Bankomat

Projekti naših članova foruma koji su još uvijek u fazi izrade.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Blagus
Posts: 15
Joined: 02-10-2011, 19:07
Location: Zagreb

Bankomat

Post by Blagus »

Uvod:
Radi se o mojoj veseloj ekipi. Već treću godinu za redom nismo u stanju na moru pametno raspodjeliti novce kroz 7-10 dana...
Prvu godinu je svatko dao koliko je imao, pa to nije baš najbolje završilo, drugu godinu je svatko plaćao jedan dan, ni tu se nismo proslavili, a ove godine smo došli do vrhunca kad smo 2. dan stavili sve novce na hrpu pa 4. dan računali imamo li dosta za vratiti se doma :lol:

I tako sam došao na ideju o bankomatu. Zbog lokacije, vaditi svaki dan novce s "pravog" nije baš praktično, pa sam mislio napraviti svoj s istom funkcionalnošću - dnevni limit, kartica+PIN (vjerojatno RFID/NFC zbog cijene).
Guglanjem nisam našao ništa previše konkretnog osim Lego ATM-a koji za "veselu ekipu" baš i nije presiguran, a i ne kupuje mi se toliko Lego dijelova i NXT.
Zato me zanimaju prijedlozi, ideje kako najbolje napraviti nešto što će van bacati određen broj novčanica (bez identifikacije novčanica jer bi sve bile iste vrijednosti).
Pala mi je na pamet ideja da prepravim stari printer, koji već ima mehanizam/logiku za sortiranje papira (izvuče samo jedan iz hrpe), ali ima li tko bolji prijedlog?
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Bankomat

Post by Damir_Gsm »

ovo je ozbiljno,jel tako??
Blagus
Posts: 15
Joined: 02-10-2011, 19:07
Location: Zagreb

Re: Bankomat

Post by Blagus »

Damir_Gsm wrote:ovo je ozbiljno,jel tako??
Zvuči čudno i glupo, ali da, ozbiljno je.
Post Reply