sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by srdjan_bss »

evo ja imam cast do napisem 200 post na ovoj temi :D :D :D ajmo i ostali predstavljajte se :) navalite
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
emiter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 19-01-2007, 14:35
Location: Bosna - Travnik

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by emiter »

Da se i ja predstavim, imam 20 god, zivim u srednjoj bosni 15 km od Travnika, zavrsio mozete mislit gradjevinsku tehn.nije bilo ono sto sam ja htio, sad studiram informatiku II god e to sam htio, elektronikom se "bavim" od neznam nija sam.
Moj prvi "kontakt" sa strujom bi je sa nekih 9-10 godina, naime stavio sam makaze (skare) u uticnicu, lijepo je sjevnulo, vrh makaza se istopio a to je mene ocaralo pravo, nisam mogo vjerovat sta struja moze uradit. Prva znanja iz elektrotehnike sam steko iz knjiga Mala skola elektronike TN sistem i novina "SAM svoj majstor" koje je moj otac nekad davno redovno kupovao, a sad uglavnom internet. Inace sam radoznao i volim svagdje da zavirim, prvo sam poceo cackati oko onih motora iz autica (najdraze mi je bilo rastavit autic, izvadit motoric i prikljucit ga da radi izvan autica, bilo je vidi ovo moze da radi i van autica), ja sam bez problema "viklovao" rotore i mjenjao cetkice u tih motorica, poslije toga ledice, multivibratori, mala nf pojacala, pa bubice itd.... Nema uredjaja koji ja nisam rastavio, tv, radio, resiver, video, dvd, matricni printer, el. stampacu masinu, ma sve sto mi je doslo pod ruku i zbog toga sad imam pola sobe zauzete "dijelovima"(ploce, motori i cega sve vec nema), a mama svaki dan prijeti da ce sve izbacit napolje. Kad su komsije vidjele oko cega ja cackam tada su poceli davat nadimke tesla, ajnstajn,...., a sad me sa osmjehom zovu kad treba prikopcat auto kastofon (sad je auto cd player) Ja i dan danas volim raskopat uredjaj, kad se kod komsije pokvari tv on prvo pita mene e jel ti treba a meni normalno sve sto ide na struju treba.U zadnje vrijeme bavim najvise programiranjem u c-eu, imam ga na faxu pa me zinteresovalo....
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by tox master »

:D :D :D
pravo sam se izdenadio kad sam video ovu moju temu da ste je "digli iz mrtvih",kako su mnogi rekli!

pozdrav buducim i sadasnjim elektronicarima a posebno elektronicarkama kojih ce biti, nadam se, sve vise! :D :oops:
Image
User avatar
josip
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 12-04-2009, 13:01
Location: VG HR

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by josip »

Poštovanje svim članovima ovog jedinstvenog foruma!!!
Imam 51 godinu. Po zanimanju sam ing. elektrotehnike, elektronika/telekomunikacije. Elektronikom se bavim već preko 40 godina i to najprije kao hobijem a poslije kao profesijom. Interesiraju me sva područja elektronike i njena primjena u svakodnevnom životu.
Shenda

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Shenda »

Dobro nam došao!!!

U ovoj poplavi "mlađarije" lijepo je vidjeti i nekog u najboljim godinama... Traba nam članova bogatih iskustvom i znanjem... :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Smjesko »

Dobrodošao Josipe !
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by stojke369 »

Dobrodosao :wink: Nadam se da ce ti prijati druzenje sa nama na forumu :)

Sve najbolje :wink:
User avatar
josip
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 12-04-2009, 13:01
Location: VG HR

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by josip »

Mladići, hvala lijepa na dobrodošlici!!! Nadam se da ću s vremenom uspjeti s Vama podjeliti nešto iz svoje bogate elektroničke karijere i doživjeti još lijepih elektroničkih trenutaka. Bit će mi zadovoljstvo ako ću nekome moći pomoći bar nekim savjetom. Još jednom puno hvala!
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by motor cangle »

Zovem se Fehim Begic zivim u Tuzli zavrsio sam elektrotehnicku skolu smijer elektrotehnicar elektronike i od uvjek sam nesto cackao rastavljao elektronika je sve.
I nekad skontam da sva integralna kola rade na mali plavi dim i kad taj dim izade iz njih nece vise da rade.
Ni danas dan neznam sto se to desi.
Ali eto danas studiram na masinskom fakultetu odsijek mehatronika i druga sam godina za razliku od ostalih ja mislim da na mom faxsu ima sta pametno da se nauci.
Ali eto ja sad studiram i imam radionicu kod kuce gdje eto bavim se nekim servisom najvise radim sa racunarima to mi je nekako naj draze sto ne znaci da necackam i ostalu elektroniku. Kao sto je otkljucavanje sat resivera malo ezicnog neta i tako.
Jos radim u jednoj firmi ako serviser prodavac firma se zove Info Dis i mozete me naci uvijek pet sub i ned u trznom centru dramar javite se doite da me castite kafom.
I tako roden sam 1987 godine i eto ako kome sta treba evo i mail sisodrom@live.com pa se javite.
mehmed
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Dariolo »

motor cangle wrote: ...I nekad skontam da sva integralna kola rade na mali plavi dim i kad taj dim izade iz njih nece vise da rade.
Ni danas dan neznam sto se to desi...
Pitaj Cika Spaspoje to je njegov poznati citat! :D :D
buco22
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 363
Joined: 03-01-2009, 02:30

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by buco22 »

OK, evo i mene. Iz ZG-a sam, za većinu od vas - malo mlađi od mamuta ali inače u "cvijetu mladosti" (48). Elektronika mi je bila "prva ljubav" (kao i neki od vas još u osnovnoj sam išao na takmičenja - bilo je i nagrada). Kasnije je trebala biti i struka. Završio sam za aviomehaničara IRE (instrumenti, radari i elektronika), ali život me odnio drugim stazama (svašta sam radio - baš svašta - od radnika do privatnika i natrag, ali nikada u struci). Zadnjih 15 god. radim grafičku pripremu.
Uz šerafljenje po scooteru elektronika mi je hobi - odmor za živce.
Na ovaj sajt i Forum naletio sam prije par godina - još je izgledao drugačije, a odmah mi se dopao jednostavnošću.

pozdrav
Mad I.D.
Posts: 22
Joined: 20-08-2007, 12:41
Contact:

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Mad I.D. »

Evo i mene. 22 godine. FER Zagreb, 4. godina. Industrijska elektronika. Gotov za godinu dana.
Područje interesa:
-programiranje (MATLAB, C, VHDL, ASM(8051, ARM, AVR, PicoBlaze), C#(tek ucim))
-elektronika digitalna, programibilni sklopovi (Xilinx FPGA), embedded sustavi (AVR & ARM vecinom)
-elektronika analogna, elektronicka instrumentacija vecinom(sve s OP ampovima :) ), osjetljivo analogno sklopovlje, senzorika i slicno

Pozdrav svima elektroničarima !
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re:

Post by grunf »

pejky wrote:Ja licno znam dosta inzinjera koji prate ovaj forum, al' se ne javljaju, uglavonm su to moji bivsi profesori :)
:D e pejky ko da je juce bilo.....ja sam jedan od tih :D, malo strog ali uvjek sa zeljom da ucenici steknu neka PRAKTICNA znanja...sta reci......i naravno bolje biti bogatas 100 godina nego siromah jedan dan...
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by grunf »

User avatar
slobodan
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 57
Joined: 17-03-2009, 14:14

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by slobodan »

Pa hajde da i ja napisem nesto o sebi. Upisao sam Kibernetiku davne 79.god u vreme kada se mnogi od vas nisu ni rodili, odnosno u vreme kada su se kompjuteri programirali pomocu busenih kartica, pa da citiram kolegu Bucu 22, malo smo mladji od mamuta. Ni ja nikad nisam radio u struci jer to cemu su nas ucili u to vreme nigde nije imalo prakticnu primenu. Elektronikom sam poceo da se bavim jos u osnovnoj skoli, tako da sam prosao kroz mnoge faze, od lampi preko tranzistora do mikrocipova, normalno sve to amaterski. Inace radim komercijalu, jer mi je to po struci iz srednje ekonomske skole.Toliko POZDRAV SVIM CLANOVIMA
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Feko »

grunf wrote:evo nesto za peykija http://etstuzla.edu.ba/vijest.asp?vID=113 :D
Ja baš mislio da će tu biti neka slika sa pijanke ili sl ...kad ono mrtav link :lol:
Shenda

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by Shenda »

Desi se... :roll:
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by grunf »

http://mtskola.com/opsirnije.asp?id=436 evo mozda ovo radi :D ...ma turnir u lanu u pejykijevoj bivsoj skoli :D
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by pejky »

Pa ja, samo se vi igrajte, dok ja moram zaradjivat za zivot :P
Evo da se i ja malo pohvalim, poceo sam privatan biznis (auto elektrika/elektronika, alarmi, cent. brave, parking senzori...), koristim radionicu od prijatelja mehanicara.
U istom dvoristu je i komsija Limar/lakirer, tako da pokrivamo sve :lol:
Potpuna usluga, samo dodji, ostavi auto i lovu :P

Grunfe, kako muzicari napreduju, moram doc jednom da vas poslusam 8)
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: sta je kome od clanova specijalnost,zanimanje?

Post by grunf »

:D treci ove godine:D dok ja odem u penziju mozda cemo i pobijedit jednom;)...nego daljinsko paljenje nista, dijagnostika????:D haj sa srecom rekao sam ja tebi tu su pare :)
Post Reply