STROBOSKOP sa ksenonskom žaruljom od 4kV

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Ocijena proekta

5
21
84%
4
3
12%
3
0
No votes
2
0
No votes
1
1
4%
 
Total votes: 25

User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: STROBOSKOP sa ksenonskom žaruljom od 4kV

Post by elektor »

mislim da nije problem nabavit djelove..malo ih je..a i sve su dosta ceste..treba se malo raspitat u razmjeni komponenata..vidit ako neki clan zna di postoji trgovina u tvojoj blizini..il da netko tko zivi blizu tebe a ima ducan u blizini ili mozda komponente u "garazi"..lako se dogovoris s njim da ti posalje
DJ NedZad
Posts: 7
Joined: 16-07-2009, 22:30

Re: STROBOSKOP sa ksenonskom žaruljom od 4kV

Post by DJ NedZad »

a joj.....ok potruditi cu se malo....hvala na pomoci,ili cu se ipak odluciti pa kupiti gotov stroboskop u prodavnoci iako bas nije jeftin.... :cry: :cry: :cry:
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Re: STROBOSKOP sa ksenonskom žaruljom od 4kV

Post by denahv »

Ali to ti onda nije to :) . Veći je užitak da to sam napraviš, uključiš u struju i - RADI! To je najveći užitak...

Evo ti jedan super primjer. Bio sam na županijskom natjecanju iz elektronike i pravio sam Light Show. Trebalo mi je oko 3 dana da ga napravim. Dijelovi i nisu bili jako skupi, oko 170kn (23 eura). Napravio sam ga, uključio u struju, pustio mjuzu i zaplesao sam u ritmu mog Light Showa :D . A taj isti uređaj, s istim mogućnostima, mogao sam kupiti gotov za nekih 200 i nešt kuna (30-ak eura). I šta, kupio bi ga, uključio u struju i divio se kako radi. Ipak nije to to :wink:

Razmisli malo :wink:

Evo, ovdje imaš i moju temu, pa "prolistaj" malo: http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... +voltmetar" onclick="window.open(this.href);return false;
DJ NedZad
Posts: 7
Joined: 16-07-2009, 22:30

Re: STROBOSKOP sa ksenonskom žaruljom od 4kV

Post by DJ NedZad »

da znam...ali meni je potreban ls (mali) nije mi bitno ko ga je radio... :oops:
Post Reply