Kupovina busilice.

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

Zdravo svima,

Odlucio sam da uzmem neku busilicu za svoje potrebe busenja stampanih plocica koje pravim povremeno. Imam neki budzet od 25-30evra ako se za to moze uzet nesto da odradjuje posao. Napominjen, nista mi ne treba profi i sl. , jer sigurno je necu koristiti toliko da sad kupujem nesto od 100 - 200evra.

Pa sta Vi predlazete da se uzme i gdje? Preferirao bih da to bude na podrucju BiH (s uslovom da salju za Banja Luku ili da bude u Banja Luci na prvom mjestu) ili da se naruci online (eBay i sl.)
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: Kupovina busilice.

Post by goxon »

ja koristim einhel accu. malo je velika za to sto treba al zato moze da uhvati burgiju na samom vrhu i onda se teze lomi...
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

nemoj ni u kom slučaju kupovati one accu pištolje . masivno , teško , nezgrapno .... s njima burgiju 0.4 , 0.5 sigurno lomiš ..... tebi treba nešto kao deblja olovka ....
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

http://www.banggood.com/Mini-Super-Elec ... 21653.html

http://www.banggood.com/Micro-Electric- ... 21652.html

Koliko god ne volim ovaj sajt, opet su jedini kod kojih sam nasao ovo u ponudi. Drzi li ijedna od ove dvije vodu? Obe idu od 0.5mm do 3mm, a ja ne planiram ici ispod 0.7mm sto se burgija tice, a 3mm mi je taman najvece rupe sto ce mi ikad trebat na ploci a to su rupe za odstojnike.
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kupovina busilice.

Post by niho »

Ja znam da od ove Bande (bangood) neću više ništa i nikad kupiti. Naručio par stvari u decembru a poslije i u februaru i nikad ništa nije došlo. Poslao mail, i isti je nestao, nevjerovatno nema ga ni u poslanim porukama ni bilo gdje. To je neka žešća stoka. Ovih malih bušilica ima i u konradu u Sa po istoj cijeni kao i kod njih ali bar znam da dolaze sigurno. Mada mene moja bušilica služi odlično. Nisam slomio ni jednu burgiju za ovo vrijeme od kada je koristim. Objevio sam je na forumu ovdje i toplo preporučujem, jednostavna je za napraviti sav materijal lako nabavljiv samo sam motorić sa borfuterom naručio na E-bayu. Ugradio sam elektroniku za soft start i kočenje motora kada završi sa bušenjem.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

neznam , ali meni se niti jedna ne svidja . nešto slično onoj prvoj imam , ali koristim je kao brusilicu ...

momentalno koristim ove : ( zahvaljujuci kolegi LAF-u i buvljaku u švechatu imam ih čak dve )
Attachments
ovu sam pazario u lidlu . malo je bučnija , ali ne toliko da komšije čuju ... čak i kada u " sitne " sate bušim ....
ovu sam pazario u lidlu . malo je bučnija , ali ne toliko da komšije čuju ... čak i kada u " sitne " sate bušim ....
DSC_0048.JPG (26.68 KiB) Viewed 9568 times
LAF - e , čik pogodi koja je od tebe ? ( još jednom hvala na poklonu )
LAF - e , čik pogodi koja je od tebe ? ( još jednom hvala na poklonu )
DSC_0049.JPG (35.66 KiB) Viewed 9568 times
moja omiljena . preko trideset godina ... a još uvek služi kao nova .....
moja omiljena . preko trideset godina ... a još uvek služi kao nova .....
DSC_0050.JPG (43.14 KiB) Viewed 9568 times
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

Zesca su banda, to im se mora priznati :D

Evo gledam sad u Conradu, i nasao sam jednu od 55km al ne moze primit burgiju ispod 1mm. Barem tako pise u specifikacijama.


A sve mi se cini da cu se okusati sa ovom od $18 sa Bandagooda. A to ako ne dodje ja lako rjesavam. Kod mene sve ide preko Paypala pa ako oni nesto krenu da prenemazu ja se samo okrenem paypalu i onda se oni sa njima naganjaju.
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: Kupovina busilice.

Post by goxon »

problem je sa paketima iz Kine. Chinapost je suspendovao pakete za BIH...
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

za taj problem sam ja tu .... :D
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

Last edited by Emigrant on 13-04-2015, 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Kupovina busilice.

Post by elektor »

theViTALiTY wrote:..al ne moze primit burgiju ispod 1mm. Barem tako pise u specifikacijama.
Nije ni potrebno da može. Većina svrdala ima standardni prihvat od 3mm. Tako da se ja s time ne bih zamarao.
Image
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

@goxon
Otkud to? Ako je to istina onda nije ni cudo sto mi nista ne dolazi u zadnje vrijeme.

@Emigrant

http://www.gmelectronic.com/drill-grind ... 0-p732-004 Ova mi nije losa, doduse jedina je koju bi mogao uzeti preko tebe jer da uzmem one od 22evra, presao bi budzet sa postarinom.

Mada razmisljam i o ovoj takodje : http://conrad.ba/product_mini-busilica- ... 2147488452


@elektor

Ja sam fakat glupan. Listam po ebayu te burgije i ne razmisljam da one mogu stat kako se god okrene....
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

ne gledaj samo cenu , pogledaj malo i ergonomiju .... kako leži u ruci .... bušilica ne sme biti kao " kolac " ... mora biti lagana , tanka ... kako bi je mogao lagano držati u ruci ... da je ne držiš kao neki kolac ..... pogledaj fotke što sam postavio . što misliš , zašto ona desna služi samo kao brusilica ?
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

Ma onom ko ima ruku kao šapu sve je ergonomicno :D

A vec sam rekao, budzet mi je nekih 25evra. Zato sam i ogranicen izborom.
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Kupovina busilice.

Post by Emigrant »

pokušaj pratiti oglase i buvljake. ponekad se nadje i super komad za bagatelu .... ili uzmi moju sliku i daj oglas da tražiš baš takvu bušilicu . ja sam svojevremeno imao srece ... moja je bila u "autu" ... LAF mi poklonio svoju , a na buvljaku u švechatu naletio na istu ali sa izgorelim motorom .... uzeo kucište , ubacio moj motor ... i bušilica ide ko zmaj .
goxon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 26-01-2015, 05:43
Location: Banja Luka, Paprikovac

Re: Kupovina busilice.

Post by goxon »

User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Kupovina busilice.

Post by WhiteHead »

Kolega pogledaj u BINGO objektu EINHEL set za graviranje...
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Dzenny_assembly
Napredujem
Napredujem
Posts: 118
Joined: 11-09-2014, 04:03

Re: Kupovina busilice.

Post by Dzenny_assembly »

Prije nešto više od mijesec dana sam naručio Proxxon bušilicu sa pratečom opremom. Pored visoke cijene, od koje mi oči ispadaju več drugi put kad je vidim, u oglasu nije sve precizno navedeno.
http://www.elektronika.rs.ba/data/plocice/busenje/
Naime, pročitao sam sav tekst i sve što nude i shvatio da se ne radi o običnom alatu nego jako kvalitetnom. U to sam se u medžuvremenu uvijerio googlanjem. Ok pomirio se s cijenom i poslao im majl u kojem sam obrazložio koje sve artikle želim. Ustvari poručio sam sve osim "Ispravljača za bušilicu". Stiže odgovor: "Trenutno nemamo na stanju, moramo poručiti, čeka se nekih 8-9 dana od dana poručivanja. Prije toga sam pitao da li je u medžuvremenu došlo do promijene cijena pošto vidim da stranicu več dugo nisu ažurirali. Odgovaraju da je došlo do blagih promijena i da trenutne cijene mogu biti samo niže nego u oglasu. Ok super, za svaki slučaj upitam da li dobijam bušilicu sa postoljem kao na slici. Odgovaraju: "Ne, sama bučilica košta 78,60KM a stalak je skoro duplo skuplji od bušilice." :ohno: Nisam htio ulaziti u raspravu o tome zašto to u oglasu nisu naveli (jer bi neko, vidjevši visoku cijenu, pomislio da sve dolazi u kompletu zajedno sa postoljem) pa sam napisao da može i bez stalka samo bušilica sa ostalim dodacima. Nakon toga ništa... neodgovaraju nekih par dana, pa ih ponovo upitam zašto ne odgovaraju i dobijam odgovor da je artikal poručen i da če me blagovremeno obavijestiti.
Evo skoro mijesec i pol od narudžbe ništa ne javljaju...sramota i bezobrazluk. Imam par započetih projekata koji mi trpe a uložio sam dosta novca i sad čekaj, čekaj, čekaj....
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Kupovina busilice.

Post by bob4 »

:cry: Stalak je i kod mene problem. Ja imam Parkside PMGS 12 A1....
http://www.lidl.de/de/parkside-modellba ... b2/p184905
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kupovina busilice.

Post by theViTALiTY »

http://www.ebay.com/itm/311031016342?_t ... EBIDX%3AIT

JA sam tu narucio, pa sad cekamo da stigne i da vidimo kvalitet.
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
Post Reply