Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
hand19
Posts: 4
Joined: 09-09-2021, 18:06

Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by hand19 »

Je li moguce da analogni signal iz BiH smeta 5G signalu u Hrvatskoj? Ja kontam da smeta u granicnim dijelovima, cca kilometar dubine u Hrvatsku uz duz granice sa BiH, ali da smeta citavoj Hrvatskoj analogni signal kojeg cesto nema ni u BiH na nekim mjestima, po selima, to mi nije jasno.

Onda bi mogli oni iz citave Hrvatske na TV-u da hvataju sve Bosanske kanale a to nije moguce.
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by WhiteHead »

Ja neznam dali smeta.
Međutim te BiH analogne trebalo je davno ukinuti, jedini smo u okruženju a analognim TV signalom.
Oni koji se do sada nisu digitalizovali neka propadnu.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3507
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by trax »

hand19 wrote:Je li moguce da analogni signal iz BiH smeta 5G signalu u Hrvatskoj? Ja kontam da smeta u granicnim dijelovima, cca kilometar dubine u Hrvatsku uz duz granice sa BiH, ali da smeta citavoj Hrvatskoj analogni signal kojeg cesto nema ni u BiH na nekim mjestima, po selima, to mi nije jasno.

Onda bi mogli oni iz citave Hrvatske na TV-u da hvataju sve Bosanske kanale a to nije moguce.
Meni to zvuci poprilicno nevjerovatno :-)
hand19
Posts: 4
Joined: 09-09-2021, 18:06

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by hand19 »

trax wrote:
hand19 wrote:Je li moguce da analogni signal iz BiH smeta 5G signalu u Hrvatskoj? Ja kontam da smeta u granicnim dijelovima, cca kilometar dubine u Hrvatsku uz duz granice sa BiH, ali da smeta citavoj Hrvatskoj analogni signal kojeg cesto nema ni u BiH na nekim mjestima, po selima, to mi nije jasno.

Onda bi mogli oni iz citave Hrvatske na TV-u da hvataju sve Bosanske kanale a to nije moguce.
Meni to zvuci poprilicno nevjerovatno :-)
Zato sam i dosao ovde na ovaj forum da pitam jer ja se ne razumijem nista posebno u ovo jer i meni je nelogicno kad povezes ove 2 stvari da signal ne baca daleko, a i nema ga u nekim selima ni po Bosni. Onda lupetaju daj je to razlog :D
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by nano »

Moguce je da smeta,jer su tv odasiljaci svi na vrhovma planina,upravo zbog dometa.To sto nema signala po svim selima je zbog konfiguracije terena....Bosna je brdovita :D
Nece smetati cijeloj Hr,ali pogledaj Posavinu,Slavoniju ... i cijeli taj ravnicarski dio sjeverne Hr je na dometu nekog odasiljaca iz BiH,pa cak i Zg s okolicom.Pogotovo sto su te frekvencije sada dodjeljenje za 5G i ako imas nesto na toj frekvenciji ,eto sranja :D
I kako Whithead rece.....krajnje je vrijeme da se to ugasi :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
hand19
Posts: 4
Joined: 09-09-2021, 18:06

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by hand19 »

nano wrote:Moguce je da smeta,jer su tv odasiljaci svi na vrhovma planina,upravo zbog dometa.To sto nema signala po svim selima je zbog konfiguracije terena....Bosna je brdovita :D
Nece smetati cijeloj Hr,ali pogledaj Posavinu,Slavoniju ... i cijeli taj ravnicarski dio sjeverne Hr je na dometu nekog odasiljaca iz BiH,pa cak i Zg s okolicom.Pogotovo sto su te frekvencije sada dodjeljenje za 5G i ako imas nesto na toj frekvenciji ,eto sranja :D
I kako Whithead rece.....krajnje je vrijeme da se to ugasi :D
A zasto bi onda gasili citavoj BiH, ne bacaju predajnici recimo dole iz Tuzle, Zvornika, Vlasenice, Visegrada do Hrvatske pa da smetaju. Napiso sam u prvoj poruci da mozda moze u pogranicnim delovima Hrvatske da smeta isto kao sto postoji Srbijanski digitalni signal za TV i mobilnu mrezu, mozda pola kilometra u Republici Srpskoj i onda iz RS ovi pored Drine u dubini do pola kilometra hvataju Srbijancke digitalne kanale i gledaju besplatno i koriste srbijanske mobilne mreze jer su povoljnije bar sto se tice interneta i dopunjavanja kredita. :D
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Analogni tv signali i 5G mreza, konflikt?

Post by nano »

Bi li se ti naljutio da ugase samo tvoj odasiljac analogni? :D
Dogovoreno je da svi predju na digitali signal i toga bi se drzave trebale drzati,ali sta cemo kad smo sirotinja :D
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply