FCLX Meter

Instrumenti

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: FCLX Meter

Post by Ljupco »

Mrtav je link, ajde posalji mi cim mozes!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

:shock: pa nije link mrtav, samo (dot) zamijeni sa .
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

Na pitanje našeg forumaša @zamradia koliko je najveći kondenzator koji se može mjeriti i koliko traje mjerenje…odgovorim da ne znam jer sam samo probao par keramickih i block kondenzatora a pravio sam ga zbog mjerenja induktiviteta…rekoh provjerit ću??
Pa evo rezultata:
Ovaj FCLX meter izgleda da nije namjenjen za mjerenje ELCO kondenzatora tj kojeg god da
mu ubodem izbaci 696,6 pF bilo da mjerim 1uF ili 100 uF ili 1000 uF….daklem vjerojatno
nije ni namjenjen za mjerenje elektrolitskih kondenzatora :!: :?:


evo hex za Ljupka:
Attachments
FCL.rar
(2.48 KiB) Downloaded 600 times
User avatar
Zagor
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 01-02-2009, 23:58
Location: Hrvatska

Re: FCLX Meter

Post by Zagor »

Feko , u uputstvima se navodi pločica za serijsku komunikaciju , da li si to radio i čemu služi konkretno ?
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

Ne ja sam radio po orginalnoj shemi bez serijske komunikacije i sa PIC16F84....a to služi vjerojatno da logira ispisuje vrijednosti na kompjutoru.
Last edited by Feko on 11-03-2009, 22:02, edited 1 time in total.
zamradio
Posts: 9
Joined: 23-02-2009, 22:41

Re: FCLX Meter

Post by zamradio »

SHIT! Ja sam vec kupio sve dijelove, a sada vidim da ocito ne moze mjeriti kapacitet... :cry:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

A meni stvarno nije jasno zašto mjeriti kapacitet ELCO kondenzatora....pa bitna je njihova ispravnost, za njih bolje napravi ESR metar a kapacitet svakako piše na njima :wink:
zamradio
Posts: 9
Joined: 23-02-2009, 22:41

Re: FCLX Meter

Post by zamradio »

Mozda bih i mogao, ali dokle NAJVIŠE moće mjeriti, 1000nF = 1 uF, vidio sam da si ti mjerio 100nF najvise na testiranju!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

sad sam opet išao probati...680nF uredno izmjeri no blok kondenzator od 1uF NE USPIJE IZMJERITI tj napiše onih 696,6pF ....predpostavljam da bi 820 nF još uspio izmjeriti a sve preko toga NE :!:
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: FCLX Meter

Post by Ljupco »

A kristale od koja do koja vrednost moze da meri? I ajde kazi kako se ulazi u mod podesavanje (menu)???
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

Ovdje ti je dokumentacija i na kraju je opisano kalibriranje, koliko vidim frekvenciju mjeri od nekoliko Hz do 30 Mhz. Za kristale ne piše a najveći što sam probao je 12 MHz (nemam veći :( )
Rastavljat ga nemislim jer mi je prozirna naljepnica sa natpisom ide u krug do donje strane pa bi ju morao pokidati da bih ga mogao rastaviti i probati ući u mod podešavanja...no ja sam skužio iz dokumentacije pa ćeš i ti :wink:
http://rapidshare(dot)com/files/208405342/F ... ija_hr.rar" onclick="window.open(this.href);return false;

edit:
Ako ti samo ne mjeri tocno onda kalibracija pomaže...ali ako divlja, nije mirna izmjerena vrijednos onda si nešto zajebo :!: :?: Žice do preklopnika moraju biti što kraće, a idealno bi bilo da je direktno na PCB :!:
a i ispitni konektori bi također trebali biti (kako sam ja napravio) bez žica tj stavi neko podnožje na kučište pa samo ubadaj mjerne elemente u njega! Čim imaš žice automatski imaš i parazitski kapacitet i induktivitet :!: ...za to ne treba kriviti uređaj, šemu nego je bitna kvaliteta izrade.
http://rapidshare(dot)com/files/208411394/dodatak_SMD.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirso_1
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 59
Joined: 17-07-2008, 19:42

Re: FCLX Meter

Post by Mirso_1 »

Feko ajde kad uhvatiss vremena possalji mi projekat FCLX metra

takodje mi treba za mjerenje zavojnica najvisse
nessto mi necce ovo sa rapid share


Mirso
tnx
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

Mrso, poslao sam ti na mail...no radi ovo sa rapida, moras kada klikneš na link i u adresi se pojavi ovo :arrow: "http://www.rapidshare(dot)com.com/files/208405342/FCL_X_dokumentacija_hr.rar" onda moraš obrisati jedan com i onaj dot zajedno sa zagradama i link ce biti valjan dakle obrisati (dot)com :wink:
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: FCLX Meter

Post by Ljupco »

Kod mene kristale meri od 2 MHz do 6 MHz, ne meri ni vece ni one manje od daljinske upravljace, kalemi i kondenzatori u princip meri dobro sa male greske, ali nemozu nikako da udzem u mod za podesavanje da ga podesim da meri tacno. Ako neko ima ideju neka pomogne!
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

de uslikaj iz svih kuteva (što bi smješko rekao) da vidimo kako si napravio...probaj promijeniti IC 4066 i LM311
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: FCLX Meter

Post by Feko »

Kupio Quartz od 20MHz za USB programator pa reko da ga probam izmjeriti kad ono nula bodova NE MOŽE ga izmjeriti stoje 000 000 000 pa eto da se zna :!: :?
User avatar
Zagor
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 01-02-2009, 23:58
Location: Hrvatska

Re: FCLX Meter

Post by Zagor »

Pozdrav nakon malo dužeg izbivanja!
Napravio sam i ja ovaj FCLX metar i stavit ću slike kada otklonim sve sitne bugove
Naime sve radi ok , osim mjerača frekvencije...X i F , za quartz uopće ne pokaziva ništa , a za samu frekvu mjeri ok sve do nekih 800 khz,a i amplituda signala znatno utječe na mjerni rezultat ?...ima li itko kakvu ideju zasto , feko pomazi !! =)
User avatar
Zagor
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 01-02-2009, 23:58
Location: Hrvatska

Re: FCLX Meter

Post by Zagor »

Edit: Sve riješeno: smetao mu, naime,neispravni promjenjivi kond. na ulazu
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: FCLX Meter

Post by 78L05 »

Ljupco wrote:Relej se cuje. A, te tastere koliko god da ih drzis pritisnute nista se ne desava neznam zasto i kad merim kristala nista se ne desava na displeju, probao sam sa nekoliko i dzaba.
Procitaj upute, prvo trebaš stisnuti tipku pa upaliti uređaj (cijelo vrijeme držiš tipku). I onda podešavaš X1 i X2.
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
Luisile
Posts: 2
Joined: 26-02-2010, 22:11

Re: FCLX Meter

Post by Luisile »

Feko write
Ako ti samo ne mjeri tocno onda kalibracija pomaže...ali ako divlja, nije mirna izmjerena vrijednos onda si nešto zajebo :!: :?: Žice do preklopnika moraju biti što kraće, a idealno bi bilo da je direktno na PCB :!:
a i ispitni konektori bi također trebali biti (kako sam ja napravio) bez žica tj stavi neko podnožje na kučište pa samo ubadaj mjerne elemente u njega! Čim imaš žice automatski imaš i parazitski kapacitet i induktivitet :!: ...za to ne treba kriviti uređaj, šemu nego je bitna kvaliteta izrade.
http://rapidshare(dot" onclick="window.open(this.href);return false;)com/files/208411394/dodatak_SMD.rar[/quote]


Can you re-upload the file again thanks
Post Reply