Popravka RC auta

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
butcher
Posts: 2
Joined: 13-03-2013, 21:23

Popravka RC auta

Post by butcher »

Pozdrav, Evo danas sam kupio jedan auto na daljisnki, neki kineski iako dosta je kvalitetan.
Radi se konkretno o ovom modelu: http://kaibaotoys.com/en/product.asp?My ... ion=search.
Međutim ne radi. Daljisnki na sebi ima lampicu i kada pritisnem bilo koje dugme zasvjetli, sto znaci da daljinski radi, a i otvarao sam ga i sve je na svom mjestu.
Eh onda sam otvorio autic, ima jedna naizgled jednostavna el plcica, mislim, jednostavna za vas koji se razumijete u te stvari. Evo slike koju sam nasao na netu, ali potpuno odgovara onome sto se nalazi i u ovom auticu: Image
I znaci ovaj dio sto sam zaokruzio, kod mene kao da je progorio, izgleda mlo rastopljen, kao da je iz njega istekla nakakva zuta plastika ratopljena, i nema ove zute spage. Kako se zove taj dio i da li je to moguce zamjeniti? Znaci autic uopste ne reaguje kao da nije ni ukljucen.
Umaprijed hvala. Pozzzzz. :D
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Popravka RC auta

Post by nano »

Nije to progoreno...to je zavojnica i obicno je zaliju sa voskom ili slicnim ,da je fiksiraju jer svako njeno pomjeranje utice na frekvenciju.Ona spaga je isto tako za fiksiranje one jezgre unutar zavojnice.Odvrtanjem i zavrtanjem te jezgre se mijenja frekvencija prijema.Mozda se kod tebe pomjerila jezgra ili ju je neko podesavao.Za to bi ti trebao plasticni srafciger ,da izbjegnes uticaj zeljeza kad podesavas,ali mozes malo po malo i sa zeljeznim sarafcigerom,tako da odvrnes ili zavrnes pola kruga ,odmaknes sarafciger i probas i tako dok ne ustimas.Tesko je to ustimavati bez pravih instrumenata,ali probaj....Mozda cak i nije do toga,mozda ne valja ni predajnik,to sto svijetli lampcia nije znak da emitira ista.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
butcher
Posts: 2
Joined: 13-03-2013, 21:23

Re: Popravka RC auta

Post by butcher »

Ma da u pravu si, opet sam otvarao, to je samo ljepilo. Jbg, sve je na svom mjestu, jel znas do cega bi najvjerovatnije moglo biti? Znaci moze biti do predajnika i do prijemnika, a to je jako tesko utvrditi.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Popravka RC auta

Post by nano »

Probaj podesit frekvenciju ,ali samo na prijemniku.Tesko je to bez instrumenata i bar malo znanja radio tehnike.Vidi koji kristal ti je u predajniku i ako imas kakvog prijatelja radioamatera sa radio stanicom da
"poslusate" na toj frekvenciji emitira li sta predajnik.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply