Strojno lemljenje plocica

Ukoliko tražite ili imate linkove dobrih stranica sa shemama ili sličnim sadržajem, ovdje ih postavite...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

baniccu
Posts: 10
Joined: 09-02-2011, 18:23

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by baniccu »

Gledam ja neki dan neke odgovore od pametnjakovica na forumu, kad ono izmedju odgovora iskoci reklama za neku firmu sto se bavi elektronikom. Odem ja na njihov web i vidim da rade sto meni treba. Posaljem im konkretan upit i evo sad dobijem odgovor i cisto se iznenadim. Moze mala serija, moze velika, oces sa stencilom, oces bez, mozes u trakicama elemente dati, mozes u kolutu, a najvise mi se svidjela cijena s obzirom na ostale koje samkontaktirao. U cijeloj prici najvise se iznenadim sto sun ovdje iz Zagreba i necu morati elemente slati busom ili postom. Svakako svima hvala...
baniccu
Posts: 10
Joined: 09-02-2011, 18:23

Re: Strojna montaža SMD elemenata

Post by baniccu »

Hvala na pomoci, nasao sam jednu firm u Zagrebu koja moze jeftino napraviti bas sto meni treba. Svakako hvala na pomoci.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by pedja089 »

InTheStillOfTheNight,
Racunao si samo elemente, a dali ti je palo na pamet da skoro trecina cene ide samo na pripremu za tako malu seriju :?:
Cifru sam rekao, jer sam je ja dobio za slicnu plocicu, na nekoliko mesta...
Ako smatras da su to gluposti, to je vec tvoj problem.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by InTheStillOfTheNight »

baniccu wrote: Moze mala serija, moze velika, oces sa stencilom, oces bez, mozes u trakicama elemente dati, mozes u kolutu, a najvise mi se svidjela cijena s obzirom na ostale koje samkontaktirao. U cijeloj prici najvise se iznenadim sto sun ovdje iz Zagreba i necu morati elemente slati busom ili postom. Svakako svima hvala...
Rekoh ti imaš dosta firma koje ce ti to odraditi, pogotovo sad kad stvarno nema posla nigdje... raditi ce ti serije kakve hoces samo ako platis... Na 100 komada ti se vjerojatno isplati, no kazem ti posalji svima upite i sam procijeni sto ti je najisplativije...

Ja sam davno trazio nekakvu stroju proizvodnju i dosta firmi imaju bezobrazne cijene. Kod nekih to košta kao da lemiš elektroniku za neku modernu raketu pa ti priljepe kojekakvih fora o profesionalnosti, nitro-iluziju o kvaliteti lema, pa cisto informativno kazem da su to iluzije kretena koji nabijaju cijene samo da bi zaradili na pojedincu...

Imas u Zagrebu dosta ljudi koji ti rade SMD montažu, potrazi na http://www.google.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Ja sam strojno proizvodio samo 2 puta u jednoj firmi koja mi je bila najjeftinija, a kasnije mi se pokazalo da su jako dobri. Radio sam 150 plocica sa puno manje elemenata, no oni su mi to isporucili kroz 2 tjedna i da bi rijeci rekao, sve savrseno polemljeno, i u svemu tome vidi se da je strojno zalemljeno jer izgleda totalno profesionalono.
Kad sam sve izracunao profiritao sam sigurno jer mi je proizvodnja bila jeftinija od rucnog lemljenja, a kvaliteta uređaja daleko veća od ručnog lemljenja... @pedja089 kažem da nisi u pravu jer imam nekog iskusta sa strojnom proizvodnjom i znam da postoje ljudi koji ce neke stvari naplatiti normalnom i isplativom cijenom...
Ovo sto sam ja proizvodio je u http://www.inovatic.hr" onclick="window.open(this.href);return false;, pa @baniccu probaj njima poslati mail, meni su bili najjeftiniji, a pločice su mi jebeno dobro napravili. Pitaj ih za cijenu, mislim da ti oni nece previs traziti...
InTheStillOfTheNight
baniccu
Posts: 10
Joined: 09-02-2011, 18:23

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by baniccu »

Bas je to ta firma o kojoj pricam. Poslao sam upite na dosta mjesta i svi nesto filozofiraju, ili ako ne filozofiraju onda raspale s cijenom. Ovaj Inovatic je cisto nesto drukcije, valjda zato sto imaju suvremene strojeve: http://www.inovatic.hr/default.aspx?id=80" onclick="window.open(this.href);return false; . Drago mi je sada vidjeti da vec netko ima s njima pozitivna iskustva.
User avatar
_Maniac_
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 02-09-2007, 00:12
Location: Bilje (pokraj Osijeka)
Contact:

Re: Strojna montaža SMD elemenata

Post by _Maniac_ »

Pitanjce...

Gdje si nasao i koga, bitno mi je da mogu lemiti i BGA, ajd samo javi, jer zavrsavamo neki projekt sa BGA procesorom, pa bi trebali to dati polemiti...
Capo Di Tutti Capi
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Strojno lemljenje plocica

Post by Smjesko »

Odgovorčić na pitanjce: Naspavaj se, umij se i ponovno pažljivo, 17 puta pročitaj post iznad svog, pa možda otkriješ odgovorčić na svoje pitanjce. :wink:
User avatar
_Maniac_
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 487
Joined: 02-09-2007, 00:12
Location: Bilje (pokraj Osijeka)
Contact:

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by _Maniac_ »

Pretpostavljam da sam pisao na drugu temu, pa me prabacilo ovdje... hm... sumnjam da nisam vidio odgovor... u svakom slucaju, provjerit cu za lemljenje... :)
Capo Di Tutti Capi
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by imocanin »

Najlakse bi ti bilo da podijelis ekipi sa foruma i nabavis par gajbi pive :D
Cirkus Kolorado :D
User avatar
kizbaja
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 904
Joined: 18-11-2010, 15:26
Location: Croatia, Rijeka

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by kizbaja »

ja sam za, al bi trebo dobit pivo prije nego pocnem lemit da mi se ruke manje tresu :lol:
Nikad briga, nikad stres, pijte samo Kraš Express
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Strojno lemljenje plocica

Post by Smjesko »

Zar nije "Kraš ekspres" lijek za (s)tresenje ruku :?:
baniccu
Posts: 10
Joined: 09-02-2011, 18:23

Re: Strojno lemljenje plocica

Post by baniccu »

Bojim se da mi je jeftinije lemiti u onoj firmi jer LPC ima razmak izmedju nozica 0.5mm i sigurno bi ga trebalo lemiti beerFree postupkom :-)
Post Reply