
grijač, sam po sebi, je cekas žica iz akumulacijske električne termo-peći, koja se ispostavila da je dovoljno debela da drži sve na mjestu, da mi ne bježi dok lemim =)
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: SMD lemilica

Post by Black »

marsovac wrote:Koji dio toga je nelogičan?
Bakreni vrh služi za samo lemljenje jer ima dobru toplinsku vodljivost i jer prihvaća lem-žicu na sebe
Keramika oko bakrene žice služi kao električni izolator da ne napravim kratki spoj na grijaću žicu, a keramika, za izolator, ima dosta dobru toplinsku vodljivost da prenese toplinu sa grijača na žicu u sredini
grijač, sam po sebi, je cekas žica iz akumulacijske električne termo-peći, koja se ispostavila da je dovoljno debela da drži sve na mjestu, da mi ne bježi dok lemim =)
dakle žica grije keramiku a keramika grije bakreni špic?
User avatar
marsovac
Napredujem
Napredujem
Posts: 105
Joined: 24-02-2008, 00:21
Location: Osijek, Hrvatska

Re: SMD lemilica

Post by marsovac »

da, tako je.
Post Reply