Inverter / pretvarac

Sklopovi za napajanja

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
e1din87
Posts: 3
Joined: 18-10-2015, 09:40

Inverter / pretvarac

Post by e1din87 »

Pozdrav. Neznam je li ovo pravi forum i jesam fulao temu, ali imam jedno pitanje vezano za ovu tehniku. Naime, imam etazno grijanje i kupio sam pretvarac sa punjacem, ac/dc sa 12 na 220 (sad kad sam to kupio, nikad nece nestati struje, al hajde). Blue energy, 450w, cisti sinus sa externim akomulatorom 75Ah. Sve vrti onako kako treba i zadovoljan sam, ali...

Pretvarac ima ventilator. Jasno je da ventilator vrti kad puni akomulator, kad nestane struje pa pumpa radi preko pretvaraca, al meni ventilator vrti i kad ima struje dok pumpa radi iako pokazuje da je akomulator napunjen. Kad pumpa ne radi, tad ne vrti ventilator. Kad otkacim akomulator, onda ventilator ne radi iako pumpa radi. Moze li se to nekako podesit, jer nevidim razlog njegovog bezveznog okretanja ako je akomulator pun, posto pretvarac samo propusta struju dok je spojen na vanjisko napajanje koliko sam ja upucen. Pumpa je u kuhinji, a kuhinja je u sklopu dnevnog, pa me to malo iritira.

Sent from my Lead 1 using Tapatalk
e1din87
Posts: 3
Joined: 18-10-2015, 09:40

Re: Inverter / pretvarac

Post by e1din87 »

Image

Image

Sent from my Lead 1 using Tapatalk
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Inverter / pretvarac

Post by bob4 »

Eldin.....a šta kaže Sole? (Najvjerojatnije si njega najprije pitao !!!! :? ) Imaš li neku uputu za rad? I napomena za položaj pumpe....uobičajeno je da se pumpa montira okomito....

Na ovoj stranici : http://www.solar-webshop.eu/hr/katalog/proizvod/83/ kaže:

Cooling Fan automatically run: inner temperature rising up is ≥45°C
e1din87
Posts: 3
Joined: 18-10-2015, 09:40

Re: Inverter / pretvarac

Post by e1din87 »

bob4 wrote:Eldin.....a šta kaže Sole? (Najvjerojatnije si njega najprije pitao !!!! :? ) Imaš li neku uputu za rad? I napomena za položaj pumpe....uobičajeno je da se pumpa montira okomito....

Na ovoj stranici : http://www.solar-webshop.eu/hr/katalog/proizvod/83/ kaže:

Cooling Fan automatically run: inner temperature rising up is ≥45°C
Zvao sam ih, al vec sam sve to i sam znao. A i to sam procitao, to za temperaturu. Ako je akomulator iskopcan, ventilator ne vrti. Ako je spojen(pun akomulator), ventilator vrti. Valjda u oba slucaja inverter samo propusta struju i isto se zagrijava..

Sent from my Lead 1 using Tapatalk
Post Reply