Ozbiljan projekat

Projekti naših članova foruma koji su još uvijek u fazi izrade.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Dennise
Posts: 3
Joined: 09-01-2016, 10:28

Ozbiljan projekat

Post by Dennise »

Poz
Imam projekat koji je uradjen prije jednu godinu dana, radilo je sve super dok nisam nisam naisao na neprilike i cudne probleme, ali sam i to rjesio, sad mi ostaje problem da uljepsam semu i da konstruisem karticu da bude to profesionalno odradjeno,a ja licno nisam sposoban za to.
Sad mi preostaje samo da se nadam da ima neko na forumu ko bi mogao da mi pomogne i odvoji malo vremena za moj projekat, naravno da sam voljan da nagradim za ulozen trud i vrijeme :lol: :lol:
Ovo je projekat u koji vjerujem 100%, vec sam prodao 2 komada
Program u kojem licno crtam je Eagle

Poz
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Ozbiljan projekat

Post by Damir_Gsm »

pa sve si pitanja postavio u decimalu.Budi konkretniji i detaljnije obrazlozi o cemu se radi.Osim netko od kolege sem Feko :lol: nije vidovit pa da i meni objasni.
Dennise
Posts: 3
Joined: 09-01-2016, 10:28

Re: Ozbiljan projekat

Post by Dennise »

Ok, razumijem, o ovom projektu bih mogao pisati satima, ali evo objasnit cu malo bolje sta mi treba

Danas imam semu koja ima male greske na koje nisam racunao da ce se pojaviti tj nisam bio dovoljno iskusan
Kartica je konstruisana ok ali trebam dodati jos mozda 10 optokaplera, za tastaturu i rotacioni encoder, danas su prikopcani direkt na mikrokontroler Pic, i tu dobijam greske
Znaci treba da mi se to doda u semu, tj i ja mogu to da uradim, ali jako sam los u konstruisanju kartica, a sad da objasnjavam sve funkcije, nije vrijedno da nekog zamaram, posto sve ostalo funkcionise kako treba

Mogu samo grubo da objasnim da taj Pic kontrolise Lcd 4*20, salje razlicite frekvencije, ocitava encoder, tastaturu itd
Nadam se da je dovoljno za pocetak
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Ozbiljan projekat

Post by Damir_Gsm »

evo dodao sam ti sve sto ti treba.samo proveri frekvenciju kod ocitavanja tastaure
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Ozbiljan projekat

Post by bob4 »

Da vidimo shemu, da i mi ostali (osim vidovitog Milana) možemo komentirati :lol:
User avatar
Black
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 981
Joined: 17-12-2008, 15:44

Re: Ozbiljan projekat

Post by Black »

Vjerovatno cilja da mu se netko javi na PM jer ne želi o tome javno govorit pošto projekat ide u prodaju
Post Reply