Arkadni kabinet

Završeni projekti naših članova foruma sa pratećom dokumentacijom za ponovnu izradu istog.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
motokultivator
Posts: 11
Joined: 13-11-2014, 15:30
Location: Beograd
Contact:

Arkadni kabinet

Post by motokultivator »

Ovim sam se zanimao tokom prosle godine u slobodno vreme:

http://vip-proto.rs/projekat/12/arkadni-kabinet

Dokumentacija jos zaostaje, ali tu su uglavnom sve potrebne informacije za izradu, kao i programi za PIC i za PC. Ko zeli source da razvija dalje moze da mi se javi radi objasnjenja (jos je u fazi ulepsavanja za javnost).
Sve ideje, komentari i pitanja su dobrodosli!
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: Arkadni kabinet

Post by Dzenny_assembly »

Nemam nikakvih primjedbi ni sugestija osim da ti cestitam na projektu. Ja imam debele zivce i svo potrebno znanje iz elektronike za slicne stvari ali u ovakvo nesto se nebi smio upustiti. Svaka cast, pozz...
motokultivator
Posts: 11
Joined: 13-11-2014, 15:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Arkadni kabinet

Post by motokultivator »

Hvala!

Tesko je naci vreme, ovo je radjeno mesecima, u mikro-koracima...
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: Arkadni kabinet

Post by Dzenny_assembly »

Svejedno, napredak se ipak vidi. Samo naprijed, pozz
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Arkadni kabinet

Post by nano »

Odlican projekat.Volim retro stvari.Jedino bih linije kucista malo "zaoblio", da ne izgleda bas kao kuciste pikado aparata,ali to je stvar ukusa.....uglavnom super ideja i izvedba.
Jeste li razmisljali o upotrebi Raspberry pi-a ,kao glavnog racunara.Mislim da je jeftinije od bilo kojeg pc-a,a valjda je i dovoljno jak za vase potrebe.Mozda jos da osmislite i manju varijantu koja bi mogla da se objesi na zid.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
motokultivator
Posts: 11
Joined: 13-11-2014, 15:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Arkadni kabinet

Post by motokultivator »

Može Raspberry, baš sam ovih dana sredio UI program za linux. Nisam još podesio emulator starih igrica za Raspberry, plašim se jedino da će sekckati.
Razmišljamo i o portable varijanti, uskoro više detaljnije dokumentacije, ako neko bude hteo da dalje razvija.
Post Reply