Problem 74HC595

Projekti naših članova foruma koji su još uvijek u fazi izrade.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Problem 74HC595

Post by bob4 »

Priča počinje 2006, kada sam realizirao elektroniku za jedan nogometni stadion.....pločica displeja je napravljena kao prototip sa puno grešaka, soft i hard. Glavna kutija koja se nalazi u onoj kučici na sred stadiona funkcionira OK....naručitelj radova nije želio da se radi sve kako treba, zato što sve funkcionira kako treba.....

Image
Image
Image

Sada je semafor nakon 11 godina rada do kraja crkao, pa me je pronašao novi održavatelj opreme. Uradio sam novu štampu, novi ormar....

Image
Image

Sad počinju problemi.....onaj koji je radio štampane pločice povukao je skroz naokolo GND i to sa toliko malim razmakom od točkica i linija.....preventive radi odvojio sam GND od mrežnog dijela i odvojio GND od uzemljenja....
Image

Pločice su trebale biti povezane 10-žilnim flet kabelom, radi lakšeg održavanja.. ALI sad nastupa problem: pod naponom je samo prva kartica sa njegovim flet kabelom i čim se spoji drugi flet na drugu karticu izgara serial OUT prvog čipa. :azdaja:

Ispraznio sam chipoteku od tih čipova. Nijedan novi 74HC595 nije funkcionirao ; tek sam uspio pronači 4 komada ispravnih 74HCT595 od Philipsa koji su profunkcionirali.
Image

ali i tu je bilo problema sa četvrtim čipom, pa sam njegov serial OUT spojio na GND i tada su svi izlazi stabilni....

Da li netko ima takovih iskustava sa tim čipom ?
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Problem 74HC595

Post by bob4 »

Ekipa; ipak sam ja KRIV :azdaja: :azdaja: :azdaja: :azdaja:

Nisam posumnjao u centralni uređaj koji šalje informacije; a napravljen je 2006 sa malim atmelom 4051. Napravio sam na montažnoj novi softver sa Atmegom8 i sve radi kako treba, čak i oni 595 u koje sam sumnjao...... :oops: :shock: :lol:
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Problem 74HC595

Post by niho »

Dobro je da si dobro prošao, :ohno: bez puno štete.) Osim živaca to se, nažalost, ne može namiriti.
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Problem 74HC595

Post by bob4 »

Hvala prijatelju; a i to nema veze; jel sad kažu da mi srce radi 100% hihihihi :lol:
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1430
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Problem 74HC595

Post by Emigrant »

čestitam drugar .
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: Problem 74HC595

Post by Black »

Svaka čast što si uspio nać uzrok, tako sam i ja imao jednu shenu za ne555 koja je na nekim radila na nekim ne, naravno krivio sam IC, tek kasnije skužio da je shema falična ali su ipak neki IC-vi to gutali
Post Reply