Brojač prolaza

Seminarski, maturski, diplomski i ostali radovi.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Jo0ker
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 11-06-2014, 14:01

Brojač prolaza

Post by Jo0ker »

Trebao bi neki rad koji bi brojao prolazak ljudi u neku dvoranu recimo, znači ako se uđe s jedne strane da se na displeju broj povečava, a ako se izađe da se smanjuje. Jedna od ideja je dvije diode, ovisno kojoj se prije prekine zraka do prijemnika tada se brojilo ili povečava ili smanjuje. Hvala svima.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Brojač prolaza

Post by Zez »

Up-down counter. Pitaj Google.
Lijenost je iz raja izašla.
Jo0ker
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 11-06-2014, 14:01

Re: Brojač prolaza

Post by Jo0ker »

Ima li netko ideju kako bi realizirao ovaj problem :

http://i.imgur.com/twCtUL4.jpg

Znači dvije su diode: ova tipkala prije XORA mi simuliraju diode trenutno, D1 ulazna dioda D2 izlazna dioda.
I znači ako se D1 prekine signal, a D2 radi brojilo se poveća za 1, ako D1 radi, a D2 se prekine signal brojilo se smanji za 1, imam problem kako bi realizirao logičku nulu, odnosno jedinicu za ta dva slučaja, u prvom mi treba 1, u drugom 0, ali isti je ulaz i za UP i za DOWN na brojilu. Te bi mi signal takta trebao dolaziti nakon što se prva dioda okine, da mi se recimo ne okida pri prolasku kroz prvu diodu i dok dođem do druge da mi se opet ne okine. ( da mi ne doda +1 na brojilo kada se uđe i odmah oduzme 1 nakon što pri ulasku prekinemo zraku druge diode). Hvala svima na pomoći.
Post Reply