trafic za shoker

High voltage sekcija. Sve vezano za tehniku visokog napona.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

trafic za shoker

Post by cikljamas »

gdje nabaviti trafo za ovaj shoker ili ako neko zna kakav bi drugi trafo mogao
ici na ovu shemu umjesto ovoga,ne znam o traficima nista vise od najopcenitijih
cinjenica,al imam feeling da je to jedna od najinteresantnijih stvari u elektrotehnici...
Unaprijed hvala svima na korisnim odgovorima!!!
http://stungunreviews.tripod.com/stun-g ... atics.html" onclick="window.open(this.href);return false;
banana
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: trafic za shoker

Post by Smjesko »

Nisu te igracke za tebe. Mozes se ubiti s tim! A znas i da bi se ljubitelji zivotinja bunili kad bi ti to koristio za mucenje mrnjausa koji tvom mrnjausu kradu hranu. Bolje je da strazaris kraj te hrane. :wink:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: trafic za shoker

Post by pedja089 »

tamo ti pise minijaturni audio trafo. ova sema na moze povrediti jer nema kondezatora na sekundaru, tako da je potpuno bezopasna....
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by mataya »

kao trafo mozes koristit transformator iz nekoj jako starog tv ili radio prijemnika.
to ti je mali transformatoric cesto ima simetrican primar, a koristi se kao neka vrsta
audio pojacala.
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: trafic za shoker

Post by cikljamas »

da,to je i meni bilo cudno,sto nema kondenzatora na sekundaru,ha,sta reci nego pametni ljudi
kad objavljuju ovakve gluposti...pa jel ima ko kakvu shemu da radi...tu je neko bio objavio
neki shocker sa 6 EHT dioda na sekundaru plus 6 kondica od po 1 nf 3 kv,jel to neko radio i
ako je ,ma i ako nije,samo da mi neko kaze gdje da nabavim ove EHT DIODE,tj. misli li neko
poglavito Pedja,da bi mozda te EHT diode mogao staviti umjesto ovog trafica na ovu prvu
shemu ili umjesto tih EHT dioda moze i nesto trece,ili je najbolje totalno zaboraviti ovu
prvu shemu s traficem i preci na onu s EHT diodama,al u svakom slucaju ostaje najteze
pitanje;GDJE nabaviti te EHT diode tj. s cime ih eventualno zamijeniti ,odnosno:
ako ko ima neko potpuno novo rjesenje za elektro shoker i to isto dolazi u obzir,naravno!!!
banana
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by mataya »

dali si vidio shemu shokera napravljenog od fotoaparata?
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by pepi »

Imas na sajtu soker napravljen od blica iz foto aparata :) Ako imas neki stari blic, ili onaj jednokratni aparat navali..

Smjesko, ne znam sta je mrnjaus, ali ako je macka za tu namjenu je najbolje slozit jedan flyback ;) Pa da vidimo ako ce se ljubitelji zivotinja bunit :P
http://tacashi.tripod.com/elctrncs/555sstc/555sstc.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: trafic za shoker

Post by cikljamas »

taj shoker s blicom mislim da sam vidio,to je ono nesto sto daje nekih 350 V,ma daj zaboravi,
pa ja sam prije dva dana napravio improvizirani shoker koji daje preko 1000 V,tak da to s
blizem je banana(ako mislimo na isto),a sto se tice ove npr.sheme s tim EHT diodama tamo
imas izlaz 10-15 kV,to je vec nesto,tako da je valjda ocito da pitam za nesto kvalitetno,a
ne neke igrackice,to vec imam...
banana
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by mataya »

shoker od blica daje preko 1000V
"snagu" mozes povecati tako da dodas kond ali tako postoji dobra vjerojatnost da nekog
ubijes :!:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: trafic za shoker

Post by pedja089 »

nije bas tako...
samo na hv trafou u toku okidanja imas 4,5kV. inace trafo za punjenje kondezatora moze da da do nekih 500V maximum kada je opterecen. inace ako nije onda moze puno, ali cim priblizis prst napon padne ispod 100V tako da osetis samo peckanje, licno isprobano :D
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: trafic za shoker

Post by cikljamas »

dobro kad me tako upozoravas,daj mi onda odgovori za sta sluze oni shokeri iz ducana,pa
to je onda napravljeno za ubijanje,naime sjecam se jednog slucaja kad su u Kanadi nekog
poljaka ili tak nesto na aerodromu s tim shokerima par puta kresnuli policajci(to je na CNNu
prikazivano puno puta posto je neko amaterskom kamerom sve snimao)i covjek je poslije
u bolnici umro...a kreteni od policajaca nisu imali nikakvog razloga da ga toliko shokiraju
s tim shokerima,mislim znam to,al cuj ako si lud vec ces ti naci nacin da nekom naudis,
dignes prvi veci kamen s ulice i zafitiljis ga nekom u glavu,Boze dragi,kao da je problem
naci nesto s cim ces nekog ozlijedit,elektroshoker je zadnja stvar koju bi trebalo trpati
u taj kontekst,pogotovo ako to radis na forumu za elektrotehniku,ako neko nije toliko
zreo i uravnotezen da ne zna sta se smije a sta ne smije tom neces pomoc time sto ces
mu reci da je nesto opasna stvar,dapace,to ce ga tek napaliti i obratno!!!
banana
User avatar
marko13
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 383
Joined: 10-02-2008, 12:21
Location: Hrvatska-Sibenik

Re: trafic za shoker

Post by marko13 »

Zar je tesko spojiti bateriju od 9V na astabil i izlaz na trafo 220/9 ili 220/6...
btw. transformatori nisu nest poseban zanimljiv dio elektrotehnike...osim ako nisu oni preko 50kV.
Music freak
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by mataya »

slazem se sa ovim sto ti je @marko13 predlozio.
astabil i mali transformatoric iz nekog punjaca za mob.
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by pepi »

Ma najbolje da ti napunis onaj veliki kondezator iz TV-a pa ispraznis na nekome. Jest da je single-use ali radi :)
User avatar
marko13
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 383
Joined: 10-02-2008, 12:21
Location: Hrvatska-Sibenik

Re: trafic za shoker

Post by marko13 »

pepi wrote:Ma najbolje da ti napunis onaj veliki kondezator iz TV-a pa ispraznis na nekome. Jest da je single-use ali radi :)
Ma sta! To je ko stvoreno za peci kobasice
Music freak
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by pepi »

Haha, taj kondezator ne ubija. Mene ni jednom nije zdrmo, jer se pazim.

Ovo je puuuuuuuuuuno jaci :) Ako nekog jako mrzis :D
http://www.youtube.com/watch?v=ZA25ghMAyak" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by mataya »

na linku sto si dao je prikazan jako dobar nacin za sjebat kondenzator.
kolika samo struja potece kroz kondenzator tako velikog kapaciteta kad sa kratko spojis?
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
cikljamas
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 410
Joined: 18-10-2008, 13:58
Location: zagreb

Re: trafic za shoker

Post by cikljamas »

ma najbolje da ja lijepo stavim elektricnu stolicu u kolica i guram je ispred sebe po gradu
i ako ko zeli isprobati kako radi odemo do najblize trafo stanice,priljucimo se na visoki
napon i eto,napises lijepo da svako ko hoce probati proba na vlastitu odgovornost i sve
ok,a ti pepi imas privilegiju biti prvi korisnik moje stolice KUKU LELE DEDA SPALIO
DJENKU,MISLIM PEPIJA...alaj je opravio,svaka mu cast!!!
banana
User avatar
pepi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 964
Joined: 04-12-2006, 18:58
Location: Rijeka, HR
Contact:

Re: trafic za shoker

Post by pepi »

mataya wrote:na linku sto si dao je prikazan jako dobar nacin za sjebat kondenzator.

Istina :) Ovakvi veliki kondovi su skupi, tako da ih je steta tako zeznut

A sto se tice elektricne stolice, najbolje da je sam isprobas
Post Reply