sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by tox master »

pozdrav svima

sad mi nesto pade napamet da se ne zna (to jest ja neznam,neznam za ostale) ko se cime bavi od clanova ovog foruma!?
mislim kome je sta uza specijalnost nevezano za elektroniku koja je svima zajednicka.
a mozda kad bi svako rekao sta zna najbolje neko bi mogao da pita nesto sto nije usko vezano za elektroniku a ima veze sa tehnikom.
ja mislim da ovo nije losa ideja a vi kazite ako mislite drugacije.
a i trax je tu da kaze sta misli o ovom ili da obrise ako ovome nije mjesto ovde.

eto da pocnem od mene...
ja inace radim u servisu rashladnih uredjaja.
imam jos nekih sklonosti ali ovo mi je posao pa to da tako kazemo najbolje znam.
ako nekome treba bilo kakva pomoc u vezi fridza,zamrzivaca,hladnjace i slicnih uredjaja tu sam da pokusam da pomognem.

dobro bi bilo da se i ostali izjasne
cujemo se
pozdrav
User avatar
CyberSky
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 287
Joined: 16-01-2006, 18:21

Post by CyberSky »

Ja još idem u srednju(sad ću 4. razred) za elektrotehničara,kasnije planiram na fax!
Inače obožavam elektroniku i vjerovatno cijelu elektrotekhiku! :)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

E odakle da pocnem :lol:

Ja sam vec negde pisao sta sve radim ali neznam gde pa cu morati da ponovim :wink:

Kuci sam napravio radionicu i radim sve sto je elektronika (video rekorderi,muzicki stubovi,pojacala,televizori,klavijature......)brat mi je muzicar pa moram i klavijature da popravljam a i isplati se :P .Pored elektronike radim i kao kamerman snimam veselja,proslave....(naravno svi kazu sto ti dobar posao gledas zenske celu noc :D )sta da radim takav je to posao :P Radim i sa caletom roletne,harmonika,vrata,tende,venecijaneri....(pa kome treba nek se javi da pogodimo posao) @Trax sto je kod tebe jeftina reklama :D I radim kao DJ pustam muziku po zurkama :D 8) :D Ajde da pravimo neku zurku imate besplatno ozvucenje i kamermana(dobicete dvd za uspomenu :P )

Neko ce reci a ima nesto sto neradis ali sta cu takvo je vreme da bi covek preziveo mora da radi svasta a ja sam izabrao poslove koji mi odgovaraju na po neki nacin :wink:

@tox master ako se secas napisao sam u onom postu(koji vise nepostoji :D ) da ti verujem da ti je dosta svadje sa ljudima jer ih imas vec dosta.Sta da ti kazem ja sam u svakom poslu okruzen sa ljudima i to u poslednjem vremenu jedva da naletis na razumnu osobu ljudi su toliko pokvareni i nenormalni da to stvarno nije normalno.I meni je svadja i raspravka preko glave veruj mi :!:

Tema ti je Dobra ideja zanimljivo :wink:

Toliko od mene ako se setim jos nesto dodacu :wink: :D
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

e stojke svaka cast!
pa kako bre stignes sve to majke ti :?: :!: :o
jel ti spavas ikad?!
dobro je kad sam ovo pokreno,ti svasta znas kako kazes.
vidjeces za koji dan dok se sjetim sta mi sve treba! :D

ps:procitao sam ono prije brisanja.
evo malopre sam ti bacio pp (malo preopsiran ali neznam drugacije:) )
ej da dobro rece CyberSky...
ja sam 1980 godiste.
koliko si ti mator stojke pa znas sve to da radis?

pozdrav
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ja sam 1985 :P
A oko posla se stigne :wink: Snimanje ima samo kad dodje sezona ispracaji naprimer i svadbe.Kad radim sa caletom on mi najavi ovicno 1-2 pre da se pripremim.Za pustanje muzike popgode jos mesec dana ranije sad uskoro imam zurku na otvorenom traje 2 dana(tj. 2 noci :D )A elektroniku radim kad sam god kuci i tako se sve stigne :wink:

EDIT:

A zavrsio sam masinsku skolu za automehanicara ali me nije zanimalo tako da sam tu dosta slab. :lol:

A jedno sto ne bih mogao da radim to je rad u fabrici bilo kojoj ali nebih mogao uopste.
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pa dobro sad i ja sam zavrsio za elektroinstalatera ali i mene to bas nikad nije zanimalo pretjerano,sve isto...faza ,nula i to je to.
radio sam oko pola godine u rtv servisu i sticajem okolnosti sam morao da napustim...steta :cry: .
a imam veze i sa fabrikama :D
radio sam oko 2 godine u "prohemi" ako je neko cuo za tu industriju (boje i lakovi,inace vodeca industrija u bih,TRAX,poslacu ti njihov broj pa naplati im reklamu :) ).tu sam svasta radio...od rada na kazanu gde se pravi boja pa do voznje kamiona i viljuskara za sta sam bio ekepert (nekad bilo,sad se spominjalo :) ).
eto vec 4 godine radim sa rashladnim uredjajima pa sam malo zapostavio elektroniku iako ima elektronike i u ovom poslu,mada ne pretjerano.

cujemo se
ps:stojke me podseti...ako neko ima askonu 1.8 injection slobodno nek pita sve,za to auto sam maher...posto je imam vec 4 godine i ne bi je menjao skoro ni za sta. :D
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja radim u kafani , ispomoc.
Offtopic: Kupio sam si weller stap lemilicu 40w (SB40L) , ali ima puno debeo vrh , zna li neko gdje bi se mogao naci neki neoriginal vrh (jer se original ne pravi tanji) za doticnu lemilicu?
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

MladaNada wrote:Ja radim u kafani , ispomoc.
Offtopic: Kupio sam si weller stap lemilicu 40w (SB40L) , ali ima puno debeo vrh , zna li neko gdje bi se mogao naci neki neoriginal vrh (jer se original ne pravi tanji) za doticnu lemilicu?
Ja cu krenit srednju :oops: Za vrh pogledaj na www.chipoteka.hr
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ja cu krenit srednju
@ mlada nado pa i ti valjda sad kreces u srednju :D

Mlada nado a sta ispomazes u kafani ispijanje flasa ako je to onda ti i nije los posao ali je tesko celo vreme dizati sve te flase :D
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

vidim da ste se raspisali i rekli gdje i sta radite pa moram i ja da kazem
da sm frik koj jos uvjek ide u srednju skolu za elektronicara skola ima 3 godine a poslje idem na politehniku
elektronikom se bavim negdje od 8 godine ali to je ono hobby

8) 8) 8) 8) 8) 8) :shock: :D
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

jopagti wrote: Ja cu krenit srednju :oops:
nemoj da ti bude bed to ti je super mozes da pitas svakoga sve sto te zanima i nemogu da ti kazu pa iso si u skolu zar ne :?:
u koju skolu ides
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pozdrav

@jopagti
dobro ti kaze sandrox da nije bed a neznam zasto si stavio onog smajlija,kao da je sramota biti mlad ili star.
elektronika to jest bilo koji hobi ne poznaje granicu u godinama.
moracu ja svog djeda da registrujem ovde da bude najstariji clan na svim forumima ove vrste!!! :lol: :lol: :lol: a djed je inace 28god i dan danas se bavi svim i svacim od auta do motornih testera i kosacica.
a sad kad se sjetim kako sam ja pocinjao sa elektronikom...
bio sam mozda 5-6 razred kad sam dobio televizor na "popravku" i naravno kad sam video da od toga nema nista rastavio sam ga u najmanje komade i posle shvatio da ti dijelovi svaki pojedinacno ima neku funkciju.
onda sam se potrudio da saznam kako koja komponenta radi i tako je to pocelo.
uglavnom sve sto znam sam sam isprobao i naucio iz par knjiga o hobi elektronici i radiotehnici.
a da sam tada imao internet kao sto sad imam...pa gdje bi mi bio kraj!!!
zato samo naprijed sa elektronikom,jer covjek najbolje shvata i razumije neke stvari dok je mlad.nisu dzaba rekli "star konj se ne uci novim trikovima".
ali dobro sad i godine sa sobom donose odredjeno iskustvo i znanje koje nemozes imati sa 15 godina.
sve ce doci vremenom,ali trud i volja su osnovno.bez toga nema nista.
znaci poenta je ,samo naprijed i pitajte sta god vas interesuje jer 2 glave su pametnije od jedne a ovde ima mnogo glava! :D
da je bar u moje vrijeme postojalo ovakvih foruma...sad bih i ja znao mnogo vise nego sto znam ali eto...zato vi mladji to iskoristite.

pozdrav
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Pa da slobodno pitaj i ja sta neznam pa pitam tu sramote nema :D Ja sam isto par puta rekao na forumu sto nisam imao internet pre.Nego sam sve iz nekih knjiga koliko toliko dostupnih,raspitivao sam se... ali internet je super stvar a za komp da i ne govorim ja sam uzeo komp 2003 sta bih radio da sam ga pre imao ali dobro :D

AJDE TRAX,ROBY44,DRUG STARI,BUCO...........DA CUJEMO VAS :D :P
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Ja studiram :D pokusavam da zavrsim ovaj debilni fakultet koji nema veze sa elektronikom 5% a zove se Elektrotehnicki fakultet :shock:

Pored toga radim kao programer/webdesigner/webprogramer/elektronika-ovo-ono :D
User avatar
CyberSky
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 287
Joined: 16-01-2006, 18:21

Post by CyberSky »

@Firkragg jesi li možda bio u emisiji o TESLI?
Vidio sam nekog lika kako se igra s TC i još k tome je iz Zadra! 8)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

elektronika-ovo-ono
Malo ovo ono :D
@Trax koje si godiste dajte ljudi da se vidimo ko je koliko mator :D :P
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

I ja sam vidio tog lika. Fino namotano , uz dosta muke.
Jesam li ja najmljadji clan ovde (06.01.1992) ???
Offtopic: Ne mogu da vjerujem da mi izgorio virtoplast , jedno 0.2mm dubine , od nove Wellerke od 40w :shock: Tako da mi je FM bug 6 propao , ali se jos ne predajem , odoh kupiti novu foliju , pa praviti novu plocicu , valjda ce uspjeti iz 2. :roll:
zen-x
Napredujem
Napredujem
Posts: 121
Joined: 07-12-2005, 19:44
Location: RH - Podravska Moslavina

Post by zen-x »

Iako nisam često na forumu kao vi, i ja se imam želju izjasnit.
Upravo sam završio 2. razred elektrotehničke škole, što znači da sam 1989 godište. Moja "ljubav" prema elektronici započela je dok sam imao 6 godina, onda sam prvi put uključio 3~ motor na monofazni izvor struje (gradsku mrežu) i pritom me prvi put stresla struja, ah te divne uspomene, ali ozbiljnije sam se počeo bavit elektronikom istom nakon što sam upisao elektrotehničku školu (prije 2 godine). Znam nekad otić radit sa starim (koji je tesar) pomoć mu oko pribijanja letava, dizanja crijepova, postavljanja greda... preko ljeta idem u nadnicu za sitne pare svega 70 kuna dnevno (oko 10 eura) a naradim se pošteno i sve pare koje dobijem potrošim na elektroniku, osim manjeg dijela koji potrošim na pijančevanje.
Pozdrav
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

MladaNada wrote:I ja sam vidio tog lika. Fino namotano , uz dosta muke.
Jesam li ja najmljadji clan ovde (06.01.1992) ???
Offtopic: Ne mogu da vjerujem da mi izgorio virtoplast , jedno 0.2mm dubine , od nove Wellerke od 40w :shock: Tako da mi je FM bug 6 propao , ali se jos ne predajem , odoh kupiti novu foliju , pa praviti novu plocicu , valjda ce uspjeti iz 2. :roll:
Nisi :D ja san 12.3.1992 :D
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
ziki
Napredujem
Napredujem
Posts: 134
Joined: 24-11-2005, 23:52
Contact:

Post by ziki »

sad cu 4. razred gimnazije, poslje cu na strojarstvo 8)
Post Reply