Motor za pomicanje wireless antene

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma i mi u puw-u imamo potrebu za tako necim, u biti ja sam zamislio da se parabola 150cm sa 5G feedom vozi nekih 230' hor i 20-tak rezervnih vert, iako ova vertikala zbog fresnela i nekih divljih isijavanja cesto nema nekih efekata, onda mi je palo jos na pamet i okretanje feeda za 90....

eh sad najgore je napraviti neku pametnu mehanika koja bi nosila silne kile i prkosila ludim naletima vjetra,,,, ovo bi bilo na jednom izdvojenom nodu na pola puta od pule i rijeke, (imamo mi nekoliko long rangea) gdje niko ne stanuje, i svako toliko nam se prohtje oprobati neki exibicionistički link preko kvarnera, eh sad za doci na to brdo treba niva, montaza svaki puta opreme itd, (ekipa, cevapi, nezgodni termini) pa smo onda to mislili od doma :-).....

za upravljanje bi se koristio edimax ap sa modificiranim fw-om i na com terminal nakacen pic i/o modul ili onaj moj 18f67j60 sa prilagodjenim web suceljem.... ili na mikrotikov terminal,(neki jeftini pic sa relejima) iako bi bilo bolje da je neovisan, da io modul moze i restartati mikrotik po potrebi....

kakvu mehaniku napraviti, koje motore koristiti, kako citati poziciju (koraci ili pot ?) btw na ovu parabolu obavezno bi stavio webkamericu da vidim kamo puca...

eto ja nebi susjedima krao net....bar ne sa tom antenom... (ionako vec dvije godine radim preko djabe-neta sto muljam sto kradem)
Post Reply