Input/Output Pomoc

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Vuzee01
Posts: 14
Joined: 19-03-2016, 10:05

Input/Output Pomoc

Post by Vuzee01 »

Pozz svima, ja sam 3 razred elektro skole, i imamo vec 6-7godina u skoli PIC programator koji je kupljen od elektornika.rs.ba.
E Sad kod nas nema profesora koji su imali iskustvo sa programiranjem, tako da su ga samo koristili za upisivanje vec napravljenog koda, tj .hex fajla
E sad posto sam od 8osnovne poceo uciti c, c++ programiranje u mogucnosti sam da napisem neke programe za PIC-ove.
Ali problem je sada, ja ne razumjem tacno, recimo kada hocu da upalim LED DIsplay, sta tacno treba da stavim na output tj 0 a sta na input tj 1 i zanima me sta tacno znaci TRIS, a sta znaci PORT ili TOSC ili PSA, onda isto T0IF itd... E mene zanima sada kako da ja znam sta od navedenih moram da podesim da bi se taj Display upalio.

Ovo je samo gore primjer LED Display, zanima me takodje tako isto i za LCD i sve ostalo sto se dodadno moze povezati, kako da znam sta da stavljam na input sta na output i koje tacno stavljam, i postoje cak neke vrijednosti koje moram u hexadecimalnom broju zapisati?

HVALA!
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Input/Output Pomoc

Post by niho »

A Pedja se baš potrudio da objasni, samo treba pročitati. Cijeli kurs je ovdje na forumu. Pozz.
Vuzee01
Posts: 14
Joined: 19-03-2016, 10:05

Re: Input/Output Pomoc

Post by Vuzee01 »

niho wrote:A Pedja se baš potrudio da objasni, samo treba pročitati. Cijeli kurs je ovdje na forumu. Pozz.
Hvala!! :)
Post Reply