DPScope

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

DPScope

Post by Feko »

User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: DPScope

Post by WhiteHead »

jel neko isprobao u praksi rad s ovim, mislim kakva je komotnost u radu poredeći klasični osciloskop, obzirom da se mora imati i Comp.
Konkretno, šta je bolje za nekog kao što sam ja, ko nema osciloskopa, kupiti ovo ili neki polovni Tektronix 434 za 150 EUR ili neku džepnu varijantu kao kod Peđe ?
Ovdje sam, doduše, zanemario ostale funkcije ovog scope-a.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: DPScope

Post by pedja089 »

Ako ti ne treba snimanje signala single shoot itd, definitivno tek neki polovnjak. Frekfenciski opseg ne moze da se poredi. Preciznost isto tako... Sonde takodje... Prednost ovog sto ja imam je sto ga stavim u dzep odem na teren snimim sta mi treba. Dodjem kuci pa se igram sa tim... Mana mu je mali ekran, nekompezovane sonde, 8 bit adc... Sto se tice frekfencije sinus 8MHz se odlicno vidi. A na ovom sa picem cisto sumljam da je upotrebljiv preko 100KHz... Jos je pizdarija sto si spojen na racunar... Neku glupost napravis ode maticna i osciloskop u najboljem slucaju...
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: DPScope

Post by elektor »

Slažem se sa pedjom, mislim da je najbolja opcija polovni analogni osciloskop (ako se ne radi puno sa digitalijom te potreban je single shoot i razne dodatne opcije).
Ukoliko bi primarna svrha osciloskopa bila rad sa digitalnim signalima i sl. onda možda jeftini kineski digitalni osciloskopi poput rigola nisu loša opcija.
Što se tiče logic analyzera na DPSopeu, možda mu je dobra alternativa pickit 2 clone koji se može koristiti i kao jeftini 4kanalni logic analyzer.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: DPScope

Post by WhiteHead »

E hvala, obojici..
Želio sam čuti mišljenje vas znalaca.
Ma ja i neznam šta mi tačno treba. Zadnje mi se desilo da mi je kazaljka mikroampermetra divlja, na jednom diferencijalnom transformatoru (napajan s 12VDC), unimerom nisam mogao vidjeti nikakvu promjenu, međutim očito je postojao signal greške.
Čini mi se da sam to riješio s zamjenom kompletnog napajanja, al' tada mi je naumpalo da bi osciloskop riješio problem.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Post Reply