Nabavka PCB-a...?

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Nabavka PCB-a...?

Post by VasilyZaitsev »

Gdje se moze nabaviti PCB, obicni ili onaj prototipni (sa rupicama), u BIH, tacnije lokacija Sarajeva.
Znam da je bilo u Electronic Centru, ali nisu normalni sa cijenom. Prije godinu i po bio je PCB dimenzija 20x10 cm oko 40 KM.

Ne znam sada cijene, pa me interesuje ko ima iskustva sa kupovinom istih, da mi preporuci gdje uzeti... :)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Najpovoljnije u Chipoteci u Zagrebu. Ako imas nekoga tko cesto putuje u Sarajevo .....
http://www.chipoteka.hr
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

kako se tocno zove u chipoteci ona izbusena plocica sto je spomenuo VasilyZaitsev ("prototipna")?
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Prototipna, univerzalna, supljikava ... kako god hoces. Uostalom, nazovi ih telefonom i pitaj (+385 1 233 88 44) - ne grizu ! :D
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Ma potrazi na njihovoj stranici!Ja sam jednom naletija na to....Evo sada cu pogledati pa cu ti reci kolko kosta....
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Koristi li iko prave eksperimentalne ploce (breadboard, bijela sa plastikom preko) , kakva su vasa iskustva sa njima, vrijede li para?
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

MladaNada wrote:Koristi li iko prave eksperimentalne ploce (breadboard, bijela sa plastikom preko) , kakva su vasa iskustva sa njima, vrijede li para?
JA ih nisam koristia.I mislim da nisu nesto jer mene bi ubilo ono kidanje zica...Lipse je na one vec izbusene s "otocicima" lemiti i onda spajati....
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

jopagti wrote:
MladaNada wrote:Koristi li iko prave eksperimentalne ploce (breadboard, bijela sa plastikom preko) , kakva su vasa iskustva sa njima, vrijede li para?
JA ih nisam koristia.I mislim da nisu nesto jer mene bi ubilo ono kidanje zica...Lipse je na one vec izbusene s "otocicima" lemiti i onda spajati....
I meni se svidjaju te sa lemnim ostrvima, ali su 2.5 marke skuplje od onih sa linijama (160x100), tako da kupujem sa linijama!

Ipak je lakse kidati zicu nego lemiti!
Post Reply