PIC16F871 - Test ploca

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Vuzee01
Posts: 14
Joined: 19-03-2016, 10:05

PIC16F871 - Test ploca

Post by Vuzee01 »

Pozdrav svima, uradio sam program i upisao u PIC16F871 i na programatoru odlicno radi, i sada spojio sam sve po semi, i sa zajednickom katodom mi radi, ali meni treba sa zajednickom anodom jer ce ovi mali segmenti biti samo za kontrolu, a inace ce biti veliki, tako da ne opterecujem pic ocu da idem preko tranzistora da kopcam te velike ploce... i sada kada spojim sa zajednickom anodom, vidi se kako broji ali ne gasi segmente a,b,c,d,e,f a dok g segment blica kako treba.

Tu je spojeno sve evo slika: to kolo malo je ULN2003(invertor), i preko osciliskopa signal pusta i sve ali kao da tranzistor ne radi svoju funkciju... radi se o transistoru 556, evo slika:

Image
jazz
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 207
Joined: 21-10-2010, 21:18
Location: Hrvatska

Re: PIC16F871 - Test ploca

Post by jazz »

Vuzee01 wrote:i sa zajednickom katodom mi radi, ali meni treba sa zajednickom anodom
Zajednička anoda/katoda je definirana 7-seg LED-om. Ako je 7-seg LED sa zajedničkom anodom onda može raditi samo u spoju zajedničke anode, i obratno.
Vuzee01
Posts: 14
Joined: 19-03-2016, 10:05

Re: PIC16F871 - Test ploca

Post by Vuzee01 »

Uredu to, ali kada spojim 7seg led sa zajednickom katodom radi mi sve ok, ali kada spojim sa zajednickom anodom nece da gasi segmente, ja koliko znam isto je ili sa anodom ili sa katodom samo sto mjenjam v0 ide li u + ili minus i ubacim invertor kada kopcam sa zajednickom anodom, i pokazuje na osciliskopu sve da pusta invertor jedinice i nule i sve dobro ali nece da gasi segmente, i tranzistor pokazuje da sjece taj signal ali nece da gasi segmente...
Post Reply