Moj digitalni dimer

Sve vezano za mikrokontrolere

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

i dali moze jos samo jedno pitanje, zasto ja nemogu spremit novi schematic ako ga radim iz ovoga sta se skine? stalno mi kaze da nemoze otvorit taj file, a ja ga spremam :ohno:
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Moj digitalni dimer

Post by niho »

Koristis li save as ili sta, ne vidim razlog zasto ne bi mogao jer nije nicim zasticen.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Moj digitalni dimer

Post by niho »

@bob4 Pozdrav, Ja nisam nikada radio sa ovima At89.. Stvarno kod njih Reset ide na masu preko otpora sto je kontra logika u odnosu na sve MCU sa kojima sam radio. Hvala, lijepo je znati, mada sumnjam da cu ga ikada koristiti. Stari je to chip :)
svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

niho wrote:Koristis li save as ili sta, ne vidim razlog zasto ne bi mogao jer nije nicim zasticen.
da, znaci odem save as... i onda upisem ime, kliknem save, i kaze da nemoze otvoriti file kojeg pokusavam saveat, stvarno nekuzim sta on uopce pokusava otvorit xD
svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

niho wrote:@bob4 Pozdrav, Ja nisam nikada radio sa ovima At89.. Stvarno kod njih Reset ide na masu preko otpora sto je kontra logika u odnosu na sve MCU sa kojima sam radio. Hvala, lijepo je znati, mada sumnjam da cu ga ikada koristiti. Stari je to chip :)
ok, promjenit cu onda samo taj dio pa cu postat da jos jednom provjerite za svaki slucaj ;)
ma mi u skoli programiramo u keil uvisionu pa je rekao profesor da napravim snjim
svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

evo jel sad ok?
nisam nista dirao sa ovim kondezatorom, jer neznam na kojeg mislis
https://www.dropbox.com/s/non1jui8te6kzme/dimer.PDF
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Moj digitalni dimer

Post by niho »

Evo Bob4 ti je dao primjer sheme znaci kondenzator od 10uF spoji sa nozice 1 MCU na nozicu 3 na stabilizatoru (LM78M05) naj jednostavnije receno :) pogledaj shemu i provjeri u datashet-u za ovaj kontroler kako idu izlazi /ulazi.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Moj digitalni dimer

Post by bob4 »

svrzic-u; Da li si proučio malo opis tog čipa da vidiš ćemu služi ta nožica R (reset)
svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

bob4 wrote:svrzic-u; Da li si proučio malo opis tog čipa da vidiš ćemu služi ta nožica R (reset)
Ma jesam, ali meni sheme nista ne znace kad se ja ne kuzim u to.
Niho dali vi mozete saveat projekt? Nekoliko puta sam skidao ali i dalje nemogu saveat
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Moj digitalni dimer

Post by niho »

Svrzic-u preporucujem da poslusas savjete koje ti daje Bob4. Ima prilicno veliko iskustvo sa ovim kolom i pomoci ce ti ako si spreman uciti. Pa nije valjda cilj da se sklepa nekakav seminarski ili diplomski rad, valjda je to povezano sa poslom kojim ce te se baviti. To je nesto sto ce trebati u zivotu. Ne znam sta ne moze da se sejva ova shema sa AT89.. ili ..
pwm.zip
(48.39 KiB) Downloaded 513 times
svrzic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 78
Joined: 14-11-2010, 22:28

Re: Moj digitalni dimer

Post by svrzic »

niho wrote:Svrzic-u preporucujem da poslusas savjete koje ti daje Bob4. Ima prilicno veliko iskustvo sa ovim kolom i pomoci ce ti ako si spreman uciti. Pa nije valjda cilj da se sklepa nekakav seminarski ili diplomski rad, valjda je to povezano sa poslom kojim ce te se baviti. To je nesto sto ce trebati u zivotu. Ne znam sta ne moze da se sejva ova shema sa AT89.. ili ..
pwm.zip
Pa poslusao sam ja njega, ali sta mi to znaci kada se ja nekuzim u to.
pa znaci sta god da napravim u tom proteusu, odnosno promjenim pic u atmel, nemogu spremiti, kaze mi da nemoze otvoriti taj file
Post Reply