super radio

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

super radio

Post by DRUG STARI »

planiram uvest navedene radio uredjaje, ako ima zainteresiranih kupaca neka me kontaktiraju
-------------------------------------------------
1.
http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... adio_1.jpg

ima tri podrucja-banda;
26-28 MHz
54-108 MHz
108-179 MHz avio, amateri, policija

cijena 33Eura + postarina
---------------------------------------------------
2.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... adio_2.jpg

ima osam podrucja-bandova;
AVIO: 108 - 145 MHz
POLICIJA: 145 - 176 MHz
WB: 162.5 MHz
TV1: 54 - 87 MHz
FM: 88 - 108 MHz
MW: 530 - 1600 kHz
CB: ca. 26.5 - 27.8 MHz
TV2: 176 - 215 MHz

cijena 43Eura + postarina
----------------------------------------------
3.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... adio_3.jpg

FM, 25 - 512MHz, koraci od 5-20kHz

cijena; 96 Eura + postarina
Last edited by DRUG STARI on 16-06-2006, 23:05, edited 4 times in total.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Najvaznije nisi napisao , koliko para? :)
zer0
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 05-08-2005, 21:10

Post by zer0 »

Još da imaju LCD :wink:
Dali ima neki priključak za spoljnu antenu?
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Treci ima LCD , ali je puno skup , iako skenira SVE :D
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

MladaNada wrote:Najvaznije nisi napisao , koliko para? :)
Ej stari pa pise ti ispod svakog 33eur ... :D
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Pogledaj sta pise sitnim slovima na kraju njegovog posta
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

ljepe stvari ali nemam love a od dakle ih mislis uvesti objasni mi te rjeci ne kuzim
sta ces na granici raci da si ih kupio ili ces naruciti iz amerike npr. ovdje
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
User avatar
esed
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 99
Joined: 26-05-2006, 08:24
Location: Travnik

Post by esed »

jos da se ovi rdioi muzu.....
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

@DRUG STARI

mozes li da "uvezes" kakve radio stanice posto bi mi od tih stvari mozda nesto i trebalo?
znaci opseg 2m ili cak duobanderi 2m/70cm i pmr uredjajcici...

ako mozes sta od ovog da nabavis postavi ovde da vidimo,naravno sa cijenama.

pozdrav
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Pozdrav!
Za Tox Mastera: Imas u Srebreniku prodavnicu AN-KA gdje se prodaju dijelovi za mobitele i slicne stvari (imas vrlo jeftino duvaljke sa vrelim zrakom,lemilice,vrhove za iste,razni pribor za elektroniku-od malih sarafcigercica pa do elektronskih povecala-idu na USB i sl.) i raznih vrsta PMR-PMD stanica koje rade na 2m i 0,7m (ja sam kupio jednu na 0,7m a vatrogascima ovdje kod mene sam kupio dvije od 2m stanice,kineske,koje vrlo dobro odradjuju posao pod uslovom da ih ne drzis predugo u predaji jer nemaju bas dobro rijeseno hladjenje preko metalne povrsine stanice) i to po vrlo povoljnim cijenama od nekih 60 pa do 160 KM...

HJasko
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

ej hvala druze za ovi informaciju!
mislim da sam jednom nasao sajt te firme ali moze samo da se vidi ponuda i cijene ako si njihov kupac (na veliko).
a imam jednog drugara koji ima radnju za prodaju i servis mobilnih pa cu vidjeti da li on moze da mi sazna sta imaju tacno u ponudi i koje su cijene.

a najbolje bi bilo kada bi mi ti mogao ovde reci nesto vise o tim uredjajima koje imaju ako znas (karakteristike,cijena,slika...).
uglavnom me zanima 2m i 70cm.

pozdrav
User avatar
[SINNER]
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 82
Joined: 18-09-2005, 21:44
Location: Bihac-Sarajevo

Post by [SINNER] »

HJasko je li mozes izbaciti slike i cijene tih uredjaja mene zanimaju 2m i 0,7m ili samo nazive i cijene pa cu ih ja potraziti na netu.

POZDRAV
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Jos jednom pozdrav!

Sto se tice ovih stanica ima ih u dvije verzije i to 0,7 m (radi na frekvenciji preko 440 MHz pa do nekih 470 MHz) i verzija na 2 m (144 do 175 MHz)... Stanice su kineske ali su imitacija nekih Motorola radio stanica,navodno imaju 5 W u izlazu ali s obzirom da imaju Li-Ion baterije na 7,2 V mislim da nemaju vise od 2 W...Baterije su MRAK jer ova moja stanica ciju sliku donosim radi preko 24 sata uz umjereni govor (koristim je za slusanje sluzbene frekvencije te za komunikaciju sa PMR/PMD uredjajima kanalnim koji se mogu kupiti po samosposlugama... Stanice na 2m imaju i tonski squelch (CTCSS-Continual tone code squelch system) pa mogu "okidati" odnosno raditi i preko zasticenih profi repetitora,imaju pomak TX/RX kao i mnostvo drugih opcija (SAVE mode,svjetlo,SCAN mode,SHIFT.....) Stanice u maloprodaji kostaju 160 KM (prodavnice An-Ka Sarajevo i Srebrenik) s tim sto ako ste veci kupac mozete dobiti i jeftinije...Ja sam ovdje kupio vatrogascima 2 komada i dopunili su svoje stare radio uredjaje koje koriste na frekvencij od neki 170 i kusur MHz,cuju se na udaljenosti od 10-tak km!!! (jedna strana je stacionarna stanica sa vanjskom antenom).... ukratko nemojte previse ocekivati niti puno pricati ako kupite ove uredjaje jer nemaju rijeseno hladjenje (citava povrsina je hladnjak ali je neka legura koja lici na plastiku pa se tesko hladi)... ali je ipak za te pare cool stroj (radio amater sam preko 30 godina pa mi vjerujte na rijec) ...


HJasko


P.S: Sorry za veoma losu sliku,koja je slikana u polumraku i sa WEB kamerom a ako bude interesovanja mogu slikati i digitalcem pa da bude kvalitetnije ...

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... xy_rst.jpg
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Vrlo fina stanica, nema sta. :!:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

160 km koliko je to otprilike evra :?:
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pozdrav

hvala za informacije druze...mada si mogao da napises koji je tip stanice u pitanju pa da potrazimo po netu.
a na netu na sajtu "anke" nemoze da se vidi nista posto katalogu imaju samo pristup samo stalni kupci.
a slao sam im i e-mail i nista ...mislio sam da nazovem telefonom ali bi mi bolje bilo kad bi mi poslali slike i karakteristike uredjaja (i cijene naravno) sta imaju u ponudi.
a ta cijena od 160km pretpostavljam da je cijena uredjaja na komad,mada moze da bude i par...?
ako je komad 160 km mozda je onda bolje uzeti neku yaesu,alinco,icom...polovnu za 60-70 eura.
ja licno imam yaesu ft-23r i uredjaj je neunistiv,naravno nema nekih ekstra funkcija ali osnovne stvari koje su neophodne ima i sto je najbitnije (bar meni) je sto nije kanalni uredjaj.
a pogledaj ove stanicice sto sam ja imao pa mi kazi da mozda u anki nemaju ovakve posto mi se ucinilo na ovoj tvojoj slici da na stanici pise "galaxy" kao na ovom mojim.
ja sam inace bio zadovoljan ovima,platio sam ih 15 eura i fino su radile na otvorenom gdje nema puno zgrada i drugih prepreka.
pogledaj sliku pa mi javi da li imaju ovakve ako ti nije tesko..

pozdrav i cujemo se

Image
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pogledajte kako to italijani kopiraju od kineza i stavljaju duplu cijenu! :roll: :wink: :D :D :D
slucajno nadjoh sad ne netu...
ovi kostaju oko 60km u scg.
Image
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Ovako,stanica je GALAXY G-3288 (UHF tj.0,7m) koja je kod mene a mislim da je model za VHF tj.2m 2288 (nisam siguran :D )... Ima i takvih stanica kao kod tebe na slici,nisam siguran za taj model,ali imaju nekoliko modela i ne znam za cijene jer me one nisu interesovale jer imam vec 5 komada takvih stanica koje sam kupovao prije (prva koju sam kupio preko Conrada me je kostala 135 EUR :cry: )... Inace rijetko navratim po danu u Srebrenik,nije mi "usput" ali eto kada budem prvi puta navratio ako te budu i dalje zanimale cijene napisati cu ih na papir i postati ovdje...

Sto se tice YAESU,ICOM,KENWOOD,MOTOROLA,ALINCO i drugih uredjaj oni su KLASA prema ovima ali uzmi u obzir da cijena novoga uredjaja kao sto je kod tebe kosta najmanje 5-6 puta vise u odnosu na ovaj uredjaj ili da je samo originalna baterija sa cijenom tu negdje kao ovaj uredjaj... :lol:

HJasko
Post Reply