Dobar autorouter za Eagle

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Dobar autorouter za Eagle

Post by VasilyZaitsev »

Evo slucajno naletih na web-based autorouter za Eagle, radjen u Javi. Iz Eagla se exportuje .DSN fajl, zatim se isti ucita u ovaj program, podese mu se opcije i opuca Autoroute, zatim se .SCR fajl iz ovog programa ucita u Eagle board i imate bolje odradjen autoroute.

Koliko sam do sad uspio vidjeti, bolje odradi autoroute dvostranih PCBova (npr. stavi manje "via" nego Eagle, otprilike bolje rasporedi vodove...). Iako se autoroutanje ne moze porediti sa manuelnim routanjem, za one koji nemaju vremena sjediti sat ili vise i spajanje vodova rucno, u koje se i sam ubrajam, ovakva olaksica dobro dodje :D


http://freerouting.net
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Hm, zanimljivo. Kad budem imao vremena, proucit cu to.
Firkragg

Post by Firkragg »

Meni je autorutanje uglavnom beskorisno, pločice su mi uvijek prenatrpane - nekad jedva uspijem manualno.

Koliko vas ovdje koristi autorutanje?

Pozdrav,
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

kod mene slabo...
uvek mi plocica bolje ispadne rucno kad radim.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Garant manje od 10% ljudi koristi autorutiranje, svi ostali "rutiraju" rucno :wink:
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Ja prvo rucno rutam vaznije vodove, a onda opucam autoroute, pa nek izgleda kako hoce (eventualno prepravim neke neprirodno postavljene vodove, npr. ako se radi o RF shemi itd.). Fkt mi se ne da sjediti dugo i routat, vise volim to vrijeme ulozit u nesto isplatnije :)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Osobno sve radim pjesice, jer imam neke munjene kutije u koje moram sve ugurati izvodeci razne vratolomije.
Post Reply