Besplate stvari (Knjige,Casopisi.....)

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Besplate stvari (Knjige,Casopisi.....)

Post by stojke369 »

http://besplatnestvari.net/
Zanimljiv sajt posetite ga ima dosta linkova na kojima su besplatni casopisi i knjige za elektroniku. :idea: :D :D :D
buco

Post by buco »

Iz mog visegodisnjeg iskutva katalozi s kompletnom dokumentacijom i gotovo cijelim proizvodnim programom firme mozes dobit besplatno i to potpuno besplatno [ i postarina i sve na teret kompanije] od svih recimo USA proizvodjatja , cak i oni najmanji [ specijalizirani] ili se udruze pa za presentaciju naprave CD ili salju knjigu [npr firma koja radi ultrazvucne generatore velikih snaga i audio pojacala , cipove , velikih snaga]. Tu su jos i Europski ST i Philips koji trazi [ trazio je ] da mu posljete CD ostalo je na njihov trosak, Samsung je bio toliko "revan" za slanje dokumentacije da sam dobio njihov CD s tech doc putem DHLa na njihov trosak i cak iz Koreje a ne iz Euro podruznice [ posto valjada nisu mogli raslucit adresu dobija sam od njih poruku "High priority" da im posaljem adresu , nebi vijerojatno ni ja njihovu kuzija] ali Japanske firme nisu bas ljubitelji slanja dokumentacije , neke uopce na upit o CDu s tech doc nisu nikad ni odgovorile [ sony , matsushita ..] , a one koje jesu odgovor je bija u stilu pa imate to na nasoj stranici na netu [ naravno kad si dosao tamo svi cipovi stariji od 3-4 godine jednostavno nisu postojali u bazama podataka ] tako da snjima nemam bas neka "dobra" iskustva . Bilo je na trzistu recimo u Italiji CDa od firme Toshiba medjutim ako ste otvorili to je bila samo kopija njihove stranice s neta sprzena na cd vjerojatno neka muljaza nasih vrlih susjeda , a i cijena mu je bila 2x veca nego drugima , "razumljivo" .Na ovim nasim prostorima sumljam da ima nesto besplatno i da je novo [ s novom dokumentacijom] , imali smo mi u radio klubu kutije i kutije kataloga u formi knjiga koje danas nemaju bas nikakvu vrijednost [ jedino za potpalu ili stari papir] a onda su bile "hit"' ja se bojim da to nisu te vrste "besplatnih" knjiga kataloga i sl. Jer zasto bih ja "narucio" [tj. zamolio ST ] za novi CD s tech doc i poslao ga vama na svoj triosak !??
Vidi , malo se raspitaj da nisu u igri modaliteti "sitnog" troska pakiranja i sl. Jer iman i ja ovdije brdo CDa od ranije a i knjiga i ako to tako funkcionira super !! biznis iza paravana "besplatno". Kod nas nije nista besplatno pa cak i "smece" ! 100% .
Pozdrav
P.S naruci jednu "besplatnu" knjigu pa mi javi koliko si platio za "sitne" troskove pakiranja i slanja !??Jer u svijetu [ u koji se i mi guramo ]besplatno znaci na kompletan trosak posiljoca i roba i prateci troskovi !!!
Eto pa provijeri na sebi pa javi pucanstvu jel to po EU/USA modu ili balkanskom obrascu "besplatno". ?!!!!!! :?
Jel u redu prijedlog kad vec reklamiras stranicu , da nebi ispalo da ti s tim imas neke veze i necasne "primisli" . ????????
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ja sam poslao neke podatke i dobio 3 maila videcu da mi neko ko poznaje engleski malo bolje to prevede pa cu da ti javim.Mozda nisam dobro popunio obrazac :roll: :D
buco

Post by buco »

:D Pa najsigurniji metod [ bar je bio] je otic na stranicu kompanije ciju dokumentaciju zelis i tamo su "formulari" . Ja sam u pocetku slao mail oprilike ovakvog sadrzaja kompaniji ciji me CD zanimao " .. Zanimalo bi me dal je moguce od vas kupit CD s tehnickom dokumentacijom jer mi treba za posao , pa ako je moguce javite mi koliko kosta i na koji racun da platim..." [ to je bilo naravno na engleskom] uredno stavio adresu i u odgovoru kompanije bi najcesce bilo da su poslali CD/CDe[intel, amd..]tako da nisam nikave formulare po njihovoj stranici morao pounjavat !! Iako ni to nije strasno !!!!! Od AMDa sam cak par godina za redom dobijao nove CDe s tech doc i demo aplikacijama kao i kalendar pred bozic iz podruznice u UK pa me postar cudno gledao :) jer je kalendar bio prilicno velik !!! bez ikakvih zamolbi.!!Ameri su dosta dobri po tom pitanju kao i ST pa i Philips [ jedino sto trazi da se poslaje prazan CD sto mi je malo smijesno ? ] . Philips mi je na zamolbu sluzbi za odnose s javnoscu poslao i shemu jednog njihovog "prastarog" TVa preko ovlastenog serisa u Zagrebu kojem se bas to i nije svidjalo ? [ to je bia show preko telefona pa sta ce to meni pa to oni nemogu dat pa ovako , onako...] i dok im nisam rekao da cu ponovo pisat [ email] kompaniji u vezi sheme nisu je htijeli dostavit . Jedino sam kako sam vec rekao imao problem s Japanskim firmama .
Pozdrav
Post Reply