kašnjenje iskre

High voltage sekcija. Sve vezano za tehniku visokog napona.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

kašnjenje iskre

Post by Black »

mislim da sam pogodio podforum. trebam i sljedeće i neznam dali je to moguće i kolko je komplicirano.
da sad ja tu ne objašnjavam kako radi dvotakni motor i zašto mi trebaju drugačija predpaljenja zan jega da odman pređem na stvar šta imam: dakle imam jednu zavojnicu i četri magneta koji razvijaju 50w i kako se dižu okretaji motora tako magnet razvija veću voltažu i veću frenfenciju.ima kondezator,bombina i platine koje određuju kad će svjećica bacit iskru. manget nakupi struje u zavojnicama šalje ih u bombinu preko kondeatora i paltina i kad se paltine otvore svjećica baci iskru. no meni treba na manjim okretjaiam da svjećica ranije baca iskru a na većim kasinije. dali je to moguće napravit? neki kontroler koji će zadržat struju kada se okretaji dignu
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: kašnjenje iskre

Post by pedja089 »

Napravi CDI sistem paljenja. Jako je pouzdan, i ima odlicne performanse!
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: kašnjenje iskre

Post by puknuti »

Ako tražiš bolje performanse na vecim okretajima treba ranije paljenje a ne kasnije :wink:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: kašnjenje iskre

Post by pedja089 »

E tu si 100% u pravu, vidis nisam ni obracao paznju na to...
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: kašnjenje iskre

Post by Black »

puknuti wrote:Ako tražiš bolje performanse na vecim okretajima treba ranije paljenje a ne kasnije :wink:
Zanimljiva fizikalna pojava nastaje kod povećanja broja okretaja iznad 4000. Tada je potrebno sve manje pretpaljenje s porastom broja okretaja
iako nam logika nalaže da bi ustvari trebalo veće pretpaljenje jer klip se kreće sve brže i sve je manje vremena da smjesa izgori.
Ovo se dešava zbog toga jer s porastom broja okretaja motora smjesa benzina i zraka postaje sve kompaktnija odnosno "eksplozivnija" te joj je u takvom stanju potrebno manje vremena da izgori, a i samo punjenje i izmjena ispušnih plinova na tim okretajima je efikasnija,ali ovo nije forum o motorima
uglavnom imam grafove i meni treba sljedeće da motor do 6000 rpm ima predpaljenje 1.3 mm a preko 6000 1 mm prije gornje mrtve točke. ima ja i CDI ma ništa to nepomaže jer je sve seriski a ja imam nafriziran motor. ako želite mogu vam ja objasnit zašto meni trebaju različita predpaljenja sve detaljno i detonacije i samozapaljenje ali mislim da vam to nije potrebno jer meni treba nešto što će zakasnit iskru kad dobije singal bilo to voltažom ili frenfencijom
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: kašnjenje iskre

Post by Black »

evo na ovo jstranici iman ešto samo je problem što ja ne kužim o čemu se tu radi jel mi neko može pomoć
http://www.transmic.net/en/1684-v53.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply