printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Post by Emigrant »

pozz prisutnima

može li mi tko rec , može li se ovaj štampač koristiti na lap topu sa W7 ? ( bojim se i pokušati , da ne spržim laptop )
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Post by Zez »

Ako je printer namijenjen za IBM kompatibilni PC nećeš ga spržiti, ne boj se. Ipak, prema fotografijama računala u čije okruženje je smješten taj printer (http://www.schlempo.net/computer.htm), rekao bih da nije. Ako ipak jest za PC pa ga uspiješ nekako priključiti (pretpostavljam da taj novitet ima samo centronics priključak, znači ide na LPT) garant ćeš imati problema sa upravljačkim programima jer je prestar za sedmicu (ili sam pobrkao doba proizvodnje).
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Post by niho »

Možda griješim ali mi se čini da je to stari matrični printer i ako imaš kabel sa LPT izlazom (centronix) nije nikakav problem. Drajver nije proble jer taj štampač koristi tzv esc 2 set tako da će raditi, mada ne znam koji će ti vrag ta skalamerija :)
Ne bi ga slušao čovjek koliko: bruji, lupa, zuji škripi i svašta nešto :)
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Post by Emigrant »

želio bih ga isprobati , pošto sa C64 to ne umem uraditi .... daaaavno je to bilo kada sam se igrao na C64, iako ga još uvijek posjedujem
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: printer SEIKOSHA SP- 180 VC

Post by Zez »

Dakle, dobro sam pretpostavio. Nažalost, tu ti ne znam pomoći. Morat ćeš guglati. Milslim da ne bi trebalo biti preteško naći kako to upogoniti jer je ta spravica još uvijek, zadivljujuće, prilično popularna.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply