Tema za kratka pitanja i odgovore

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Re: Tema za kratka pitanja i odgovore

Postby pedja089 » 16-09-2018, 16:45

To je druga prica ako promena napona nije linearna.
pedja089

Re: Re: Tema za kratka pitanja i odgovore

Postby Black » 28-11-2018, 15:12

Zanima me paralelno spajanje akumlatora različite snage. Na terencu imam akumlator star dvije godine od 100 Ah, veoma kvalitetan i skup, sve je uredu ali prošle godine na oko -25 me skoro iznevjerio. Sada bi ja dodao još jedan manji aku od oko 50aH, čisto da nemam brige.
Hoće li bit dovoljno spojiti ih paralelno, hoce li prilikom startanja starter vuci više struje od novog akumlatora. Pa da npr stavim tanje žice prema njemu i po potrebi pojačat...
Black

Postby pedja089 » 29-11-2018, 01:36

Ne komplikuj sebi zivot bez potrebe :)
Samo stavi zice odgovarajuceg preseka i radice...
pedja089

Postby Steffan » 08-12-2018, 16:28

Cao svima...
Hteo sam da izvucem aux izlaz iz starog dvd-a da mogu da prikacim fon, komp itd.
Video sam neki video na yt da lik iz starog cd plejera za kola nalazi na ploci oznake “lch”, “rch” i “a gnd” i tu zalemi kabl za aux konektor koji izvuce van plejera da moze da prikljuci bilo sta posle. Ja sam otvorio dvd i skinuo plocu do koje dolazi kao onaj flet kabl od cd-a ali na njoj pisu samo neke oznake za koje ne znam sta znace... nigde se ne vidi levi i desni kanal.

Sad trenutno ne mogu bas da bacam pare da kupijem neko pojacalo pa sam hteo da iskoristim ovo iz dvd-a jer ima 5.1 izlaz i cist zvuk. Ali moze samo cd da cita... Imam neke slike pa ako neko zna sta bi mogle da znace ove oznake bilo bi super.

Izvinjavam se ako sam nesto nestrucno objasnio i ako sam promasio temu jer sam nov ovde.
Hvala svima unapred. :)ImageImageImage
Steffan

Previous

Return to Nema čega nema