sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

A gde su ostali :D @buco nemoj da bude ono ko zna ko se krije iza svog imena :P
buco

Post by buco »

Pa ja sam bio kad sam dosao na ovaj board postavio jedan upit "slican " u vezi racunala [ MCUi , processori , programiranje ...] i nadao sam se da ce se bar neko javit , cisto da vidim tko , sto, koliko , kako... stoji s racunalima. Ovom upitu je bar par ljudi odgovorilo neznam dal se moze provijerit ali ako me sijecanje jos dobro sluzi meni nitko ziv nije odgovorio , pitanje je bilo sroceno u fomi ankete !! Ali takav je zivot !!
Da imam kameru ili GSM s kamerom poslao bih vam sliku iako nema nista osobito , 2 PCa na radnom stolu i naokolo jos na 2 stola razbacani razliciti processori , MCUi i plocice , lemilica ... otprilike to !
Zanimanje ! :D pa ne zanima me nista vise osobito ovo s processorima je cisto da nebude dosadno ! I to je to !!
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

@buco koje si godiste :D Nema ga ni trax da odgovori na to pitanje :P
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pozdrav

ajde i ostali nemojte da se stidite! :oops:
ej sad mi pala ma pamet jos jedna ideja (kad sam bio mali volio sam da gledam "pera kojot supergenije"! :D )...
bila bi dobra fora da napravimo neko okupljanje clanova foruma cisto onako da se upoznamo i licno.ipak ovako preko tastature nije to to kao kad sa nekim mozes da porazgovaras uzivo.
realno gledano nije bas da je nemoguce ali i jeste posto nas ima sa svih strana pa bi bilo tesko naci neku sredinu gde svi mogu da dodju.
mozda je neizvodljivo ali bi u svakom slucaju bilo zanimljivo...
a jos da imamo i zenskih clanova... :twisted: :twisted:
ma zezam se malo...ne bih im ja nista! :D
a stvarno,ima li clanova zenskog pola ovde???

cujemo se,pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

CyberSky wrote:@Firkragg jesi li možda bio u emisiji o TESLI?
Vidio sam nekog lika kako se igra s TC i još k tome je iz Zadra! 8)
Nisam gledao emisiju, ali nisam ni bio na TV-u u zadnje vrijeme.

To je vjerovatno tip iz moje skole kome sam pomogao da napravi SGTC.
crni3255
Posts: 24
Joined: 03-06-2006, 11:50

Post by crni3255 »

Pozdrav svima
Evo citam o svakom sto ste napisali pa reko da i ja nesto kazem o sebi
Mislim da sam ovdje najstariji ali ne i najpametniji :wink: i to mi nimalo nesmeta. Jako je lijepo vidjeti i osjetiti zelju i volju drugih da ti pomognu, a to se ovdje vidi i osjeti.
Ja sam, pazi sad :D 1955 godiste, dakle 41 godina i 124 mjeseca :D :D :( do sad :D :D :D . Inace sam elektricar po zanimanju ali najvise radim sa pumpama za vodu, hidrofori, hidroboksovi i tome slicno. Elektronikom sam se citav zivot bavio samo hobisticki i nisam duboko zalazio u teoretska razmatranja nekih elektronskih sklopova sto mi je bila velika greska i sad to ispastam. Uglavnom sam trazio sheme koje su me interesovale i sastavljao uredjeje po uputama. Teoriju elektronskih komponenata sam upoznao takodjer povrsno onoliko koliko mi je trebalo da uopsteno shvatim kako sta radi. Zato sad umjesto da dijelim savjete drugima iste trazim ja :cry: al ne stidim se i preporucio bih mladjima da se dobro prihvate teorije ako zele da se bave i dalje elektronikom
Ovaj forum je dobar a moze biti takav samo zato sto ga cine dobri ljudi.Drago mi je da sam imajuci potrebu naisao na ovaj forum.
Dakle kad ubuducnosti vidite da nesto pitam znajte da je to pita matori :D
Pozdrav
User avatar
virtualx
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1064
Joined: 11-01-2005, 00:10
Location: Bihac
Contact:

Post by virtualx »

ja sam student sugavog tehnickog fakulteta u bihacu ,a smjer informatika.

volio bi vise od icega da studiram radio tehniku ,telekomunikacije i slicno,ali nema.
tako da sam izabrao informatiku.
imam osjecaj da studenti zavrse fakultet a da neznaju prepoznati komponente racunara niti ih zamijeniti.
neznaju prepoznati elektronicke komponente jer ih nisu nikad ni vidjeli.


a kako ce i znati ,kad se uci samo teorija i pravila.
gadi mi se fakultet na koji idem.
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

Znate li vi ikakvu dobru knjigu o elektronici tj da naucim nesto bolje o elektronici i elementima?Samo da je na hrvatskom :D Imam doma uvod u radio-amaterizam al to nije to :D Hvala svima koji su uvjek spremni pomoci :D
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pozdrav

@crni3255
svaka cast za iskrenost,mada glupo je to i reci jer kakve veze ima koliko neko ima godina,covjek koji krije godine sigurno pati od nekog kompleksa ali to ovde sad nije tema.
u svakom slucaju dobro je da znam da radis sa tim stvarima (pumpe,hidrofori...) pa ako nekad budem trebao neki savjet u vezi sa tim znam kome cu se obratiti :wink:
a to je ustvari i svrha ove teme (bar ja to tako vidim).

pozdrav
crni3255
Posts: 24
Joined: 03-06-2006, 11:50

Post by crni3255 »

Nema problema tox master a iostali , jer i ja ovdje dobih nesebicnu pomoc od clanova i jos jednom se svima zahvaljujem
Samo naprijed
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja sam ZA okupljanje.
Kad ja postam sliku svog workspace/a , vjerovatno cete se valjati od smijeha. U proslom stanu je to ovako izgledalo: Ped vratima od balkona , u stanu , sa lijeve strane , bila je jedna saksija sa cvijecem , a izmedju saksije i tanjira , sa strane , stajala je moja lemilica. Ja sam lezao na parketu, potrbuske , sa plocicom u ruci. Ispred mene je bila prosuta gomila komponenata.Vani , na balkonu , stajala je kutija sa starim plocama. Sa desne strane tinol i jedna mala plava kutija sa elementima (od crva za ribolov).
Sad , u novom stanu , sam se preselio na balkon. Jos nisam nasao sto za rad. U sobi necu nista da radim , jer koristim tinol sa olovom, pa cisto da ne umrem na spavanju :) Kupio sam novu lemilicu i novi stalak. Vec sam izgubio spuzvu od stalka (a kupio sam ga prekljuce). Izgubio sam i steadlerov 0.7mm marker. Izgubio sam i termo foliju , ali jos je dobro , jer nisam izgubio zivot , kad sam gurao iglu u uticnicu sa 3 godine.
Moje prvo iskustvo sa strujom je bilo kada sam spojio obicnu JEDNU lampicu (od onih 100 za jelku , za novu godinu) direktno na utikac i u uticnicu. Bilo je jedno socno POK i lampica se razletila u milju komada. Cudi me da mi nijedan nije upao u oko. Jos jedno iskustvo sam imao kad sam gurao rugu u pekarsku pec , kad me drmnula struja , letio sam metar. I to sam prezivio.Cudno :D
Mislim da je ovo najduzi post koji sam dosad napisao.
Jeste li culi za dobar plasman nase ekipe (Srbijanske , Bosanske , Hrvatske , mijesano) na svjetskom prvenstvu u elektronskim igrama?
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

Ja sam iz hrvatske i '89. sam godište dosta me zanima elektonika pa prvi sklop s elektronika.ba je bio UHF predajnik koji ne radi a i zavojnice su nabrzinu napravljene uz to bio sam dvaput na državnom iz tehnike iz smjera elektrotehnika
uskoro æu se preselit u svoju kuæu pa æu poslati vam svoj pravi workspace

P.S.
Moj tata je nekoæ bio glavni u gradu za servis televizora ali rat je odigrao svoju ulogu
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Da napisem nesto da obnovim temu , steta da ovako dobra tema propadne...Ajmo ostali :!:
crni3255
Posts: 24
Joined: 03-06-2006, 11:50

Post by crni3255 »

MladaNada wrote:Da napisem nesto da obnovim temu , steta da ovako dobra tema propadne...Ajmo ostali :!:
Pravo si uporan :D a evo i ja ti se pridruzujem da tema ne propadne ... Ajmo ostali :!:
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

mlada nada
crni 3255

nemojte da navaljujete na ljude kad je ocito da se stide necega! :oops:
dobicete pridjev da ste nekulturni ili nepristojni kao stojke i ja par postova unazad. :? :(
kad sam postavljao temu ja sam bas mislio da ce svi jedva da docekaju da napisu nesto o sebi da se malo bolje upoznamo ali izgleda da nije tako...

pozdrav
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ja sam napisao post pa posle povukao da ne bih ispalo isto :? Ljudi su interesantni stvarno :shock: :? Neznam cemu toliki strah i od cega :?
User avatar
priest
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 60
Joined: 12-03-2006, 23:48
Location: banja luka

Post by priest »

ja sam 88 godiste,ali sam zavrsio rdugi razred elektrotehicke skole nikola tesla u banja luci,nisam pao:),krenuo sam u skolu godinu kasnije...elektronika me dugo zanimala ali nisam imao ni znanja ni mogucnosti da se krenem nesto ozbiljnije baviti sa njom dok nisam krenuo u srednju skolu...inace racunari su mi okupacija,to radim(kao serviser preko raspusta),obozavam case modding,programiranje tek ucim(to mi je struka),pored toga volim i rc modele,DJ-ing,i jos puno toga...i ja takodje apelujem na druge da napisu svoje interese i poslove...puno pozdrava


-priest
User avatar
larga
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 23-03-2006, 20:19
Location: vojvodina/vrbas

Post by larga »

cao drustvo iyvinite sto me nema mesec i po al mora se raditi drago mi je da vidim puno novih imena sto se tice moje profesije neki vec znaju kamiondzija a nisam(ni paja ni jare) samo mi je strasno sto moj prvi racunar je stariji od nekih ovde hobi pa hi-fi,kompjuteri pozdrav 8)
SOFERSKA JE TUGA PREGOLEMA
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

ma nema frke larga! :))))
svi mi radimo samo neko po terenu a neko kod kuce.
imas li kakvu radiostanicu mozda u kamionu i da li ides kad ovamo na moj kraj?
User avatar
larga
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 23-03-2006, 20:19
Location: vojvodina/vrbas

Post by larga »

radio stanicu nemam a i neidem u te krajeve sad je bila zetva jecma(da mu malo m...)i psenice-zita pa uopste nisam bio kodkuce sad je rinfuz aktuelan sad ce suncokret pa repa itd mada nesto gledam da se opet vratim na medjunarodnu spediciju jer odsustvo od kuce dodje na isto ako budem dolazio u te krajeve javicu se postoji sansa da obidjem i neku rodbinu s jeseni posto mi je mati poreklom iz bosne zato desnom stranom glave lupam ko ZIDAN :lol: :lol: :lol: 8)
SOFERSKA JE TUGA PREGOLEMA
Post Reply