Pomoc,zagrijavanje komore.

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
BHKane
Posts: 1
Joined: 24-09-2020, 20:55

Pomoc,zagrijavanje komore.

Post by BHKane »

Pozdrav svima.
Treba mi mala pomoč.

Situacija je sljedeca:
U fazi sam pravljenja manje komore za susenje gipsa,gipsanih proizvoda,figurica,dekora.
Planirao sam u jednom dijelu podruma pregraditi i dobro izolirati taj dio,prostoriju (stiropor + vuna) 2x3,5 povrsine, visina 180cm.
Ugraditi 2 radijatora sa vec postojeceg centralnog grijanja.
Postaviti ventilator za prozraku,izbacivanje vlaznog zraka(ako to tako ide).
Postaviti par manjih ventilatorica u prostoriju da tjera zrak ka zemlji(iznad polica gdje ce se nalaziti figure).
E sad sam dosao do sljedeceg, možda mi radijatori ne budu dovoljni za brzo susenje(najvjerovatnije da nece,a i ljeti ga ne koristim), koje mi je grijace, grijalice najbolje koristiti za zagrijavanje te male prostorije do max 45 stepeni.
Planirao sam ugradit termostat za te dodatne izvore grijanja, da ne pretjeraju. Ako može par savjeta ko ima iskustva sa komorama,susarama,možda i vaše ideje neke ako ste voljni da podjelite. Sve mi je dobrodoslo.

Cilj sto manja potrosnja ,sto krace susenje.

Unaprijed vam hvala!
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Pomoc,zagrijavanje komore.

Post by tandrkalo »

Da li možda umesto radijatora staviti fan coil uređaje, ne znam temperature grejnog sistema.
Ali ako je 50 stepeni, ima da greje kako ludo, a nisu potrebni ni dodatni ventilatori. Imaš zidne fancoil uređaje, liče na unutrašnju jedinicu od klime.
Post Reply