Narudzba

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Firkragg

Narudzba

Post by Firkragg »

Evo treba mi preporuka, imam sansu da peljeshim shkolu i narucio bi nesto iz inozemstva, pa me zanima ko daje najbolje usluge??
Zanimaju me pogotovo IGBTovi te jaki kondenzatori, mozda koji jaci mcu kao glavnina, naravno past ce jos svasta :)

Zanimalo bi me od nekog ko je imo iskustva da mi preporuci?
:shock:
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

:shock:
IC laser dioda :D :D
naravno,vise njih :D :D :shock:
Firkragg

Post by Firkragg »

Ako imaju, sto je malo vjerojatno, moglo bi i to upast.
Al power dioda za burnanje ljudi a ne neko smece :shock: :D
Sta se tice antilasera uvjek je lako kupit diodu, al poanta je da se stvar napravi od jednostavnijih dijelova :D
Firkragg

Post by Firkragg »

Pa jel ikad itko ista iz inozemstva narucivo?
Niko nema nikakvih impresija :)
Narucivo bi iz mousera da salju u hrvatsku, conrad je jadan a tvrtke poput dallasa/maxima, vishay i sl. imaju dosta ogranicenu ponudu, moro bi narucivat 'od svakog ponesto'

U biti bi najvise volio cut preporuku od nekog ko vec ima iskustva_? :D
buco

Post by buco »

Ja jesam 90% dijelova jer su pocesto i s postarinom puno jeftiniji a da ne govorimo da kod nasih i najbolje opskrbjenih trgovina nemos kupit 4/5 dijelova sto se proizvode !!!!!
Trazi male kompanije u Njemackoj , veoma su povoljne , ali su uglavnom specijalizirane , mouser zaboravi ako nemas nekog "amera" za frienda da ti naruci ! Ali odi do Tajvanskih trgovima neke od njih imaju dobar izbor , korektne su [ imas limit min 100$ ] i dobijes dijelove brzo 10ak dana !!Sad su se pojavili i Kinezi sad neznam kako oni posluju , jesu li azurni al ponuda ICa je dobra [ neznam processori , kako tu stvari stoje jer ameri su tu nesto njima zabranili !? ].
najbolji opcenarodni trazitelj imas !? [ google.hr] i to je to !!!! Svabe uglavnom 'oce placanje bank transferom [ nevole bas karticu] .
Inace sta to tebe zanima koji MCUi !? memorije !? sto !?
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Napisah vec sta me zanima, glavno je IGBT tranzistori za SSTC, pulse discharge kondenzatori (također za TC)
onda neki pojaci mikrokontorleri AVR i 8051 (e sad ovisi sta od tog nude),
nevezano za to nego cijeli zivot radim s ovim sto ima u chipoteke i moje znanje je limitirano na to :cry: :evil:

Njemacka, tajvan...kina??
:shock: Zanm za conrada u njem. i on mi se ne dopada, u vezi ostalog kako mislis da trazim, mozes puknut neko ima/link bilo sta? :)

Pozdrav
buco

Post by buco »

Sto se tice MCUa 8051/52 serija ugavnom ima "4 taktni motor " i oni tesko da spadaju u "jace" processore [ 8 bitne] Kao i motorolice 68HC705 isl to zastarjeli processori tj njihova interna arhitektura nacin rada je malo "outdatirana" .
Kakav "conrad" crni skupi su ko "vrag" i nisu bas nesto , pol stvari kad os narucit "trenutno nemaju" [ mislim na conrada u "svabiji"].
Ovo drugo poslat cu ti neke na mail !!!!! Cini mi se da si ga ostavio !!!??
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Rekoh da je najvaznije da imaj IGBT i visokonaponske pulsne kondenzatore...
Conrad je bezveze zato nisam ni htio narucivat ista od njega... :shock:

8051 mi je omiljen oduvijek, moze parirat npr. picevima a bolji je sta se tice hardverskih 'dodataka' :shock:
Takodjer ima mnogo chipova gdje je jezgra 8051 implementirana uz neku zanimljivu funkciju cak vazniju od nje, ima ih s ugradjenim RF primopredajnicima, s ugradjenim protokolima za networking (TCP/IP) i more drugih, ponajprije me zanimaju takvi (MCU-a za 'bacanje' ima po 10kn u chipoteci, legendarni 2051 :D ) tako da me tu vise zanimaju jaci modeli.

A sta se tice fetch/executea pogledaj si sam :shock:

http://www.atmel.com/journal/documents/ ... AT89LP.pdf
buco

Post by buco »

znaci ovi LP su ti "novi" 8051 core Atmeli s 1 taktnim motorom . fino !!
Nego sto bi to bio "jaci" processor i kako ti to definiras , ja uvijek mislim na aplikaciju u kojoj ce se koristit neki processor [ embedded sustav] pa se prema njoj i bira onaj koji zadovoljava brzinom velicinom prg mem i rama ili neka sl kombinacija.
Ako ti pod jaci idu 32 bitnine masine RISC "1 tktne" pa vidi AT91 seriju ili Philipsovu seriju LPC21xx /22xx ARM core kontrolera a vidi i za MIPSove jezgre , Philips je radio s serjom 4000, 6000 i tako ... vidi na njihovoj stranici .A u mnoga mikroracunala su ugradjeni razliciti sustavi komunikacije ovisi o trendu [ najvise] , npr ljudi cesto hoce USB, TCP/IP iako im kod mnogih aplikacija uopce nije potreban , i naravno firme to prate i cesto ces kod mnogih firmi nac bar jedan primjerak 8..do..32 bitnog mikroracunala s navedenim ugradjenim comunikacijskim HW .Vazno je da ima izbor pa tko sto voli !!
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

A mogla bi past i koja ARM-zvijer da se malo igram :shock: :D

U futurleca nema IGBT :(
Tamo sam davno bio, nije se puno promijenilo...

Zaznash nista ala-mouser, gdje bi to mogo nac :shock: :?:
buco

Post by buco »

Mouser !! :D znas ovaj, prijatelji se tesko sticu a jako lako gube !! pravi !!
Ja sam ga bio zamolio [ tog frienda] za uslugu i covijek mi je to ucinio. Posto ja ne volim da "muljam" da je nesto za mene kad nije .... jasno ti je . Al imas jos jednu opciju ako imas bilo koga [ prijatelja , rodjaka ...] van prostora zemalja bivse "juge" [ a nije Iran, Sjeverna koreja, Sirija.] npr u EU [ bez Slovenije ni njih ne "sisaju" .. :? , "europa zdaj" ne funkcionira kod amera :) ] to ce ti narucit bez problema. Ali reci bar jedan IGBT koji bi ti kupio!! i jesi li probao na RS components pitat [ orginal ili ovaj ocenarodni -- "Primotronic" a ako nisi pitaj i njih ].
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

:shock: :cry:
buco

Post by buco »

Jesi li pitao Primotronic ! ili RS components dal imaju te IGBT-e !??? I os vec jednom napisat koji IGBT tebi treba !?????? :?
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Stase naljutio :shock:

Pasace bilo koji IGBT oko 100A i 600V, za jedan manji DRSSTC sasvim dosta... od 6MBP100 ili 150 kao neki vrh, ima stvarno hrpa gotovo jednakih modela od raznih proizvodjača :? trebam se ravnat prema onom sto ima a ne prema onom sto zelim... :shock:
buco

Post by buco »

Znaci treba ti taj 6MBP100 !?
Nisam se naljutio nego te vec par puta pitam da napises koji !? eto i sad si odgovorio !! Jer evo dnas sam razgovaro s friendom i posto ce mi trebat neke Intelove memorije [ trenutno ih nemaju na skladistu , mouser :D ] s friendom sam se dogovorio kad dodju da mi ih naruci !! Pa bi mogao narucit i te IGBTe [ 2-3 komada] ako ih oni imaju !? to mi nije nikad trebalo pa neznam kako stvari stoje.
A u medjuvremenu mozemo vidit dal nesto ima u Njemackoj .
Pozdrav
buco

Post by buco »

Cuj evo sad sam bio na http://www.rscroatia.com i IGBT tranzistora koliko oces !! inace sve sto imas gore trebao bi prodavat i njihov zastupnik za Hrvatsku "Primotronic" !!!! Daj odi gore pa si to malo pogledaj !!!!!!!
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Jes pogledo sam kod primotronica i imaju, trebam jos nac konde da ozivim stari SGTC... :shock: :D

Hvala ti buco svakako :shock:
buco

Post by buco »

Tehnika pucanstvu !!!!!!!! :) i drugi put !!!
Pozdrav
Post Reply