Daljinski za auto

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
allen
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-11-2005, 16:17
Location: cro

Daljinski za auto

Post by allen »

Dali zna netko kako bi ja napravio univerzalni daljinski za auto alarm na kojem ni mogo podesavat frekvenciju ili ju uhvatit od nekuda pa koristiti tu istu? :twisted:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Nije ti to samo do frekvencije. Ona je uglavnom standardna, imas daljinske na 310MHz (amerika) i 433,92MHz (ostali).

Mogao bi nesto postici ako je alarm jedan od onih losijih/jeftinijih koji uvjek salje isti kod. Danas alarmi koriste "code hopping" te nakon izvrsenja jednog koda njegovo ponavljanje je uzaludno. Mozes samo pokusavati "potrefiti" naredni ali slabo...

Procitaj na www.microchip.com njihove KEELOQ chipove (HCS, ako se sjecam), njihove chipove za daljinske koristi META ili VISION alarm ako se dobro sjecam... Jedan te isti kod ce se dva puta ponoviti za nekih 14 godina redovne upotrebe alarma :D :D :D

Znaci kad ga uhvatis, cekaj 14 godina i odvezi auto.

Naravno postoje uredjaji koje mozes kupiti na internetu koji "razbijaju" ove kodove... ljudi su napravili znaci neki univerzalni "otvarac" za vecinu alarma. On primi podatak, prepozna koji je alarm u pitanju, izracuna naredni kod i otkljuca auto. Naravno, ti ljudi su ocigledno razbili algoritme kojim se vrsi kodiranje/izracunavanje slucajnih kodova koji bas i nisu slucajn :D
buco

Post by buco »

"slucajni kodovi" :-) da se i ja malo nasmijem !!!!!!! To postoji u teoriji [ bazirana na "generatoru slucajnih brojeva" ] ali u praksi nema "slucajnih" kodova nebi se uredjaji mogli "razumjet" . Takvo sto je san svih snova ljudi zaduzenih za zastitu podataka .Npr RSA algoritam je objasnjavan otprilike tom teorijom ali kad mu pogledate taj isti algoritam , sve sto ima posebno je to da treba veliki niz operacija s poznatoim parom "kljuceva" , dok sustavi slicni DESu i EDESu trebaju principielno daleko manji broj operacija s "kljucem" [ pa se cak i to skracuje upotrebom unaprijed izracunatih tabela ].U praksi ti algoritmi su odavno poznati kao i mnoge njihove modifikacije , problem je u "kljucu" ili nacinu na koji neki automatizirani sustav [ kao vec spomenuti za auto] generira tocno odredjeni kljuc , opet ne dolazi u obzir generator "slucajnih" brojeva i sl. stvari .
A ako je nesto na bazi standardnih MCUa Microchipa ne NDA klase onda se bojim da znam kako su dosli do "tajnog" algoritma jer Microchipovi MCUi imaju opasnu manu kad je u pitanju zastita FW a sadrzana je u tome da oni najprije obrisu osigurace pa tek onda prg memoriju tako da se tocnim timingom moze obrisat zastita od citanja a da sadrzaj ostane u "zasticenioj prg" memoriji koji se kasnije procita normalnim algoritmom za iscitavanje iste s programtora, ako su koristili rom maske onda nista od toga.Atmel ima potpuno drugacija rijesenja sutava zastite pogotovo na mega seriji , sad bilo je nekih izjava [ prije 2 godine ] da ce se "objavit " knjiga kako bez specijalne opreme procitati Atmelove MCUe medjutim ja jos nisam cuo da je izasla ?! no pokusajte provijerit nikad se nezna.
Pozdrav
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Jah, pa zato rekoh "slucajnih kodova koji bas i nisu slucajni" :D

Jedini izvor slucajnih brojeva (random-a) je bijeli shum. Ali to je sad van ove teme, samo sam zelio da cojeku pojasnim o cemu se radi i sta bi on trebao ustvari da napravi...
User avatar
allen
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 32
Joined: 16-11-2005, 16:17
Location: cro

Post by allen »

A jel znate gdje na web-u ima shema takvih ure]aja koji crackiraju te sifre? :twisted:
Firkragg

Post by Firkragg »

Nema takvih uređaja, možeš jedino pokušat nekako pogađat šifru a to bi moglo trajat godinama...stoljećima...
Možda da raskopaš MCU iz receivera u autu, snimiš rutinu za slučajni kod i pokreneš je na daljinskom uspio bi otključat (al nebi mogo upalit, za to ti treba ključ + RFID c*ack kod novijih auta)
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

ne pokusavaj pogadat te kodove,ako fulas par puta alarm se blokira i neko vrijeme ne mozes ga iskljucit ni sa orginalnim daljincem. odi u tvornicu doticnog alarma,istresi pare i nema problema :lol: :shock:
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

ne pokusavaj pogadat te kodove,ako fulas par puta alarm se blokira i neko vrijeme ne mozes ga iskljucit ni sa orginalnim daljincem. odi u tvornicu doticnog alarma,istresi pare i nema problema :lol: :shock:
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

ne pokusavaj pogadat te kodove,ako fulas par puta alarm se blokira i neko vrijeme ne mozes ga iskljucit ni sa orginalnim daljincem. odi u tvornicu doticnog alarma,istresi pare i nema problema :lol: :shock:
Firkragg

Post by Firkragg »

Roby spammeru :shock: :D :D
roby44
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 914
Joined: 27-10-2005, 23:49
Location: Hrvatska

Post by roby44 »

:D :D :D
ma radio sam ja dosta na takvim alarmima...
90% takvi lako rijesis,skini zmigavac,napravi kratki spoj i aktiviraj alarm,ode osigurac :shock: i ne treba ti daljinski :shock:
Elvis Lancia
Posts: 2
Joined: 26-06-2013, 02:56

Re: Daljinski za auto

Post by Elvis Lancia »

Ovako neko je lemio nesta na daljinskom i sad ne radi radio je jedno vrijeme i presto mislio sam da je do baterije ali nije i postojil ikakva sansa da nadzem shemu da napravim ponovo isti takav jer je Alarm bas kvalitetan i nebih da ga mjenjam ako bude moguce!posto sam ja pocetnik u ovome mozda se i daljinski moze popraviti al nisam toliko strucan!
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Daljinski za auto

Post by bob4 »

Vidimo da ni u pravopisu baš nisi stručan. :oops: oops; možda je to od noćne poruke :D
Najosnovnije NISI rekao: koji alarm, koji daljinski, možda i koji auto..... :azdaja: Možda bi i koja slika daljnskog pomogla ? :wink:
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Daljinski za auto

Post by puknuti »

bob4 wrote:Vidimo da ni u pravopisu baš nisi stručan. :oops: oops; možda je to od noćne poruke :D
Najosnovnije NISI rekao: koji alarm, koji daljinski, možda i koji auto..... :azdaja: Možda bi i koja slika daljnskog pomogla ? :wink:
Svejedno nemreš sumnjati u njegovu procjenu da je alarm kvalitetan :oops:
Elvis Lancia
Posts: 2
Joined: 26-06-2013, 02:56

Re: Daljinski za auto

Post by Elvis Lancia »

puknuti wrote:
bob4 wrote:Vidimo da ni u pravopisu baš nisi stručan. :oops: oops; možda je to od noćne poruke :D
Najosnovnije NISI rekao: koji alarm, koji daljinski, možda i koji auto..... :azdaja: Možda bi i koja slika daljnskog pomogla ? :wink:
Svejedno nemreš sumnjati u njegovu procjenu da je alarm kvalitetan :oops:
Ok pravopis los, :azdaja: Alarm je Ranger BY Elser,Auto Lancia Thema,ako ima neko da pomogne da mu posaljem sl daljinskog na mail,jer me nezanimaju ovakvi kao Puknuti, :wink:
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Daljinski za auto

Post by trax »

Otvori daljinski, vidi koji je integral unutra. Ako je neki primitivni - mozes, a ako se ustanovi da se radi o code-hoppingu i neces moci napraviti kopiju.
Post Reply