Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Seminarski, maturski, diplomski i ostali radovi.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
LED_ri
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 16-12-2009, 11:13
Location: Rijeka

Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by LED_ri »

..pozdrav..

..neznam baš da li je ovome tu mjesto, međutim zamolio bih vas za pomoć..tj da meni pomognete kako bi ja pomogao prijatelju :D

..uglavnom tema rada je:
"Izvođenje i ispitivanje strujnih krugova 1f. i 3f. utičnica i priključnog pribora
Model – instalacijski PVC kanali"

..zanima me o čemu se uopće tu radi konkretno..i što bi se o tome moglo pisat..ako može neki korisni link koji govori o tome...puno puta sam lijepo zamolio googleta da mi pomogne, ali izgleda da me ne razumje :)

Hvala!!!
0000 0000 0111
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by Zez »

Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
LED_ri
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 95
Joined: 16-12-2009, 11:13
Location: Rijeka

Re: Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by LED_ri »

..shvatio sam da sam pogriješio podforum, i na tome se ispričavam, ali ne - nije bilo namjerno!!
..stavio sam pod dio za početnike..što opet ukazuje da sam bar pokušao svrstat u dobar podforum, a da sam znao da postoji ovaj sigurna bi ga tu i stavio..i još jednom ispričavam se na tome!!!

..a što se tiče drugog dijela:

"Gospodo izvolite sjesti i učiti!

I sami pišite (ili šta već), svoje zadaće! I ja sam svoje zadaće pisao sam! I zato sam naučio i znam!
I nema šanse da bilo kome "pomažem" na taj način, jer to zapravo i nije pomoć! Taj neko nikad neće shvatiti kako neki sklop radi, kako se rade pločice, kako se ispravno lemi... a biće neki "inžinjer"! :("


..nisam pitao da mi netko to napiše ili da gotove materjale, štoviše gotov rad...samo sam na neki način zamolio ako mi netko može dat "ključne riječi" odnosno usmjerit me da znam što tražit..

..i naravno - cilj ovog teksta NIJE svađanje i prepiranje, već samo moje opravdanje...da se nebi krivo shvatilo..

..poZz..
0000 0000 0111
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by Zez »

Niti meni nije cilj prepirka ili svađa. Stvar je u tome da je maturalna radnja kruna svega što se učilo tijekom trajanja srednjoškolskog obrazovanja. Za sve nejasnoće i nedoumice postoje mentori (najčešće razrednici) kojima je dužnost pomoći učenicima. S druge strane, ako taj tvoj prijatelj nema blage veze o tome na što se zadana tema odnosi onda je sasvim opravdano pitanje što je on radio sve tri ili četiri godine, koliko već traje školovanje za odabrano zanimanje. I što će stajati iza njegove srednjoškolske diplome. Znanje, očito, neće. A imao sam prečesto priliku razgovarati sa mladim, tek diplomiranim inžinjerima elektrotehnike koji nemaju pojma o onome što su studirali (što je još gore u odnosu na tvog prijatelja) pa se pitam kako su uopće uspjeli diplomirati. I za kraj, po običaju, šećer: što će se desiti kad se ti ljudi zaposle i od njih zatraži da upotrijebe svoje (ne)znanje kako bi pomogli u izradi nekakvog projekta?
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by bob4 »

Zez; u kojem svijetu ti živiš ? :?
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Maturlani rad - 1f. i 3f. utičnica

Post by Zez »

U stvarnom, sinko, u stvarnom.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply